Inzerce
Inzerce

Inzerce

FOTOBATOH LOWEPRO FASTPACK 100

Datum: 05.07.2014
Telefon: +420 732 424 001
E-mail: just@seznam.cz
Cena: 600

Foto batohu je reálné foto nabízeného batohu, není nikde znatelné poškození.

Z vlastní zkušenosti je výborný díky rychlému vytažení foťáku přes rameno.

Batoh LowePro Fastpack 100 patří do výrobkové řady Fastpack. Ta se vyznačuje dobrou ergonomií, bytelným polstrováním a hlavně rychlým přístupem k foto výbavě.

Jeho vnější rozměry jsou: 22 x 18,5 x 41cm (šířka x výška x hloubka), hmotnost samotného batohu činí 0,8kg. Je určen především pro DSLR fotoaparáty: pojme digitální zrcadlovku s nasazeným objektivem, druhý objektiv a případně externí blesk nebo jiné příslušenství. Z hlediska tvaru se tak jedná spíše o protáhlý batoh (směrem do výšky), přičemž v horních částech se jeho hloubka zmenšuje. Šířka zůstává stejná po celé výšce batohu. Zadní část batohu je pěkně polstrovaná a ergonomicky tvarovaná. Navíc je (z vnějšku) pokryta polstrováním z pěnového materiálu a vzduchovými kanály.

Díky tomu nehrozí, že by se nám například v létě batoh přilepil na záda. Stejně tak, jako jsou polstrována záda batohu, jsou polstrovány i ramenní popruhy. Míra vnějšího ergonomického polstrování se zdá být dostatečná i pro nošení těžšího vybavení.

Na levém ramenním popruhu se nachází malé pouzdro pro mobilní telefon, mp3 přehrávač nebo jinou výbavu. Na jedné boční straně batohu Fastpack 100 se nachází síťovaná přihrádka (vnější) veliká tak akorát na půllitrovou láhev vody (z hlediska šíře).

Vrchní komora pro osobní věci je dost velká a nabízí různé přihrádky, taktéž i karabinu pro klíče (na levém obrázku vpravo dole). Přední část batohu pak nabízí už trochu více zajímavostí - na vrchní straně modelu Fastpack 100 se nachází kapsa (bez výrazného polstrování) na osobní věci. Pod ní nalezneme překlápěcí jisticí "víko" spodní části fotokomory.

Pod překlápěcím víkem fotokomory, které lze odehnout rozepnutím dvou plastových spon, se nachází kapsa pro různé příslušenství. Je velká tak akorát na dva až tři filtry nebo jinou výbavu. Není ovšem nijak výrazně polstrovaná.

Přístup k samotnému fotoaparátu, tj. do fotokomory, je velmi snadný a rychlý. Vstup se nachází na boku batohu Fastpack 100 a je řešen pomocí zipu (zipy jsou tam dva pro lepší pohodlí). Pro vyjmutí fotoaparátu z batohu (fotokomory) stačí "shodit" batoh fastpack na jedno rameno, posunout jej na svůj bok a rozepnout zip.

Tímto systémem se celá řada LowePro Fastpack velmi podobá batohům Slingshot, které mají jeden ramenní popruh a také mají přístup do fotokomory z boku.

Více info na http://www.fotoradce.cz/recenze-fotobatohu-lowepro-fastpack-100-clanekid155


zpět na Elektronika