Městská knihovna Příbor

Lidická 50
742 58 Příbor

tel:  

+420 556 725 037 

mail: knihovna@pribor-mesto.cz
mapa: zde najdete knihovnu
online katalog knih pribor.tritius.cz

 

 

Městská knihovna se nachází v památkově chráněném objektu bývalého piaristického kláštera a gymnázia spolu s městským muzeem a ZUŠ.

 

Knihovna Příbor - foto Jiří Jurečka 7Knihovna zpřístupňuje dokumenty z vlastního fondu nebo prostřednictvím meziknihovních výpůjčních služeb z knihovních fondů jiných knihoven. Knihovna získává, odborně zpracovává, uchovává a absenčním i prezenčním půjčováním zpřístupňuje dokumenty čtenářům. Umožňuje také rezervace požadovaných dokumentů.

Pořádají se zde tradiční knihovnické akce jako jsou Týden knihoven a Březen - měsíc Internetu. Organizuje zájmové a čtenářské akce pro děti a vzdělávací akce pro dospělé

Služby, které knihovna nabízí, se řídí výpůjčním řádem městské knihovny.

Ke knihovně patří 2 místní knihovny integrovaných částí města - Hájov a Prchalov.
Vytváří knihovní fond a zajišťuje jeho cirkulace pro místní knihovny v obcích Skotnice, Trnávka, Petřvald, Petřvaldík, Mošnov a Kateřinice.

 

ONLINE KATALOG KNIH

 

Knihovna Příbor - foto Jiří Jurečka 2- pod tímto odkazem se skrývá fond knih a periodik knihovny Příbor. Zájemce o elektronickou rezervaci knih nahlásí knihovně své datum narození, které bude sloužit jako PIN k jeho čtenářskému „kontu". V kombinaci s číslem legitimace a tohoto PINu se čtenář přihlásí a může provést rezervaci elektronicky. Více informací na tel. (+420) 556 725 037.

 

 

Půjčovní doba a provozní doba Internetu:

- oddělení pro děti a mládež

 

Pondělí:  13:00 - 15:00  (v období letních prázdnin zavřeno) 
Úterý:  13:00 - 17:00   
Středa:  zavřeno 
Čtvrtek:  13:00 - 17:00 

 

- oddělení pro dospělé čtenáře

 

Pondělí:  8:00 - 12:00 13:00 - 15:00  
Úterý:  8:00 - 12:00 14:00 - 18:00  
Středa:  zavřeno 
Čtvrtek:  8:00 - 12:00 14:00 - 18:00 
Pátek:  8:00 - 12:00 14:00 - 18:00  (v období letních prázdnin odpoledne zavřeno) 

WI-FI v Městské knihovně

 

Vlastníte notebook nebo jiné zařízení podporující WI-FI připojení? Tak neváhejte a připojte se. V naší knihovně jsme spustili novou službu bezdrátového připojení k internetu. Název sítě je WIFI knihovna, pracovnice knihovny na požádání sdělí heslo. Tato služba je vhodná například pro návštěvníky města, kteří potřebují přístup k internetu, ale také pro studenty a další, kteří upřednostní práci se svým mobilním zařízením.

 

AKTUÁLNÍ AKCE:

 

KNIŽNÍ NOVINKY NA MĚSÍC PROSINEC

Povídky známé české spisovatelky a novinářky Barbary Nesvadbové Momentky zachycují chvíle, kdy se náš život láme; jsou to okamžiky hlubokého štěstí i bolestných ztrát nebo fatálních rozhodnutí. „Jsou chvíle, které zůstanou v hlavě jako v albu. Navždy. Nemusíte je mít na fotkách. I přesto jsou nezapomenutelné. Štěstí se skládá z okamžiků. To ostatní je život.“


Britský autor Tim Weaver napsal další napínavý román se soukromým detektivem Davidem Rakerem, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. V thrilleru Údolí mrtvých vyšetřuje Raker zmizení Megan Carverové – vzorné dívky ze šťastné rodiny. Raker rozplétá nitky celé záhady a dostává se k lesu na okraji města, kde je místo s děsivou minulostí - bývalé loviště sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…


Spisovatelka Iva Pekárková ve svém románu o lásce s prvky investigativní reportáže Třísky, odhaluje nečekaná zákoutí života lidí s postižením a čtivou formou podává zprávu o málo známých aspektech činnosti českých zastupitelských úřadů, cizinecké policie i justičního aparátu. Hlavní hrdinka Šárka ve dvaadvaceti letech po nehodě ochrnula. Rozhodla se ale, že se nepromění v bezmocnou zapšklou chudinku. Poté, co ji manžel opustí, sama vychovává syna a muže už ve svém životě  nechce. Pak se ale zamiluje do Pákistánce Tabishe a život nabere nečekané obrátky…


Thriller Alison Belshamové Tatérka je originální román z prostředí světa mistrů jehel. Když během tetovacího veletrhu v anglickém Bringtonu objeví tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Pomůže mladému inspektorovi vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraha vydá sama?


Spisovatel a kastelán Evžen Boček vydal čtvrtý titul ze série úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“ s názvem Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka. Navzdory názvu se čtenář v knize nedočká násilí ani krvavých scén. Jediným utrpením jsou skřípnuté ploténky a ulámané umělé nehty.

 

Naše nejprodávanější česká autorka současnosti Radka Třeštíková napsala román o návratu domů – Veselí. Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti - přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi.