MOST V KOPŘIVNICI JE OPĚT CELÝ V PROVOZU

Ve středu 11. prosince 2013 byl slavnostně uveden do předběžného užívání velmi frekventovaný most přes trať a městskou komunikaci v Kopřivnici na silnici II/480. Oprava, která trvala 15 měsíců, byla rozdělena na dvě etapy tak, aby se prováděly práce vždy jen na jedné polovině mostu a druhá byla průjezdná. Součástí stavby bylo vybudování připojovacího a odbočovacího pruhu rampy napojující silnici II/480 na ulici Dělnickou ve směru ze silnice I/58 od obce Lubina.  Celkové náklady byly ve výši cca 113 200 tis. Kč vč. DPH, z nichž 8 200 tis. Kč zaplatilo město Kopřivnice a 105 000 tis. Kč vč. DPH bylo hrazeno z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

„Jsem rád, že se nám podařilo spojit záměry města a kraje do jednoho investičního celku - tato stavba je příkladem, jak bychom měli s veřejnými prostředky nakládat. Reprezentace  města měla svou jasnou vizi, dokázala ji zformulovat a připravit kraji podmínky, aby se mohl připojit s hlavní investicí - generální opravou mostu. Město se zároveň neváhalo partnersky podílet na přípravě a na financování části stavby, která se stane jeho majetkem – jde o úpravu Dělnické ulice, chodníků a veřejné osvětlení. Veřejnosti jsme proto mohli odevzdat do užívání novou mimoúrovňovou křižovatku, která odlehčí provozu na hlavní silnici, napojí přilehlá území a současně zvýší pasivní bezpečnost chodců i řidičů,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a životní prostředí Daniel Havlík

 

Rekonstrukce mostu a silnice byla provedena ve stejných směrových, výškových a šířkových poměrech s opravou nosné konstrukce mostu a vybudováním jednostranného chodníku podél levé strany komunikace. Dále byly vybudovány opěrné zdi včetně zdi protihlukové chránící budovy v nejbližším okolí ulic Na Luhách a Mírovou. Komunikace také získala nový asfaltobetonový povrch. Realizace opravy mostu a příjezdových ramp byl od počátku společný zájem Moravskoslezského kraje i Města Kopřivnice. Kdy kraj preferoval opravu staré mostní konstrukce a město dobudování chodníku, osvětlení a přímý sjezd do rozvojového území u vlakového nádraží, se kterou jsou spojeny nově postavené opěrné zdi.

 

Rekonstrukce mostu je naplněním dlouhodobého záměru města, o který jsme usilovali mnoho let. Stav mostu byl zejména v zimních měsících kritický až havarijní, z mostní konstrukce odpadávaly kusy betonu a každoročně se muselo investovat do udržovacích oprav. Z pohledu města je ovšem velkým přínosem nejen generální oprava, ale také dobudování tzv. brýlí. Od nové sjezdové rampy a zrušení úrovňového křížení si slibujeme značné zvýšení bezpečnosti provozu na této frekventované komunikaci, kde již v minulosti došlo k několika závažným dopravním nehodám. K bezpečnosti ostatně přispěje také vybudování dosud chybějícího chodníku a veřejného osvětlení. Jsem velice rád, že se nám ve spolupráci se Správou silnic Moravskoslezského kraje podařilo tuto náročnou investiční akci zrealizovat a děkuji zhotoviteli i všem zapojeným partnerům za její bezproblémový průběh,“ řekl starosta Města Kopřivnice Josef Jalůvka.

Zhotovitelem stavby byla akciová společnost SMP CZ, a.s. (stavbyvedoucí - Petr Jeřábek) jako vedoucí sdružení, jehož členem byla akciová společnost EUROVIA CS, a.s.

„Oprava probíhala po polovinách mostu, přičemž po druhé probíhal neomezeně obousměrný silniční provoz. Most byl nejprve uprostřed v podélné spáře mezi stávajícími nosníky rozříznut na dvě poloviny a poté po jednotlivých polích pomocí hydraulických lisů a speciální ocelové konstrukce nadzvednut a to tak, aby šly vyměnit všechna ložiska za nové. Při zvedání a spouštění středového pole byly samozřejmě práce prováděny za kolejových výluk se stálým drážním dozorem. Jinak provoz na trati Kopřivnice – Studénka probíhal bez omezení, pokud bylo potřeba provádět některé ostatní rizikové práce nad průjezdným profilem, tak tyto probíhaly ve vlakových pauzách za stálého drážního dozoru,“ informoval za zhotovitele SMP CZ vedoucí projektu Jindřich Jindra.

