MOST V KOPŘIVNICI JE OPĚT CELÝ V PROVOZU

Ve středu 11. prosince 2013 byl slavnostně uveden do předběžného užívání velmi frekventovaný most přes trať a městskou komunikaci v Kopřivnici na silnici II/480. Oprava, která trvala 15 měsíců, byla rozdělena na dvě etapy tak, aby se prováděly práce vždy jen na jedné polovině mostu a druhá byla průjezdná. Součástí stavby bylo vybudování připojovacího a odbočovacího pruhu rampy napojující silnici II/480 na ulici Dělnickou ve směru ze silnice I/58 od obce Lubina.  Celkové náklady byly ve výši cca 113 200 tis. Kč vč. DPH, z nichž 8 200 tis. Kč zaplatilo město Kopřivnice a 105 000 tis. Kč vč. DPH bylo hrazeno z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

„Jsem rád, že se nám podařilo spojit záměry města a kraje do jednoho investičního celku - tato stavba je příkladem, jak bychom měli s veřejnými prostředky nakládat. Reprezentace  města měla svou jasnou vizi, dokázala ji zformulovat a připravit kraji podmínky, aby se mohl připojit s hlavní investicí - generální opravou mostu. Město se zároveň neváhalo partnersky podílet na přípravě a na financování části stavby, která se stane jeho majetkem – jde o úpravu Dělnické ulice, chodníků a veřejné osvětlení. Veřejnosti jsme proto mohli odevzdat do užívání novou mimoúrovňovou křižovatku, která odlehčí provozu na hlavní silnici, napojí přilehlá území a současně zvýší pasivní bezpečnost chodců i řidičů,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a životní prostředí Daniel Havlík

 

Rekonstrukce mostu a silnice byla provedena ve stejných směrových, výškových a šířkových poměrech s opravou nosné konstrukce mostu a vybudováním jednostranného chodníku podél levé strany komunikace. Dále byly vybudovány opěrné zdi včetně zdi protihlukové chránící budovy v nejbližším okolí ulic Na Luhách a Mírovou. Komunikace také získala nový asfaltobetonový povrch. Realizace opravy mostu a příjezdových ramp byl od počátku společný zájem Moravskoslezského kraje i Města Kopřivnice. Kdy kraj preferoval opravu staré mostní konstrukce a město dobudování chodníku, osvětlení a přímý sjezd do rozvojového území u vlakového nádraží, se kterou jsou spojeny nově postavené opěrné zdi.

 

Rekonstrukce mostu je naplněním dlouhodobého záměru města, o který jsme usilovali mnoho let. Stav mostu byl zejména v zimních měsících kritický až havarijní, z mostní konstrukce odpadávaly kusy betonu a každoročně se muselo investovat do udržovacích oprav. Z pohledu města je ovšem velkým přínosem nejen generální oprava, ale také dobudování tzv. brýlí. Od nové sjezdové rampy a zrušení úrovňového křížení si slibujeme značné zvýšení bezpečnosti provozu na této frekventované komunikaci, kde již v minulosti došlo k několika závažným dopravním nehodám. K bezpečnosti ostatně přispěje také vybudování dosud chybějícího chodníku a veřejného osvětlení. Jsem velice rád, že se nám ve spolupráci se Správou silnic Moravskoslezského kraje podařilo tuto náročnou investiční akci zrealizovat a děkuji zhotoviteli i všem zapojeným partnerům za její bezproblémový průběh,“ řekl starosta Města Kopřivnice Josef Jalůvka.

Zhotovitelem stavby byla akciová společnost SMP CZ, a.s. (stavbyvedoucí - Petr Jeřábek) jako vedoucí sdružení, jehož členem byla akciová společnost EUROVIA CS, a.s.

„Oprava probíhala po polovinách mostu, přičemž po druhé probíhal neomezeně obousměrný silniční provoz. Most byl nejprve uprostřed v podélné spáře mezi stávajícími nosníky rozříznut na dvě poloviny a poté po jednotlivých polích pomocí hydraulických lisů a speciální ocelové konstrukce nadzvednut a to tak, aby šly vyměnit všechna ložiska za nové. Při zvedání a spouštění středového pole byly samozřejmě práce prováděny za kolejových výluk se stálým drážním dozorem. Jinak provoz na trati Kopřivnice – Studénka probíhal bez omezení, pokud bylo potřeba provádět některé ostatní rizikové práce nad průjezdným profilem, tak tyto probíhaly ve vlakových pauzách za stálého drážního dozoru,“ informoval za zhotovitele SMP CZ vedoucí projektu Jindřich Jindra.

Rekonstruovaný most byl zesílen spřahující roznášecí železobetonovou deskou, nově byla položena celoplošná izolace s pečetící vrstvou, byly vyměněny všechny tekoucí dilatační závěry, vybetonovány nové mostní římsy s chodníkem a osazeno nové mostní zábradlí. Celá původní nosná konstrukce a spodní stavba byla otryskána a ošetřena sanačními hmotami na zesílení krytí výztuže. Na středních pilířích byla zkorodovaná výztuž stativ posílena speciálními lepenými uhlíkovými vlákny. Celá stavba byla kompletně nově odkanalizována, bylo vybudováno i veřejné osvětlení. Na straně vlevo podél silnice II/480 byla postavena opěrná zeď s protihlukovou stěnou.

„Partner ve sdružení firma Eurovia CS, a.s. provedla rovněž po polovinách silniční objekty, přičemž v první etapě došlo k rekonstrukci ulice Dělnická a výstavbě nové sjezdové a výjezdové rampy na silnici II/480 s připraveným výhledovým sjezdem do podnikatelské zóny. Druhá etapa obsahovala rekonstrukci stávající rampy, levé poloviny silnice a chodníky podél II/480,“ doplnil Jindřich Jindra.  

 

Zdroj: tisková zpráva MÚ Kopřivnice


Motel Zafír Příbor Motel ZAFÍR Příbor

Ostravská 77 742 58 Příbor   Tel: ...

St.Florian Penzion St.Florian

Nabízíme ubytování v příjemném prostředí poblíž centra města ...

Restaurace U ČÁPA PŘÍBOR 12 Restaurace U Čápa

IČ: 25857631 SKARAB s.r.o. 9. května 1162 bývalý ...

Bowling a restaurace U Zlaté hvězdy Restaurace Pizzerie Bowling U Zlaté hvězdy - NOSTRABONA s.r.o.

IČO: 03947823 NOSTRABONA s.r.o. Místecká 287 742 58 ...

CHATA Vlčková - Prodej rekreačního objektu 2+kk

astavěná plocha chaty je 30 m2 zahrada 314 m2 trvalý travní ...

CELKOVÝ POHLED PRONÁJEM lukratívních prostor v rekonstruovaném domě v Příboře 100m od náměstí

Reprezentační prostory  se skládají ze dvou menších ...

 • Noc kostelů BJB 2018
  25.05.2018
  Noc kostelů BJB 2018

  Zveme vás do křesťanského společenství BRATRSKÉ JEDNOTY BAPTISTŮ (BJB) Příbor, Náměstí S. ...

 • POZNÁVACÍ ZÁJEZD PO VÝCHODNÍM SLOVENSKU
  25.05.2018 - 27.05.2018
  POZNÁVACÍ ZÁJEZD PO VÝCHODNÍM SLOVENSKU

  LUNA PŘÍBOR, SVČ pořádá POZNÁVACÍ ZÁJEZD PO VÝCHODNÍM SLOVENSKU 25.5. – 27.5.2018 ...

 • May Day 2018
  26.05.2018
  May Day 2018

  6. ročník celovečerního hudebního festivalu s originální dramaturgií NEDIVOČ Nedivoč vznikli ...

 • Mezinárodní festival dechových hudeb Příbor
  26.05.2018
  Mezinárodní festival dechových hudeb Příbor

  Pochod na náměstí/z parkoviště u náměstí/ Představení jednotlivých orchestrů - monstrkoncert ...

 • Příbor - Štramberk
  26.05.2018
  Příbor - Štramberk

  Fotbalový zápas muži - III. třída - hřiště Příbor

 • Tuning drift show Kopřivnice polygon
  26.05.2018
  Tuning drift show Kopřivnice polygon

  PLAKÁT AKCE PROGRAM INFO PŘECHOZÍ AKCE ARCHIV Na Vaše četná přání, jsme pro Vás opět ...

 • Dřevěné Pustevny
  26.05.2018 - 27.05.2018
  Dřevěné Pustevny

  Srdečně Vás zveme 26. – 27. května na 4. ročník řezbářského sympozia! Již čtvrtým rokem bude ...

 • Book art
  27.05.2018
  Book art

  Odpoledne pro rodiče a prarodiče s dětmi – tvorba originálních dekorací upcyklací vyřazených ...

 • EXHIBITION – SVĚTOVÉ UMĚNÍ NA PLÁTNECH KIN (Raffaello: Lord umění 3D)
  27.05.2018
  EXHIBITION – SVĚTOVÉ UMĚNÍ NA PLÁTNECH KIN (Raffaello: Lord umění 3D)

  Raffaello je považován za zázračné dítě, za které ho měli jeho současníci i následovníci. ...

 • Frankie & Johnny
  28.05.2018
  Frankie & Johnny

  Autor: Terrence McNally Překlad: Kateřina Hilská Režie: Petr Kracik Hrají: Tereza Kostková ...

Translate this page
english deutsch русский français po polski
Počasí

podejte si soukromý bezplatný inzerát nebo vložte svou komerční a firemní inzerci

TOPlist

Kontakt

facebook icoSprávce stránek pribor.cz

 

info@pribor.cz
www.pribor.cz

tel.: +420 732 424 001

 

více »

TOPlist