Volby do zastupitelstva Příbor 2014

 

 

V roce 2014 proběhnou volby do Městského zastupitelstva v Příboře.

Volby do zastupitelstev obcí se v Česku uskuteční ve dnech 10. a 11. října 2014 společně s volbami do třetiny Senátu.

 

Volby do městského zastupitelstva Příbor

 

Do voleb v Příboře promluví osm politických subjektů - abecedně řazeno:


• Česká pirátská strana
• Česká strana sociálně demokratická
• Komunistická strana Čech a Moravy
• Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
• Občanská demokratická strana
• Příbor je náš domov - sdružení nezávislých kandidátů
• Strana zelených
• TOP 09

 

Zástupce kandidujících stran vám představíme v Local TV Příbor v osmi půlhodinových besedách. Vysílat se začnou už 29. srpna.

 

Kandidátky jednotlivých stran do voleb v Příboře 2014

 

Pirátská strana logoČeská pirátská strana

1 Jiří Demel 56 let | automechanik | Příbor | Česká pirátská strana | navrhující strana: Piráti
2 Radomír Slovák 46 let | operátor CNC | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
3 Iva Kurimčáková 52 let | operátor | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
4 Radek Borovský 44 let | správa budov | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
5 Ing. Alois Blažek 66 let | technik | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
6 Roman Göttlicher 51 let | vedoucí pracovník | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
7 Jindřich Kunčar 45 let | hlavní dispečer | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
8 Lumír Demel 28 let | dispečer | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
9 Matěj Peták 27 let | montér | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
10 Bc. Monika Göttlicherová 23 let | student | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
11 Petra Petáková 28 let | servírka | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
12 Bc. Jaroslav Demel 26 let | operátor | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti
13 Lukáš Michna 35 let | OSVČ | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti

14 Markéta Petáková 45 let | kuchařka | Příbor | Bez politické příslušnosti | navrhující strana: Piráti

 


čssd logoČeská strana sociálně demokratická

1. Ing. Bohuslav Majer 59 let důchodce
člen České strany sociálně demokratické

2. Dušan Krišák 57 let seřizovač
člen České strany sociálně demokratické

3. Eva Rumpíková 69 let důchodkyně
člen České strany sociálně demokratické

4. Roman Borovička 36 let podnikatel
člen České strany sociálně demokratické

5. Jan Murko 41 let otec na rodičovské dovolené
člen České strany sociálně demokratické

6. Ing. Igor Vaněk 49 let finanční poradce
člen České strany sociálně demokratické

7. Ing. Milan Dobečka 51 let osoba samostatně výdělečně činná
člen České strany sociálně demokratické

8. Karel Erle 65 let důchodce
bez stranické příslušnosti

9. Iveta Lišková, DiS.28 let mateřská dovolená
bez stranické příslušnosti

10. Pavlína Halfarová 47 let uklízečka
bez stranické příslušnosti

11. RNDr. Vladimíra Krišáková 56 let vedoucí laboratoře biochemické
bez stranické příslušnosti

12. Valentin Putala 54 let osoba samostatně výdělečně činná
bez stranické příslušnosti

13. Ludmila Holášková 32 let mateřská dovolená
bez stranické příslušnosti

14. Radek Kuchař 29 let operátor lisovny
bez stranické příslušnosti

15. Ing. Petr Plaček 52 let mistr provozu
bez stranické příslušnosti

16. Jiří Modr 29 let zámečník
bez stranické příslušnosti

17. Jiří Vysocký 63 let důchodce
bez stranické příslušnosti

18. Pavel Hrabina 45 let osoba samostatně výdělečně činná
bez stranické příslušnosti

19. Pavol Runák 76 let důchodce
bez stranické příslušnosti

20. Emilie Grossmannová 66 le tdůchodkyně
bez stranické příslušnosti

21. Miroslav Majer 51 let řidič z povolání
bez stranické příslušnosti

22. Jarmila Polášková 59 let důchodkyně
bez stranické příslušnosti

23. Ing. Bc. Zuzana Turková 58 let důchodkyně
bez stranické příslušnosti

 


 

Ksčm logoKomunistická strana Čech a Moravy

1 Myška Jiří 68 KSČM KSČM důchodce Příbor
2 Pařízek Zdeněk Ing. 52 KSČM KSČM mistr Příbor

3 Berger František JUDr. 65 KSČM BEZPP právník Příbor

4 Polášek Jiří Ing. 62 KSČM BEZPP ekonom Příbor

5 Halfarová Kateřina 23 KSČM BEZPP zdravotní sestra Příbor

6 Kaňák Michal 40 KSČM KSČM keramik Hájov
7 Friedrich Zbyněk 38 KSČM BEZPP slév.dělník Příbor

8 Tušinovský Antonín 58 KSČM BEZPP ochr.majetku Příbor

9 Hanzlík Vladimír 61 KSČM KSČM podnikatel Příbor
10 Švekuš Dušan Mgr. 52 KSČM BEZPP OSVČ Příbor

11 Caloň Patrik 26 KSČM BEZPP automechanik Příbor

12 Olšaník Miroslav 73 KSČM KSČM důchodce Příbor

13 Sekeráš Miroslav 71 KSČM BEZPP důchodce Příbor

14 Tománek Raduz 56 KSČM KSČM řidič Příbor

15 Petr Karel 68 KSČM BEZPP důchodce Hájov

16 Stanciulescu Ioan 66 KSČM BEZPP důchodce Příbor

17 Feixová Irena 74 KSČM KSČM důchodkyně Příbor

18 Fieber Pavel 64 KSČM BEZPP důchodce Příbor

19 Pavlík Ladislav JUDr. 65 KSČM KSČM právník Příbor

20 Maslaňak Jozef Ing. 66 KSČM BEZPP důchodce Příbor

21 Černý Rudolf RSDr. 70 KSČM KSČM důchodce Příbor

22 Pecinová Žofie 73 KSČM KSČM důchodkyně Příbor
23 Babincová Pavla 61 KSČM KSČM důchodkyně Příbor

 


 