Rekonstruovaný most byl zesílen spřahující roznášecí železobetonovou deskou, nově byla položena celoplošná izolace s pečetící vrstvou, byly vyměněny všechny tekoucí dilatační závěry, vybetonovány nové mostní římsy s chodníkem a osazeno nové mostní zábradlí. Celá původní nosná konstrukce a spodní stavba byla otryskána a ošetřena sanačními hmotami na zesílení krytí výztuže. Na středních pilířích byla zkorodovaná výztuž stativ posílena speciálními lepenými uhlíkovými vlákny. Celá stavba byla kompletně nově odkanalizována, bylo vybudováno i veřejné osvětlení. Na straně vlevo podél silnice II/480 byla postavena opěrná zeď s protihlukovou stěnou.

„Partner ve sdružení firma Eurovia CS, a.s. provedla rovněž po polovinách silniční objekty, přičemž v první etapě došlo k rekonstrukci ulice Dělnická a výstavbě nové sjezdové a výjezdové rampy na silnici II/480 s připraveným výhledovým sjezdem do podnikatelské zóny. Druhá etapa obsahovala rekonstrukci stávající rampy, levé poloviny silnice a chodníky podél II/480,“ doplnil Jindřich Jindra.  

 

Zdroj: tisková zpráva MÚ Kopřivnice


Motel Zafír Příbor Motel ZAFÍR Příbor

Ostravská 77 742 58 Příbor   Tel: ...

St.Florian Penzion St.Florian

Nabízíme ubytování v příjemném prostředí poblíž centra města ...

Restaurace U ČÁPA PŘÍBOR 12 Restaurace U Čápa

IČ: 25857631 SKARAB s.r.o. 9. května 1162 bývalý ...

Bowling a restaurace U Zlaté hvězdy Restaurace Pizzerie Bowling U Zlaté hvězdy - NOSTRABONA s.r.o.

IČO: 03947823 NOSTRABONA s.r.o. Místecká 287 742 58 ...

Prodám maringotku Prodám maringotku

Maringotka Prodám maringotku, po rekonstrukci ve velmi dobrém ...

CHATA Vlčková - Prodej rekreačního objektu 2+kk CHATA Vlčková - Prodej rekreačního objektu 2+kk

zastavěná plocha chaty je 28 m2 zahrada 314 m2 trvalý travní ...

 • LEGO příměstský tábor
  26.10.2017 - 27.10.2017
  LEGO příměstský tábor

  Zveme všechny děti na příměstský tábor! ČTVRTEK 26.10. AŽ PÁTEK 27.10.2016 VŽDY OD 8:00 ...

 • 99. VÝROČÍ VZNIKU ČSR
  27.10.2017
  99. VÝROČÍ VZNIKU ČSR

  Starosta města Příbora Ing. Bohuslav Majer zve občany města na Vzpomínkovou akci u ...

 • Den československé státnosti
  28.10.2017
  Den československé státnosti

  v zámecké knihovně v Kuníně Národní muzeum a Zámek Kunín zvou širokou veřejnost na oslavu ...

 • Příbor - Petřvald B
  28.10.2017
  Příbor - Petřvald B

  fotbalový zápas muži - hřiště Příbor

 • 10. sběratelská burza v Příboře
  29.10.2017
  10. sběratelská burza v Příboře

  burza známek a dalšího sběratelského materiálu.

 • BAZAR
  30.10.2017
  BAZAR

  Stejně jako letos v dubnu i v říjnu pořádáme BAZAR dětského, těhotenského a jiného oblečení a ...

 • ZAVÍRÁNÍ PIARISTICKÉ ZAHRADY
  31.10.2017
  ZAVÍRÁNÍ PIARISTICKÉ ZAHRADY

  Stejně jako loni i letos se velmi oblíbené a navštěvované piaristické zahrady na zimu uzavřou. V ...

 • Malované na skle
  03.11.2017
  Malované na skle

  Příběh legendárního zbojníka Juraje Jánošíka je autory citlivě převeden ve vzácný ...

 • Beskydy
  04.11.2017
  Beskydy

 • Moravskoslezské Beskydy – Veřovické vrchy
  04.11.2017
  Moravskoslezské Beskydy – Veřovické vrchy

  Klub Českých turistů Příbor pořádá 4. listopadu 2017 turistický výlet vlakem: ...

Translate this page
english deutsch русский français po polski
Počasí

podejte si soukromý bezplatný inzerát nebo vložte svou komerční a firemní inzerci

TOPlist

Kontakt

facebook icoSprávce stránek pribor.cz

 

info@pribor.cz
www.pribor.cz

tel.: +420 732 424 001

 

více »

TOPlist