22. května až 11. června 2014 Janáčkův máj program

Program festivalu 2014

Janáčkův máj Hukvaldy program

 

čtvrtek 22 Květen 19:00

Gong multifunkční aula

Interpreti

Hadland Christian Ihle - klavír
Hernández - Silva Manuel
Janáčkova filharmonie Ostrava

Program koncertu

Zahajovací koncert

Janáček: Sinfonietta
Grieg: Koncert pro klavír a orchestr a moll op. 16
Falla: Třírohý klobouk, suita z baletu č. 2

 
 

pátek 23 Květen 19:00

Hradec nad Moravicí, Červený zámek

Interpreti

Bergen Barokk
Murawska Ewa - flétna

Program koncertu

Hudba staré Anglie a Francie

Purcell - Bousset - Lambert - Hotteterre

 

sobota 24 Květen 19:00

Kravaře, kostel sv. Bartoloměje

Interpreti

Cukrová Markéta - alt
Gernot Heinrich - tenor
Krejčík Marián - bas
Semerádová Jana - flétna
Collegium Marianum

Program koncertu

Krása českého hudebního baroka II

Zelenka: Lamentace proroka Jeremiáše, ZWV 53

 
 

neděle 25 Květen 17:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Čihák Petr - trombon
Blahunek Václav - dirigent
Hudba Hradní stráže a Policie České republiky

Program koncertu

To nejlepší z české dechové symfonické hudby

Lukáš: Musica Boema
Nelhýbel: Koncert pro basový trombón
Matěj: Kam podzim zavál lístek z javora
Zámečník: Bitva u Slavkova
Husa: Hudba pro Prahu 1968

 
 

neděle 25 Květen 19:00

Dům kultury města Ostravy
divadelní sál

Interpreti

Burzynski Jakub - kontratenor
Březina Jaroslav - tenor
Kořínek Tomáš - tenor
Procházka Jiří - bas
Fajtová Marie - soprán
Šrůmová Michaela - soprán
Válek Roman - dirigent
Czech Ensemble Baroque Orchestra

Program koncertu

Il divino Boemo v Ostravě

Mysliveček: Montezuma (poloscénické provedení opery)

 
 

pondělí 26 Květen 19:00

Divadlo Antonína Dvořáka

Interpreti

Yende Pretty - soprán
D'Elia Michele - klavír

Program koncertu

Pěvecký recitál

Bellini - Rossini - Donizetti - Gershwin - Bernstein

 
 

úterý 27 Květen 19:00

Gong
multifunkční aula

Interpreti

Baletní soubor Národního divadla Praha

Program koncertu

BREL - VYSOCKIJ - KRYL: Sólo pro tři

Moderní taneční představení inspirované životy a písněmi Jacquese Brela, Vladimíra Vysockého a Karla Kryla.

Choreografie a režie: Petr Zuska
Scéna: Jan Dušek
Kostýmy: Lucie Loosová

 
 

středa 28 Květen 19:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Fischer Julia - housle
Chernyavska Milana - klavír

Program koncertu

Houslový recitál

Tartini: Sonáta pro housle a klavír g moll "Ďáblův trylek"
Martinů: Sonáta pro housle a klavír č. 3 H 303
Mendelssohn-Bartholdy: Sonáta pro housle a klavír F dur
Sarasate: Playera y Zapateado op. 23
                 Caprice Basque op. 24

 
 

čtvrtek 29 Květen 19:00

kostel sv. Václava

Interpreti

Tůma Jaroslav - varhany, cembalo

Program koncertu

Bohuslav Matěj Černohorský a jeho pokračovatelé

Černohorský: Toccata C dur (torzo, dokončil J. Tůma)
Seger: Fuga f moll I a II
J. S. Bach: Koncert pro varhany d moll BWV 974
Monza: Suita D dur pro varhany
Maxant: Menuet B dur
              Allegretto F dur
Kuchař: Fantasie d moll
              Adagio As dur
              Pastorela C dur
Mozart: Andante pro varhany F dur KV 616
Kuchař: Partita C dur - Alleluja

 
 

sobota 31 Květen 18:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Dukić Zoran - kytara
Černohorský Jakub - umělecký vedoucí
Janáčkův komorní orchestr

Program koncertu

Koncert k 50. výročí umělecké činnosti orchestru

Turina: Modlitba toreadorova
Tórroba: Sonatina pro kytaru a smyčce
Urbánek: skladba objednaná festivalem
Zouhar: Ritorni pro smyčce
Vivaldi: Koncert pro kytaru a smyčce in D R 93
Grieg: Suita ve starém slohu "Z časů Holbergových"

 
 

neděle 1 Červen 17:00

Opava, kostel sv. Vojtěcha

Interpreti

Samek Richard - tenor
Vykopalová Pavla - soprán
Pokorná Ivana - harfa
Kšica Přemysl - varhany
Vasilek Lukáš - sbormistr
Pražský filharmonický sbor

Program koncertu

Sborový koncert

Orff: Sunt lacrimae rerum pro mužský sbor
Martinů: Romance z pampelišek pro smíšený sbor
Janáček: Otčenáš pro tenor, sbor, harfu a varhany

 
 

pondělí 2 Červen 19:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Kotková Hana - housle
Silkenová Lucie - soprán
Šporerová Erika - alt
Zedník Josef - tenor
Plech Zdeněk - bas
Hanus Tomáš - dirigent
Pražský filharmonický sbor
Filharmonie B. Martinů Zlín

Program koncertu

Slovanská inspirace

Novák: V Tatrách
Glass: Koncert pro housle a orchestr č. 2 "Americká Čtyři roční období"
Janáček: Glagolská mše

 
 

úterý 3 Červen 19:00

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě

Interpreti

ArteMiss trio

Program koncertu

Komorní koncert

Mácha: Capriccia pro housle, violoncello a klavír
Suk: Klavírní trio c moll op. 2
Šostakovič: Klavírní trio č. 2 e moll op. 67

 
 

čtvrtek 5 Červen 19:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Hajnová Veronika - mezzosoprán
Svárovský Leoš - dirigent
Janáčkova filharmonie Ostrava

Program koncertu

Na počest 450. výročí narození W. Shakespeara

Smetana: Richard III., symfonická báseň
Foerster: Ze Shakespeara, suita pro orchestr
Kurz: Krása pro mezzosoprán a orchestr
Čajkovskij: Romeo a Julie, předehra-fantazie

 
 

pátek 6 Červen 19:00

Ludgeřovice, chrám sv. Mikuláše

Interpreti

Javůrková Kateřina - lesní roh
Pospíšil Jan - trombon
Hurtík Lukáš - varhany

Program koncertu

Varhany a laureáti mezinárodních interpretačních soutěží

Kittel: Fantazie D dur pro varhany
Krebs: Čtyři chorální předehry pro lesní roh a varhany
Crespo: Improvizace č. 1 pro trombón sólo
Dvořák: Preludium a fuga D dur
              Preludium G dur a fuga g moll pro varhany
Slavický: Musica per corno solo
Eben: Fantazie II z Nedělní hudby pro varhany
Filas: De profundis clamavi pro pozoun a varhany

 
 

sobota 7 Červen 17:00

Landek park
Hornické muzeum

Interpreti

Stryjo

Program koncertu

Jazzový podvečer

 
 

neděle 8 Červen 19:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Bittová Iva - zpěv
Dyk Vojtěch - zpěv
Štryncl Marek - umělecký vedoucí, dirigent
Boni pueri
Musica Florea

Program koncertu

Na paměť obětí světových válek

Vejvanovský: Offertur ad duos choros
Marini: Passacalio á 4
Uccellini: Sinfonia decima nona á 4
Palestrina / Štryncl: Adoramus Te
Březina: Requiem 2014 pro sóla, chlapecký sbor a instrumentální soubor

První polovina koncertu je proti vytištěnému programu změněna, přijměte naši omluvu.

 
 

pondělí 9 Červen 19:00

Vítkovický zámek

Interpreti

Dohnal Karel - klarinet
Kaleta Zbigniew - klarinet, saxofon
Halmová Marcela - akordeon
Michel Lukáš - klavír

Program koncertu

Ostrava a její skladatelé III

Vogel: Sonatina pro klarinet a klavír
Ceremuga: Čtyři obrázky pro klarinet a akordeon
Driga: Sonáta pro klarinet a klavír
Schulhoff: Hot sonata pro alt saxofon a klavír

 
 

úterý 10 Červen 19:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Ardašev Igor - klavír

Program koncertu

Klavírní recitál

Dvořák: Poetické nálady op. 85
              Na starém hradě
              Vzpomínání
Suk: Jaro, klavírní cyklus op. 22a
Smetana: Polky op. 7 č. 1 a op. 12 č. 1
                 Macbeth a čarodějnice
Janáček: V mlhách
Liszt: Vodotrysky vily d'Este
          Petrarkův sonet E dur
          Španělská rapsodie

 
 

středa 11 Červen 19:00

Dům kultury města Ostravy
společenský sál

Interpreti

Sakata Tomoki - klavír
Válek Vladimír - dirigent
Český národní symfonický orchestr