KDU-ČSL logoKřesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

1. Ing. Dana Forišková, Ph.D., 58 let, vysokoškolský učitel, místostarostka, Příbor, KDU-ČSL;

2. Ivana Žárská, 60 let, učitelka MŠ, Příbor, KDU-ČSL;

3. Martin Monsport, 40 let, nákupčí, Příbor, KDU-ČSL;

4. Jiří Kuchař, 63 let, důchodce, Příbor-Hájov, KDU-ČSL;

5. PhDr. Marie Monsportová, 38 let, vedoucí ÚSSPe, Příbor-Prchalov, bez politické příslušnosti;

6. Marián Štůsek, 29 let, mistr, Příbor, KDU-ČSL;

7. Ing. Jan Monsport, 44 let, OSVČ, Příbor, KDU-ČSL;

8. Alžběta Šlosarová, 41 let, úřednice, Příbor, bez politické příslušnosti;

9. Pavel Řezníček, 45 let, elektromechanik, Příbor, KDU-ČSL;

10. Stanislav Štefek, DiS., 26 let, manažer ve stavebnictví, Příbor, KDU-ČSL;

11. Ludmila Štůsková, 61 let, důchodce, Příbor, KDU-ČSL;

12. Ivana Palatová, 47 let, výrobní dělník-operátor, Příbor, bez politické příslušnosti;

13. Mgr. Petr Debef, 36 let, programátor, Příbor, bez politické příslušnosti;

14. Josef Pustějovský, 48 let, strojník, Příbor-Hájov, KDU-ČSL;

15. Tomáš Filip, 22 let, student, Příbor, bez politické příslušnosti;

16. Petr Fiala, 48 let, lesník, Příbor, bez politické příslušnosti;

17. Josef Hanák, 49 let, elektromechanik, Příbor, bez politické příslušnosti;

18. Ludmila Sklenovská, 48 let, zdravotní sestra, Příbor, bez politické příslušnosti;

19. Mgr. Kateřina Linartová, 35 let, vedoucí sociálních služeb, Příbor, bez politické příslušnosti;

20. Lubormír Štůsek, 62 let, invalidní důchodce, Příbor, KDU-ČSL;

21. Petr Karel, 54 let, OSVČ, Příbor-Hájov, KDU-ČSL;

22. Václav Matula, 65 let, důchodce, Příbor-Hájov, KDU-ČSL;

23. Václav Procházka, 50 let, technik telekomunikací, Příbor, bez politické příslušnosti;

 


 

ODS logoObčanská demokratická strana

 
1.   Lukáš Kresta, nar. 1980, jednatel obchodní společnosti
2.   Jana Svobodová, nar. 1961, chemická analytička
3.   Libuše Pavelková, nar. 1964, lektorka vzdělávání dospělých
4.   Milan Strakoš, nar. 1950, starosta
5.   Bohdan Knězek, nar. 1989, advokátní koncipient
6.   Kamil Bordovský, nar. 1976, technolog metalurgie
7.   Vladimíra Strnadová, nar. 1964, učitelka
8.   Lenka Nenutilová, nar. 1959, ředitelka DDM Luna
9.   Jan Tyllich, nar. 1989, administrátor, Taneční lektor
10.   Oldřich Seibert, nar. 1958, soukromý zemědělec
11.   Petra Jandourková, nar. 1977, ekonomka
12.   Petr Fischer, nar. 1980, servisní pracovník
13.   František Pavelka, nar. 1956, grafik
14.   Libuše Klaudová, nar. 1946, emeritní učitelka
15.   Jiří Kotouček, nar. 1989, investiční poradce
16.   Milan Novák, nar. 1973, velitel Hasičů SDH Příbor
17.   Rudolf Korčák, nar. 1961, podnikatel v oblasti cestovního ruchu a sportu
18.   Jan Krkoška, nar. 1981, praktický lékař pro dospělé
19.   Tereza Sattková, nar. 1980, sportovní instruktorka
20.   Aleš Polách, nar. 1968, praktický lékař pro děti a dorost
21.   Olga Galiová, nar. 1967, realitní makléřka
22.   Petr Kostelník, nar. 1956, OSVĆ - dopravce
23.  

Bedřich Sklenovský, nar. 1955, vedoucí autoservisu

 


 

Nezávislí Příbor logoPříbor je náš domov - sdružení nezávislých kandidátů

1. Milan Střelka, Ing. 56 jednatel Příbor bez politické příslušnosti
2. Radek Jurečka 45 oblastní manager
RWE
Hájov bez politické příslušnosti
3. Pavel Kocourek 46 OSVČ Hájov bez politické příslušnosti
4. Jana Konečná, Ing. 32 OSVČ Příbor bez politické příslušnosti
5. Luděk Tichavský 47 mechanik Příbor bez politické příslušnosti
6. Vlasta Trojčínská 70 ředitelka
školského zařízení
Příbor bez politické příslušnosti
7. Jaroslav Šrámek 35 manager obchodu Hájov bez politické příslušnosti
8. Jan Malík, Ing. arch. 33 architekt Příbor bez politické příslušnosti
9. Jiří Slaný 71 technik Příbor bez politické příslušnosti
10. Stanislav Janota, RSDr., Mgr 61 zástupce
ředitele ZŠ
Příbor bez politické příslušnosti
11. Břetislav Matula, Ing. 46 jednatel Hájov bez politické příslušnosti
12. Martin Vlček 40 OSVČ Hájov bez politické příslušnosti
13. Lubomír Jurečka 73 důchodce Příbor bez politické příslušnosti
14. Petra Nováková 41 referent Příbor bez politické příslušnosti
15. Ondřej Sýkora, Ing. 29 OSVČ Hájov bez politické příslušnosti
16. Pavel Bayer 56 technik Příbor bez politické příslušnosti
17. Karla Teichmannová, Ing. 60 vedoucí pošty Příbor bez politické příslušnosti
18. Vít Popelka 57 důchodce Příbor bez politické příslušnosti
19. Martin Střelka, MUDr. 30 lékař Příbor bez politické příslušnosti
20. Jarmila Pavlačíková 45 OSVČ Příbor bez politické příslušnosti
21. Milada Molinová, Mgr. 54 učitelka ZŠ Příbor bez politické příslušnosti
22. Robert Zinek 35 jednatel Příbor bez politické příslušnosti
23. František Kochan, Ing. 56 technik Příbor bez politické příslušnosti

 

 

