ČTVRTSTOLETÍ BAV KLUBU PŘÍBOR

BAV klub PříborUž je to víc než 25 let, kdy nabízí své služby BAV klub Příbor, středisko volného času, dlouhodobě jediné soukromé SVČ v České republice. Tisíce dětí, mládeže, veřejnosti i celých rodin se zúčastňovaly činnosti a využívaly nabídky BAV klubu. A byla to činnost hodně pestrá.

 

Mnoho let mohli zájemci navštěvovat cca 20 kroužků a klubů, např. tanečních pro děti, 24 let jsme pořádali kurzy tance pro mládež, později i pro dospělé. Bylo období, kdy náš taneční klub Lenka pod vedením pana Zbyňka Rečky měl 15 soutěžních párů latinsko-amerických tanců, z nichž 7 získalo mezinárodní třídu M. BAV klub, jako první v okrese, nabízel orientální tance pro ženy, následně i zumbu. Další kroužky se zaměřovaly na činnost sportovní, např. aikido, florbal, stolní tenis, fiťáček pro předškolní děti.

 

Tvořivost a manuální dovednosti děti získávaly v kroužcích výtvarných, modelářských, např. RC modely aut. Velmi úspěšný byl i kroužek dramatický a výtvarný, o které, bohužel, dnes děti neprojevují zájem. BAV klub se vždy zabýval i činností hudební. Dlouhodobě se u nás hraje na kytaru a v BAV klubu průběžně vznikalo a zanikalo několik mládežnických rockových kapel. Současná naše kapela mile překvapila uspořádáním vánočního koncertu pro své rodiny, kamarády i veřejnost. Pod vedením dlouholetého obětavého pracovníka BAV klubu Petra Lankočího si kluci Radek Podešva, Filip Kramoliš, Michal Straka, Adam Olšaník vše sami zorganizovali.

 

V posledních letech je BAV klub znám nejen v Příboře, ale i v širokém okolí, a to bubnováním na etnické bubny, hrou na perkusí nástroje a muzikoterapií. Vždy jsme se snažili jít s dobou, reagovat na poptávku, a tak různé kroužky vznikaly a zanikaly, vznikaly a zanikaly. Kromě pravidelné činnosti v kroužcích a kurzech se cca 5000 účastníků každoročně zúčastnilo různých akcí BAV klubu. Např. zájezdy do divadel, dětské karnevaly, Bubenická párty, která má za sebou už 9. ročníků, 8 let už se BAV klub zapojuje do celonárodní akce Keltský telegraf. Největší každoroční akcí je regionální taneční přehlídka „O zlatý pohár BAV klubu Příbor“, v květnu proběhl už 15. ročník. Byli jsme velmi rádi, že se právě tento jubilejní ročník konal v nově zrekonstruovaném Kulturním domě. Do KD přijelo na taneční přehlídku 800 účastníků, nejen z Moravskoslezského, ale už i ze Zlínského kraje.

 

BAV klub nezapomíná ani na tradiční akce, např. k Velikonocům, Mikuláši, ke Dni dětí apod. Na bavklubáckých letních i zimních táborech trávily děti a mládež kus prázdnin, na Horní Bečvě, v Řece, na Bílé i ve stanech v areálu BAV klubu. Máme za sebou kus poctivé práce celého týmu pracovníků i pomocníků, kterých se za těch 26 let u nás také mnoho vystřídalo a všem patří velké poděkování za jejich obětavost. O starosti a problémy také nikdy nebyla nouze. A co nás v současné době trápí nejvíce? Nejen to, že v Příboře a okolí ubylo dětí, ale hlavně, že přibývá dětí, které raději tráví volný čas u počítače, televize a různým nevhodným způsobem.

 

Za těch 25 let také přibylo v Příboře a okolí mnoho organizací, sdružení, spolků, agentur, které nabízejí obdobnou činnost - takže, i když máme k dispozici vhodné prostory a kvalifikované vedoucí, naše kapacita není naplněna, s čímž souvisejí i velké finanční problémy. Z těchto důvodů BAV klub v tomto školním roce ukončil činnost v bývalé školní jídelně, neboť na zvýšené nájmy a režijní náklady už naše finanční prostředky nestačí. Činnost s dětmi a mládeží je finančně hodně náročná a nevýdělečná. Velké poděkování tudíž patří i městu Příboru, které tuto činnost finančně podporuje. I BAV klubu v rámci veřejné finanční podpory přispělo město Příbor v roce 2017 částkou 139 200,- Kč na provoz a činnost, z čehož jsme uhradili aspoň část nákladů na energie. Příspěvek města činí cca 8 % nákladů BAV klubu.

 

Děkujeme.

 


Motel Zafír Příbor Motel ZAFÍR Příbor

Ostravská 77 742 58 Příbor   Tel: ...

St.Florian Penzion St.Florian

Nabízíme ubytování v příjemném prostředí poblíž centra města ...

Restaurace U ČÁPA PŘÍBOR 12 Restaurace U Čápa

IČ: 25857631 SKARAB s.r.o. 9. května 1162 bývalý ...

Bowling a restaurace U Zlaté hvězdy Restaurace Pizzerie Bowling U Zlaté hvězdy - NOSTRABONA s.r.o.

IČO: 03947823 NOSTRABONA s.r.o. Místecká 287 742 58 ...

CHATA Vlčková - Prodej rekreačního objektu 2+kk

astavěná plocha chaty je 30 m2 zahrada 314 m2 trvalý travní ...

CELKOVÝ POHLED PRONÁJEM lukratívních prostor v rekonstruovaném domě v Příboře 100m od náměstí

Reprezentační prostory  se skládají ze dvou menších ...

 • Vítání prázdnin
  29.06.2018
  Vítání prázdnin

  Město Příbor zve nejen školáky do městského parku na Vítání prázdnin aneb Škola končí- zábava ...

 • 1. Benátská noc
  30.06.2018
  1. Benátská noc

  Sbor dobrovolných hasičů Příbor Vás srdečně zve na Benátskou noc, která se koná 30.6. od 19:00 v ...

 • VIII. SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST
  06.07.2018 - 07.07.2018
  VIII. SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST

 • Colours of Ostrava 2018 logo
  18.07.2018 - 21.07.2018
  Colors of Ostrava

  ÚČINKUJÍCÍ Aurora Pohádkově tajemný dark pop z Norska podruhé Beth Ditto Nezkrotná a ...

 • Kinematograf bratří Čadíků
  31.07.2018 - 03.08.2018
  Kinematograf bratří Čadíků

  31.7. Hurvínek a kouzelné muzeum 1.8. Bezva ženská na krku 2.8. Špunti na vodě 3.8. Bajkeři

 • Příměstský English Camp
  27.08.2018 - 31.08.2018
  Příměstský English Camp

  Příměstský English Camp s rodilými mluvčími z USA 27.-31.8.2018 8:00-16:00 centrum ...

 • DNY NATO V OSTRAVĚ - NATO DAYS
  15.09.2018 - 16.09.2018
  DNY NATO V OSTRAVĚ - NATO DAYS

  Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. ...

Translate this page
english deutsch русский français po polski
Počasí

podejte si soukromý bezplatný inzerát nebo vložte svou komerční a firemní inzerci

TOPlist

Kontakt

facebook icoSprávce stránek pribor.cz

 

info@pribor.cz
www.pribor.cz

tel.: +420 732 424 001

 

více »

TOPlist