Program koncertu

Závěrečný koncert

Smetana: Valdštýnův tábor, symfonická báseň op. 14
Liszt: Koncert pro klavír a orchestr Es dur č. 1
Dvořák: Slovanská rapsodie As dur op. 45 č. 3
Rimskij-Korsakov: Španělské capriccio op. 34

 
 

Doprovodné akce festivalu

27. 5. 2014 v 17 hodin
Dům umění v Ostravě
koncert z oceněných prací Mezinárodní skladatelské soutěže GENERACE
vstup volný

4. 6. 2014 v 15 hodin
Janáčkova konzervatoř v Ostravě
koncert vítězů 12. ročníku Mezinárodní interpretační soutěže PRO BOHEMIA
vstup volný

 

Festivalová představení v Národním divadle Moravskoslezském:

22. 5. 2014 v 18,30
Divadlo Antonína Dvořáka
Petr Iljič Čajkovskij: Labutí jezero
Igor Vejsada - choreografie
Baletní soubor NDM

 

1. 6. 2014 v 15 hodin
Divadlo Antonína Dvořáka
Bohuslav Martinů: Mirandolina
Jiří Nekvasil - režie
Marko Ivanovič - hudební nastudování
Operní soubor NDM

 

12. 6. 2014 v 18,30
Divadlo Antonína Dvořáka
Bedřich Smetana: Čertova stěna - premiéra
Jiří Nekvasil - režie
Robert Jindra - hudební nastudování
Operní soubor NDM

Vstupenky na tato představení jsou pouze v předprodejních pokladnách NDM!

 

Zdroj: www.janackuvmaj.cz


Motel Zafír Příbor Motel ZAFÍR Příbor

Ostravská 77 742 58 Příbor   Tel: ...

St.Florian Penzion St.Florian

Nabízíme ubytování v příjemném prostředí poblíž centra města ...

Restaurace U ČÁPA PŘÍBOR 12 Restaurace U Čápa

IČ: 25857631 SKARAB s.r.o. 9. května 1162 bývalý ...

Bowling a restaurace U Zlaté hvězdy Restaurace Pizzerie Bowling U Zlaté hvězdy - NOSTRABONA s.r.o.

IČO: 03947823 NOSTRABONA s.r.o. Místecká 287 742 58 ...

byt 011 Prodej mezonetového bytu 4+1 v Příboře

Nabízíme prodej mezonetového bytu 4+1(84m2) v osobním vlastnictví ...

Prodej 3+1 v Kopřivnici ulice Družební 560.000 Prodej 3+1 v Kopřivnici ulice Družební 560.000

Na Družební 1004, mezi vzrostlými stromy, v bezpečí zvýšeného ...

  • 3. Benátská noc
    26.08.2017
    3. Benátská noc

    Sdružení hasičů, Čech Moravy a Slezska, Sbor dobrovolných hasičů Příbor, pořádá Benátskou noc v ...

  • Tradiční Příborská pouť
    10.09.2017
    Tradiční Příborská pouť

    Zájemci o prodej se můžou již teď hlásit v Technických službách města Příbora, a to rovněž ...

  • Janáčkovy chodníčky
    16.09.2017
    Janáčkovy chodníčky

  • DNY NATO - NATO DAYS 2017
    16.09.2017 - 17.09.2017
    DNY NATO - NATO DAYS 2017

    DOPROVODNÝ PROGRAM   Středa 13. září 2017, 15:00 - 18:00 Akční odpoledne v ...

  • Javornický výšlap
    30.09.2017
    Javornický výšlap

    plnění několika různých soutěžních disciplín jak pro děti a dospělé, tak i zvířectvo. účast na ...

  • Javornický výšlap
    30.09.2017
    Javornický výšlap

  • Sněhová královna
    30.09.2017
    Sněhová královna

    hrají: Barbora Seidlová Daniela Zbytkovská Nikola Zbytkovská Slavná divadelní pohádka ...

  • FARMÁŘSKÉ TRHY
    20.10.2017
    FARMÁŘSKÉ TRHY

    Zájemci o prodej se můžou přihlásit v Technických službách města Příbora, a to prostřednictvím ...

  • Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017
    20.10.2017 - 21.10.2017
    Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017

    Volby do poslanecké sněmovny se konají každé čtyři roky podle zásad poměrného zastoupení. Volí ...

  • Beskydy
    04.11.2017
    Beskydy

Translate this page
english deutsch русский français po polski
Počasí

podejte si soukromý bezplatný inzerát nebo vložte svou komerční a firemní inzerci

TOPlist

Kontakt

facebook icoSprávce stránek pribor.cz

 

info@pribor.cz
www.pribor.cz

tel.: +420 732 424 001

 

více »

TOPlist