Strana zelených logoStrana zelených

  1.  Ing. Milan Gabzdyl – energetický auditor, 35 let, Příbor
  2.  Bc. Šárka Gachová, Dis. - knihovnice, 32 let, Příbor
  3.  Martin Domitra – student,  20 let, Příbor
  4.  Ing. et Ing. Jan Jemelka – technik fotogrammetrie a GIS, 36 let, Příbor
  5.  Bc. Hana Malíková – studentka, 23 let, Příbor
  6.  Alan Nezhyba – regionální manažer, 38 let, Příbor
  7.  Mgr. Helena Drongová – speciální pedagožka, 30 let, Příbor
  8.  Mgr. Radek Eliáš – učitel ZŠ, 38 let, Příbor
  9.  Ing. Hana Jemelková – rodičovská dovolená, 31 let, Příbor
  10.  Ing. Tomáš Krompolc – podnikatel ve stavebnictví, 37 let, Příbor
  11.  Mgr. Daniela Ražnoková – referentka ochrany přírody, 35 let, Příbor
  12.  Milena Kollárová – důchodkyně, 60 let, Příbor
  13.  Drahomíra Bobková – zdravotní laborantka, 55 let, Příbor
  14.  MUDr. Zuzana Gabzdylová – lékařka, 33 let, Příbor
  15.  Mgr. Tereza Bobková – klinická logopedka, 32 let, Příbor
  16.  Mgr. Jan Ražnok – dramaturg, 33 let, Příbor
  17.  Veronika Brchelová – učitelka MŠ, 38 let, Příbor
  18.  Ing. Kamil Drong  - konstruktér elektromotorů, 33 let, Příbor
  19.  Kateřina Nezhybová – admistrativní pracovnice, 35 let, Příbor
  20.  Kateřina Fojtíková – operátorka výroby, 23 let, Příbor
  21.  Pavel Bobko – operátor výroby, 27 let, Příbor
  22.  Pavel Zajíc – manažer prodeje, 42 let, Příbor
  23.  Bc. Anna Švajdová – studentka, 24 let, Příbor

 


 

TOP 09 logoTOP 09

   
1 Netušil Pavel Mgr. 43 TOP 09 TOP 09 středoškolský učitel Příbor
2 Podolská Milada PhDr. 58 TOP 09 BEZPP poradce Příbor
3 Brinda René Mgr. 48 TOP 09 TOP 09 učitel Příbor
4 Jurečka Mořic MUDr. 49 TOP 09 BEZPP lékař Příbor
5 Nedoma Jan 23 TOP 09 BEZPP referent Příbor
6 Feilhauer Martin Mgr. 37 TOP 09 TOP 09 specialista distribuce Příbor
7 Kašpar Jan 21 TOP 09 TOP 09 student Příbor
8 Piškytlová Silvie Mgr. 51 TOP 09 BEZPP středošk. učitelka Příbor
9 Kubáň Martin Ing. 25 TOP 09 BEZPP pilot Příbor
10 Bizoňová Veličková Zdeňka Mgr. 29 TOP 09 BEZPP středošk. učitelka Příbor
11 Gebek Vilém 26 TOP 09 BEZPP živnostník Příbor
12 Nývlt Luděk Mgr. 26 TOP 09 BEZPP advokátní koncipient Příbor
13 Podolská Tereza Ing. arch. 26 TOP 09 TOP 09 architektka Příbor
14 Kornetová Kateřina 21 TOP 09 BEZPP studentka Příbor
15 Netušilová Lenka Ing. 38 TOP 09 BEZPP inspektorka Příbor
16 Ermisová Zuzana 33 TOP 09 BEZPP finanční kontrolorka Příbor
17 Rzepka Petr 34 TOP 09 BEZPP operátor Příbor
18 Ermis Kryštof 38 TOP 09 BEZPP OSVČ Příbor
19 Bajer Jaromír 68 TOP 09 BEZPP důchodce Příbor
20 Ištok Martin Bc. 25 TOP 09 BEZPP student Příbor
21 Brindová Táňa Mgr. 47 TOP 09 BEZPP učitelka Příbor
22 Feilhauer René 31 TOP 09 BEZPP strojní dělník Příbor
23 Brinda Jan 20 TOP 09 BEZPP student Příbor

 


 

 
 
 
 
 


Konečné výsledky voleb do zastupitelstva města Příbor

Výsledky voleb do zastupitelstva Příbor

Jmenné seznamy

Výběr: zvolení zastupitelé dle výsledku

Zastupitelstvo města

Kraj: Moravskoslezský kraj

Okres: Nový Jičín

Obec: Příbor

Všechny kandidátní listiny

Všechny kandidátní listiny
Kandidátní listina Kandidát Navrhující
strana
Politická
příslušnost
Hlasy Pořadí
zvolení
číslo název poř.
číslo
příjmení, jméno, tituly věk abs. v %
1 Česká pirátská strana 2 Piškytlová Silvie Mgr. 55 Piráti BEZPP 385 7,66 1
1 Česká pirátská strana 3 Krompolc Tomáš Ing. 42 Piráti BEZPP 375 7,46 2
2 Česká str.sociálně demokrat. 1 Majer Bohuslav Ing. 63 ČSSD ČSSD 827 8,67 1
2 Česká str.sociálně demokrat. 12 Jurečka Mořic MUDr. 53 ČSSD BEZPP 752 7,89 2
2 Česká str.sociálně demokrat. 9 Putala Valentin 58 ČSSD BEZPP 569 5,97 3
2 Česká str.sociálně demokrat. 10 Turková Zuzana Ing. Bc. 62 ČSSD BEZPP 500 5,24 4
3 Komunistická str.Čech a Moravy 1 Myška Jiří 72 KSČM KSČM 423 6,49 1
3 Komunistická str.Čech a Moravy 2 Pařízek Zdeněk Ing. 56 KSČM KSČM 363 5,57 2
4 Občanská demokratická strana 22 Krkoška Jan MUDr. 37 ODS ODS 429 6,85 1
4 Občanská demokratická strana 12 Sattková Tereza Bc. 38 ODS ODS 409 6,53 2
5 Společně pro Příbor 1 Netušil Pavel Mgr. 47 NK TOP 09 687 7,70 1
5 Společně pro Příbor 2 Gabzdyl Milan Ing. 39 NK BEZPP 579 6,49 2
5 Společně pro Příbor 3 Hambálková Alice Ing. 46 NK BEZPP 497 5,57 3
6 Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 2 Forišková Dana Ing. Ph.D. 62 KDU-ČSL KDU-ČSL 712 7,33 1
6 Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 3 Monsport Jan Ing. 48 KDU-ČSL KDU-ČSL 712 7,33 2
6 Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 4 Žárská Ivana 64 KDU-ČSL KDU-ČSL 628 6,47 3
6 Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 11 Monsport Martin DiS. 43 KDU-ČSL KDU-ČSL 592 6,10 4
7 Příbor je náš domov 1 Malík Jan Ing. arch. 38 NK BEZPP 955 6,95 1
7 Příbor je náš domov 4 Jurečka Radek 49 NK BEZPP 752 5,47 2
7 Příbor je náš domov 3 Tuza Jiří Mgr. 29 NK BEZPP 725 5,27 3
7 Příbor je náš domov 2 Střelka Milan Ing. 60 NK BEZPP 690 5,02 4
7 Příbor je náš domov 5 Motlíčková Ratajová Miroslava Mgr. 38 NK BEZPP 583 4,24 5
7 Příbor je náš domov 6 Kocourek Pavel 50 NK BEZPP 605 4,40 6

Celkem zobrazeno kandidátů:  23

Volební programy jednotlivých stran v Příboře

Volby Příbor 2018

ČSSD

 

KDU-ČSL

 

KSČM

 

ODS PŘÍBOR

 

PIRÁTSKÁ STRANA

 

PŘÍBOR JE NÁŠ DOMOV

 

SPOLEČNĚ PRO PŘÍBOR

 

Volby do zastupitelstva Příbor 05.10. - 06.10.2018

Volby do zastupitelstev obcí 2018

Prezident republiky vyhlásil volby do zastupitelstev obcí na pátek 5. října a sobotu 6. října 2018
 

Kdo může podávat kandidátní listiny ve volbách do zastupitelstev obcí

  • registrované politické strany a politická hnutí, jejichž činnost nebyla pozastavena, a jejich koalice
  • nezávislí kandidáti
  • sdružení nezávislých kandidátů
  • sdružení politických stran nebo politických hnutí a nezávislých kandidátů
     

Kdy a kde se podávají kandidátní listiny

Nejpozději  31. července 2018 do 16.00 hodin (66 dnů přede dnem voleb) registračnímu úřadu, kterým je :        
- obecní úřad v obcích, kde jsou zřízeny alespoň 2 odbory
- pro ostatní obce je registračním úřadem pověřený obecní úřad

Tvoří-li volební stranu nezávislý kandidát nebo sdružení nezávislých kandidátů, připojí ke kandidátní listině peticipodepsanou voliči podporujícími její kandidaturu   (viz vzor).  Záhlaví petice a  každá její další strana musí obsahovat :

  • název volební strany
  • název zastupitelstva obce, do kterého volební strana kandiduje
  • rok konání voleb
  • vedle podpisu voliče musí být uvedeno jeho jméno, příjmení, datum narození a místo, kde je přihlášen k trvalému pobytu, jinak tento hlas pro podporu volební strany nelze započítat. Nezapočítávají se také podpisy kandidátů samých.

Potřebný počet podpisů voličů je stanoven v příloze k zákonu; číslo vypočtené podle přílohy se zaokrouhluje na celé číslo směrem nahoru. Potřebný počet podpisů na peticích uveřejní registrační úřad na úřední desce nejpozději 85 dnů přede dnem voleb, tj. 12. července 2018.

Pověřený obecní úřad zveřejní na úřední desce, popřípadě způsobem v místě obvyklým nejpozději 12. července 2018:

  • seznam obecních úřadů v obcích, kde jsou zřízeny alespoň 2 odbory, kterým se podávají kandidátní listiny přímo , a
  • seznam obcí, ze kterých se kandidátní listiny podávají příslušnému pověřenému obecnímu úřadu
     

Náležitosti kandidátní listiny :

  • název zastupitelstva obce
  • označení volebního obvodu, jsou-li volební obvody vytvořeny
  • název volební strany a označení, o jaký typ volební strany jde, s uvedením názvu politických stran a politických hnutí
  • jména a příjmení kandidátů, pohlaví,  jejich věk (ke dni podání kandidátní listiny),
  • povolání kandidátů
  • část obce, nečlení-li se obec na části, obec, kde jsou kandidáti přihlášeni k trvalému pobytu (ne úplnou adresu, pouze obec nebo část obce)
  •  název politické strany nebo politického hnutí, jehož jsou členy, nebo údaj, že nejsou členy žádné politické strany nebo politického hnutí ("bez politické příslušnosti")
  • pořadí kandidátů na kandidátní listině vyjádřené pomocí arabského čísla
  • jméno a příjmení zmocněnce volební strany a jeho náhradníka s uvedením místa, kde jsou přihlášeni k trvalému pobytu (úplnou adresu místa trvalého pobytu), není-li volební stranou nezávislý kandidát
  • jde-li o koalici, název politické strany nebo politického hnutí, které kandidáta navrhlo
  • jde-li o sdružení politických stran nebo politických hnutí a nezávislých kandidátů, označení politické strany nebo politického hnutí, které kandidáta navrhlo, nebo označení, že jde o nezávislého kandidáta
  • podpis zmocněnce volební strany; u nezávislého kandidáta podpis kandidáta
  •  podává-li kandidátní listinu politická strana, politické hnutí nebo jejich koalice anebo sdružení politických stran nebo politických hnutí a nezávislých kandidátů, jméno a příjmení, označení funkce a podpis osoby oprávněné jednat jejich jménem (politické strany, politického hnutí)  popřípadě jménem organizační jednotky, je-li ustavena
  • příloha – vlastnoručně podepsané prohlášení kandidáta, že souhlasí se svou kandidaturou, že mu nejsou známy překážky volitelnosti, popřípadě tyto překážky pominou ke dni voleb do zastupitelstva obce a že nedal souhlas k tomu, aby byl uveden na jiné kandidátní listině pro volby do téhož zastupitelstva obce. Na prohlášení kandidát dále uvede místo, kde je přihlášen k trvalému pobytu (úplnou adresu místa trvalého pobytu), a datum narození.

Volební strana může na kandidátní listině uvést nejvýše tolik kandidátů, kolik činí počet členů volených do příslušného zastupitelstva obce. V obcích, kde se má volit 7 a méně členů zastupitelstva obce, volební strana může na kandidátní listině uvést nejvýše tolik kandidátů, kolik činí počet členů volených do příslušného zastupitelstva obce zvýšený o jednu třetinu a zaokrouhlený na celé číslo dolů. Po uplynutí šedesátého dne přede dnem voleb (tj. od 6. srpna 2018 po 16.00 hodině) do zastupitelstva obce nelze již doplňovat do kandidátní listiny další kandidáty ani vzájemně měnit jejich pořadí.

Volební strana, s výjimkou nezávislého kandidáta, činí úkony ve volebních věcech prostřednictvím svého zmocněnce. Zmocněncem nebo jeho náhradníkem je fyzická osoba, která je takto označena na kandidátní listině; nemůže jím být osoba mladší 18 let, osoba zbavená způsobilosti k právním úkonům nebo kandidát. Úkony zmocněnce je volební strana vázána. Svého zmocněnce může volební strana písemně odvolat; zmocnění zaniká okamžikem doručení tohoto odvolání registračnímu úřadu.

 

Tabulka: Všechny kandidátní listiny Příbor

Všechny kandidátní listiny

Kandidátní listina

Kandidát

Navrhující
strana
Politická
příslušnost
číslo název poř.
číslo
příjmení, jméno, tituly věk
  Komunistická str.Čech a Moravy 23 Babincová Pavla 65 KSČM KSČM
  Společně pro Příbor 12 Bajer Adam 39 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 22 Berger František JUDr. 69 KSČM BEZPP
  Společně pro Příbor 7 Bizoňová Veličková Zdeňka Mgr. 33 NK BEZPP
  Česká pirátská strana 8 Blažek Alois Ing. 70 Piráti BEZPP
  Občanská demokratická strana 9 Blažek Lumír Dipl. Ing. MBA 54 ODS BEZPP
  Česká pirátská strana 13 Bobko Pavel 31 Piráti BEZPP
  Česká pirátská strana 16 Bobková Drahomíra 59 Piráti BEZPP
  Česká pirátská strana 14 Bobková Magdalena 18 Piráti BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 14 Boháč Radek DiS. 32 ČSSD BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 6 Böhm Petr Ing. 39 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 15 Bőhm Martin 39 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Česká pirátská strana 20 Bordovský Kamil Bc. 41 Piráti BEZPP
  Česká pirátská strana 4 Borovský Radek 48 Piráti BEZPP
  Společně pro Příbor 4 Brinda René Mgr. 52 NK TOP 09
  Občanská demokratická strana 2 Bryknar Petr Ing. 48 ODS BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 17 Černý Rudolf RSDr. 74 KSČM KSČM
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 22 Davidová Anna 62 KDU-ČSL BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 12 Debef Pavel MgA. Ph.D. 34 KDU-ČSL BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 8 Debef Petr Mgr. 40 KDU-ČSL BEZPP
  Česká pirátská strana 1 Demel Jiří 60 Piráti Piráti
  Česká pirátská strana 21 Demel Lumír 32 Piráti BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 2 Dobečka Milan Ing. 55 ČSSD ČSSD
  Společně pro Příbor 13 Dolná Kateřina Mgr. 41 NK BEZPP
  Česká pirátská strana 10 Domitra Martin 24 Piráti BEZPP
  Česká pirátská strana 9 Eliáš Radek Mgr. 42 Piráti BEZPP
  Česká pirátská strana 23 Eliášová Michaela Mgr. 43 Piráti BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 7 Erle Karel 69 ČSSD ČSSD
  Společně pro Příbor 18 Ermis Kryštof 42 NK BEZPP
  Společně pro Příbor 9 Feilhauer Martin Mgr. 41 NK TOP 09
  Komunistická str.Čech a Moravy 19 Feixová Irena 78 KSČM KSČM
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 20 Fiala Petr 52 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Komunistická str.Čech a Moravy 16 Fieber Pavel 68 KSČM BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 2 Forišková Dana Ing. Ph.D. 62 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Komunistická str.Čech a Moravy 7 Friedrich Zbyněk 42 KSČM BEZPP
  Společně pro Příbor 2 Gabzdyl Milan Ing. 39 NK BEZPP
  Společně pro Příbor 22 Gabzdylová Zuzana MUDr. 37 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 3 Gillar Petr 52 KSČM BEZPP
  Česká pirátská strana 6 Gőttlicher Roman 55 Piráti BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 19 Grossmannová Emilie 70 ČSSD BEZPP
  Společně pro Příbor 3 Hambálková Alice Ing. 46 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 9 Hanzlík Vladimír 65 KSČM KSČM
  Česká pirátská strana 17 Jemelka Jan 40 Piráti BEZPP
  Společně pro Příbor 23 Jemelková Hana Ing. 36 NK BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 23 Jerguš Ladislav mjr. v.v. 81 KDU-ČSL BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 12 Jurečka Mořic MUDr. 53 ČSSD BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 13 Jurečka Mořic Bc. et Bc. 23 ČSSD BEZPP
  Příbor je náš domov 4 Jurečka Radek 49 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 8 Kaňák Michal 44 KSČM KSČM
  Společně pro Příbor 20 Karasová Zuzana DiS. 27 NK BEZPP
  Společně pro Příbor 14 Kašpar Jan 25 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 20 Klimša Rudolf 67 KSČM BEZPP
  Příbor je náš domov 6 Kocourek Pavel 50 NK BEZPP
  Společně pro Příbor 5 Konečná Jana Ing. 36 NK BEZPP
  Občanská demokratická strana 7 Korčák Rudolf 57 ODS ODS
  Společně pro Příbor 17 Kornetová Kateřina Bc. 25 NK BEZPP
  Občanská demokratická strana 8 Kovalský Václav Ing. M.B.A. 58 ODS BEZPP
  Občanská demokratická strana 11 Kovaříková Věra 59 ODS ODS
  Občanská demokratická strana 1 Kresta Lukáš Bc. 38 ODS ODS
  Česká str.sociálně demokrat. 3 Krišák Dušan 61 ČSSD ČSSD
  Česká str.sociálně demokrat. 5 Krišák Jan DiS. 33 ČSSD ČSSD
  Česká str.sociálně demokrat. 11 Krišáková Vladimíra RNDr. 60 ČSSD BEZPP
  Občanská demokratická strana 22 Krkoška Jan MUDr. 37 ODS ODS
  Česká pirátská strana 3 Krompolc Tomáš Ing. 42 Piráti BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 16 Krupa Jaroslav 72 ČSSD BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 12 Křápková Michaela 22 KSČM BEZPP
  Společně pro Příbor 6 Kubáň Martin Ing. 29 NK BEZPP
  Česká pirátská strana 22 Kubáň Vít 20 Piráti BEZPP
  Společně pro Příbor 19 Kűfferová Kamila Mgr. 44 NK BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 23 Lišková Iveta DiS. 32 ČSSD BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 1 Majer Bohuslav Ing. 63 ČSSD ČSSD
  Česká str.sociálně demokrat. 20 Majer Miroslav 55 ČSSD BEZPP
  Příbor je náš domov 14 Makový Aleš Ing. arch. 28 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 1 Malík Jan Ing. arch. 38 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 16 Malík Petr 33 NK BEZPP
  Společně pro Příbor 11 Maliková Alena Ing. 60 NK BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 6 Modr Jiří 33 ČSSD ČSSD
  Česká str.sociálně demokrat. 15 Modrová Jana 39 ČSSD BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 3 Monsport Jan Ing. 48 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 11 Monsport Martin DiS. 43 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 16 Monsportová Jana DiS. 37 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 5 Monsportová Marie PhDr. 42 KDU-ČSL BEZPP
  Příbor je náš domov 18 Motlíček Tomáš Mgr. 39 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 5 Motlíčková Ratajová Miroslava Mgr. 38 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 1 Myška Jiří 72 KSČM KSČM
  Společně pro Příbor 21 Nedoma Jan 27 NK TOP 09
  Příbor je náš domov 21 Nedoma Patrik Bc. 25 NK BEZPP
  Občanská demokratická strana 14 Nesvadbová Monika 40 ODS BEZPP
  Společně pro Příbor 1 Netušil Pavel Mgr. 47 NK TOP 09
  Společně pro Příbor 15 Netušilová Lenka Ing. 42 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 10 Nikodým Tomáš 63 KSČM BEZPP
  Česká pirátská strana 15 Opěla Libor 50 Piráti BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 21 Opěla Ondřej 22 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Společně pro Příbor 10 Palacká Tereza Mgr. 36 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 2 Pařízek Zdeněk Ing. 56 KSČM KSČM
  Občanská demokratická strana 15 Pavelka František 61 ODS BEZPP
  Občanská demokratická strana 20 Pavelková Libuše Bc. 53 ODS BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 18 Pavlík Ladislav JUDr. 69 KSČM KSČM
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 14 Pavlisková Pavla Bc. 27 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Komunistická str.Čech a Moravy 21 Pecinová Žofie 77 KSČM KSČM
  Česká pirátská strana 5 Petáková Markéta 49 Piráti BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 15 Petr Karel 72 KSČM BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 10 Petr Václav 29 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Česká pirátská strana 2 Piškytlová Silvie Mgr. 55 Piráti BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 21 Plaček Petr Ing. 56 ČSSD BEZPP
  Společně pro Příbor 8 Podolská Milada PhDr. 62 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 13 Popelka Vít 61 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 23 Pukovec Josef Mgr. 44 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 11 Pustějovský Libor 28 NK BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 9 Putala Valentin 58 ČSSD BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 7 Putala Valentin Bc. 34 KDU-ČSL BEZPP
  Příbor je náš domov 19 Rosmarinová Iveta 51 NK BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 22 Rumpík Milan Ing. 79 ČSSD BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 8 Rumpíková Eva 73 ČSSD ČSSD
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 19 Řezníček Pavel 49 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Česká pirátská strana 19 Říčka Jan 20 Piráti BEZPP
  Česká pirátská strana 7 Říčka Martin 25 Piráti BEZPP
  Občanská demokratická strana 12 Sattková Tereza Bc. 38 ODS ODS
  Komunistická str.Čech a Moravy 6 Sedláčková Hana 60 KSČM BEZPP
  Občanská demokratická strana 4 Seibert Oldřich 59 ODS ODS
  Občanská demokratická strana 18 Seibert Oldřich 38 ODS ODS
  Komunistická str.Čech a Moravy 14 Sekeráš Miroslav 75 KSČM BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 9 Sklenovská Ludmila 52 KDU-ČSL BEZPP
  Občanská demokratická strana 23 Sklenovský Bedřich 63 ODS ODS
  Česká pirátská strana 11 Slovák Radomír 50 Piráti BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 13 Stanciulescu Ioan Ing. 70 KSČM BEZPP
  Občanská demokratická strana 16 Strakošová Dagmar 60 ODS BEZPP
  Příbor je náš domov 15 Střelka Martin MUDr. 34 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 2 Střelka Milan Ing. 60 NK BEZPP
  Společně pro Příbor 16 Sumbal Jakub 22 NK TOP 09
  Občanská demokratická strana 5 Sumbal Jiří Ing. 53 ODS ODS
  Česká pirátská strana 18 Sumbalová Lenka Ing. 27 Piráti BEZPP
  Občanská demokratická strana 3 Svobodová Jana Ing. 57 ODS ODS
  Příbor je náš domov 7 Sýkora Ondřej Ing. 34 NK BEZPP
  Občanská demokratická strana 6 Šitavanc Jaromír 22 ODS BEZPP
  Občanská demokratická strana 17 Šlosar Boris 46 ODS BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 18 Šlosar Petr 41 ČSSD BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 17 Šlosarová Alžběta 45 KDU-ČSL BEZPP
  Příbor je náš domov 12 Šrámek Jaroslav 39 NK BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 1 Štefek Stanislav DiS. 30 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Občanská demokratická strana 13 Štěpán Miroslav Ing. 45 ODS ODS
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 13 Štůsek Marian 33 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 18 Štůsková Ludmila 64 KDU-ČSL KDU-ČSL
  Komunistická str.Čech a Moravy 5 Švekuš Dušan Mgr. 56 KSČM BEZPP
  Příbor je náš domov 8 Tic Pavel Mgr. 31 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 20 Ticová Zuzana Mgr. 30 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 10 Tichavský Luděk 51 NK BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 11 Tománek Raduz 60 KSČM KSČM
  Občanská demokratická strana 21 Tomečková Alena 49 ODS ODS
  Příbor je náš domov 22 Trojčínská Vlasta 75 NK BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 10 Turková Zuzana Ing. Bc. 62 ČSSD BEZPP
  Komunistická str.Čech a Moravy 4 Tušinovský Antonín 62 KSČM BEZPP
  Příbor je náš domov 3 Tuza Jiří Mgr. 29 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 17 Urban Petr Ing. 57 NK BEZPP
  Příbor je náš domov 9 Urbánek Daniel 31 NK BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 4 Vaněk Igor Ing. 54 ČSSD ČSSD
  Česká pirátská strana 12 Vybíralová Hana 27 Piráti BEZPP
  Česká str.sociálně demokrat. 17 Vysocký Jiří 67 ČSSD BEZPP
  Občanská demokratická strana 10 Zelenka Ondřej Petr 32 ODS ODS
  Občanská demokratická strana 19 Zelenková Veronika Ing. Bc. 37 ODS BEZPP
  Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 4 Žárská Ivana 64 KDU-ČSL KDU-ČSL
 

Celkem zobrazeno kandidátů:  161

 

Zdroj: www.mvcr.cz a www.czso.cz 

Volba prezidenta České republiky 2018 - 2. kolo konečné výsledky

Konečné výsledky 2. kolo

 

 2. kolo prezidentských voleb Česká republika 100

Výsledek volby - celá Česká republika

 

-OkrskyVoliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
početzprac.v %
1. kolo 14 866 14 866 100,00 8 366 433 5 180 290 61,92 5 177 238 5 148 141 99,44
2. kolo 14 866 14 866 100,00 8 363 002 5 569 665 66,60 5 567 627 5 554 596 99,77

 

Účast v % 66,60%

 
KandidátNavrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo2. kolo
číslopříjmení, jméno, titulyhlasy%hlasy%
+7 Zeman Miloš Ing. Občan SPO 1 985 547 38,56 2 853 390 51,36
+9 Drahoš Jiří prof. Ing. DrSc., dr. h. c. Občan BEZPP 1 369 601 26,60 2 701 206 48,63

 

Výsledky hlasování za územní celky

Kraj: Moravskoslezský kraj

Okres: Nový Jičín

Obec: Příbor

-OkrskyVoliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
početzprac.v %
2. kolo 10 10 100,00 6 803 4 624 67,97 4 620 4 613 99,85
KandidátNavrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo2. kolo
číslopříjmení, jméno, titulyhlasy%hlasy%
+7 Zeman Miloš Ing. Občan SPO 1 887 44,38 2 656 57,57
+9 Drahoš Jiří prof. Ing. DrSc., dr. h. c. Občan BEZPP 1 078 25,35 1 957 42,42

 

 

Volba prezidenta České republiky 2018 - průběžné výsledky

 

Výsledek volby 1. kolo

OkrskyVoliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
početzprac.v %
14 866 14 866 100,00 8 366 433 5 180 290 61,92 5 177 238 5 148 141 99,44

 

Podíl zpracovaných okrsků v %

100,00%

 

Účast v %

61,92%
 
KandidátNavrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo2. kolo
číslopříjmení, jméno, titulyhlasy%hlasy%
1 Topolánek Mirek Ing. Senátoři BEZPP 221 689 4,30 X X
2 Horáček Michal Mgr. Ph.D. Občan BEZPP 472 643 9,18 X X
3 Fischer Pavel Mgr. Senátoři BEZPP 526 694 10,23 X X
4 Hynek Jiří RNDr. Poslanci REAL 63 348 1,23 X X
5 Hannig Petr Mgr. Poslanci Rozumní 29 228 0,56 X X
6 Kulhánek Vratislav Ing. Dr. h. c. Poslanci ODA 24 442 0,47 X X
7 Zeman Miloš Ing. Občan SPO 1 985 547 38,56 X X
8 Hilšer Marek MUDr. Bc. Ph.D. Senátoři BEZPP 454 949 8,83 X X
9 Drahoš Jiří prof. Ing. DrSc., dr. h. c. Občan BEZPP 1 369 601 26,60 X X
+) postupující kandidát

*) zvolený kandidát
 

Výsledky hlasování za územní celky 1. kolo

Kraj: Moravskoslezský kraj

Okres: Nový Jičín

Obec: Příbor

OkrskyVoliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
početzprac.v %
10 10 100,00 6 845 4 273 62,43 4 268 4 251 99,60
KandidátNavrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo2. kolo
číslopříjmení, jméno, titulyhlasy%hlasy%
1 Topolánek Mirek Ing. Senátoři BEZPP 168 3,95 X X
2 Horáček Michal Mgr. Ph.D. Občan BEZPP 280 6,58 X X
3 Fischer Pavel Mgr. Senátoři BEZPP 417 9,80 X X
4 Hynek Jiří RNDr. Poslanci REAL 35 0,82 X X
5 Hannig Petr Mgr. Poslanci Rozumní 17 0,39 X X
6 Kulhánek Vratislav Ing. Dr. h. c. Poslanci ODA 23 0,54 X X
7 Zeman Miloš Ing. Občan SPO 1 887 44,38 X X
8 Hilšer Marek MUDr. Bc. Ph.D. Senátoři BEZPP 346 8,13 X X
9 Drahoš Jiří prof. Ing. DrSc., dr. h. c. Občan BEZPP 1 078 25,35 X X

 

Zdroj. Český statistický úřad a www.idnes.cz

Volba prezidenta České republiky 12. a 13. ledna 2018

Volba prezidenta České republiky 12. a 13. ledna 2018

Dne 28. srpna 2017 bylo ve Sbírce zákonů pod č.  275/2017 Sb. publikováno Rozhodnutí předsedy Senátu Parlamentu České republiky o vyhlášení volby prezidenta republiky na dny 12. a 13. ledna 2018 (případné druhé kolo se bude konat ve dnech 26. a 27. ledna 2018).

Na základě ustanovení § 2 odst. 2 zákona č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky) bude hlasování při volbě prezidenta republiky probíhat i ve zvláštních stálých volebních okrscích, vytvořených při zastupitelských úřadech ČR v zahraničí.

Možnost volit při volbě prezidenta České republiky v roce 2018 v zahraničí

Jestliže se bude fyzická osoba v době volby prezidenta České republiky v roce 2018 zdržovat v zahraničí, má právo volit a hodlá hlasovat na tamním zastupitelském úřadě, má dvě možnosti jak postupovat, odvislé do určité míry od charakteru svého pobytu, a to zda půjde o pobyt dlouhodobý či krátkodobý.

Při dlouhodobém pobytu v zahraničí umožňuje § 31 zákona č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky), ve znění pozdějších předpisů, ve spojení s § 6 odst. 5 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "zákon o volbách do Parlamentu"), zapsání voliče do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem nebo konzulárním úřadem České republiky, s výjimkou konzulárních úřadů vedených honorárními konzulárními úředníky, (dále jen "zastupitelský úřad"), příslušným podle místa jeho pobytu. Na základě ustanovení § 6 odst. 5 zákona o volbách do Parlamentu vedou zastupitelské úřady zvláštní seznam voličů trvalého charakteru (obdobný jako stálý seznam voličů vedený obecními úřady na území České republiky) pro voliče, který má bydliště mimo území České republiky, a to na základě jeho písemné žádosti o zápis, doložené originálem, popřípadě ověřenou kopií dokladů potvrzujících totožnost žadatele, jeho státní občanství České republiky a bydliště v územním obvodu zastupitelského úřadu, kde má být zapsán do zvláštního seznamu. Žádost musí být doručena nebo předána zastupitelskému úřadu nejpozději 40 dnů přede dnem voleb, tj. do 3. prosince 2017. Pro žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem není žádný předepsaný formulář. V případě, že bude volič zapsán ve zvláštním seznamu voličů vedeném zastupitelským úřadem v zahraničí v místě svého pobytu, bude moci uplatnit své volební právo při volbě prezidenta České republiky ve volební místnosti zřízené u tohoto zastupitelského úřadu.

Pokud se volič nebude vyskytovat v době volby prezidenta České republiky v územním obvodu tohoto zastupitelského úřadu, může mu tento úřad vydat na základě jeho žádosti podle ustanovení § 33 zákona o volbě prezidenta republiky voličský průkaz, na který je potom oprávněn hlasovat v jakémkoliv zvláštním volebním okrsku v zahraničí a samozřejmě v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky. Na základě ustanovení § 33 odst. 1 zákona o volbě prezidenta republiky může volič již ode dne vyhlášení volby požádat o vydání voličského průkazu u příslušného zastupitelského úřadu, kde je zapsán ve zvláštním seznamu voličů, a to osobně do okamžiku uzavření zvláštního seznamu voličů, tj. do 10. ledna 2018 do 16.00 hodin, nebo písemným podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb, tj. do 5. ledna 2018; toto podání musí být v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky. Zastupitelský úřad voličský průkaz nejdříve 15 dnů přede dnem voleb, tj. 28. prosince 2017, předá osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voliči zašle.

Zákonem č. 90/2017 Sb., kterým se mění volební zákony a některé další zákony, byla s účinností od 13. dubna 2017 vypuštěna možnost zažádat o voličský průkaz v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem, a to na základě vyhodnocení rizika, které je spjato s elektronickým podpisem; zatímco doposud byl uznávaný elektronický podpis vedle jména a příjmení spojen i s "identifikátorem MPSV", který umožňoval osobu jednoznačně identifikovat, nově je - v souvislosti s nařízením EP a Rady (EU) č. 910/2014 o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce (nařízení eIDAS) - u kvalifikovaného elektronického podpisu jen jméno a příjmení.

Je třeba upozornit na skutečnost, že v případě zápisu do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem v zahraničí, bude tento volič automaticky vyškrtnut ze stálého seznamu voličů vedeného obecním úřadem, v jehož územním obvodu má na území České republiky místo trvalého pobytu. Pokud by tento volič v budoucnu chtěl opět volit v jakýchkoli volbách na území České republiky, např. ve volbách do zastupitelstev obcí, které se budou konat na podzim 2018, bude nutné, aby požádal zastupitelský úřad o své vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů. Tento zastupitelský úřad voliči vydá o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů potvrzení a toto potvrzení volič odevzdá přede dnem voleb obecnímu úřadu, v jehož územním obvodu má volič místo trvalého pobytu, nebo v den voleb okrskové volební komisi, v jejímž obvodu má místo trvalého pobytu.

V případě krátkodobého pobytu v zahraničí, je vhodnější volit při volbě prezidenta České republiky v zahraničí na zastupitelském úřadě na voličský průkaz, který voliči vydá na základě ustanovení § 33 zákona o volbě prezidenta republiky obecní úřad v místě jeho trvalého pobytu, v jehož stálém seznamu voličů je zapsán. Na základě ustanovení § 33 odst. 1 zákona o volbě prezidenta republiky může volič již ode dne vyhlášení volby požádat o vydání voličského průkazu u obecního úřadu, kde je zapsán ve stálém seznamu voličů, tj. v místě svého trvalého pobytu, a to osobně do okamžiku uzavření stálého seznamu, tj. 10. ledna 2018 do 16.00 hodin, nebo písemným podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb, tj. do 5. ledna 2018; toto podání musí být v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky; obecní úřad voličský průkaz nejdříve 15 dnů přede dnem voleb, tj. 28. prosince 2017, předá osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným popisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voliči zašle, a to i do zahraničí; voličský průkaz lze zaslat na základě žádosti voliče i na adresu zastupitelského úřadu, kde se volič rozhodl hlasovat).

Voličský průkaz vydává jak obecní úřad, tak i zastupitelský úřad, záleží jen na tom, u jakého úřadu je volič zapsán v seznamu voličů. S voličským průkazem lze při volbě prezidenta České republiky hlasovat v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky nebo jakémkoliv zvláštním volebním okrsku v zahraničí. Musí se však jednat o velvyslanectví nebo generální konzulát.

Podle ustanovení § 41 zákona o volbě prezidenta republiky, při samotném aktu hlasování, volič po příchodu do volební místnosti prokáže svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem nebo platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem České republiky anebo cestovním průkazem. Po záznamu ve výpisu ze zvláštního seznamu obdrží od zvláštní okrskové volební komise prázdnou úřední obálku a sadu hlasovacích lístků. Neprokáže-li volič svou totožnost a státní občanství České republiky, nebude mu hlasování umožněno. Volič, který se dostavil do volební místnosti s voličským průkazem, je povinen tento průkaz odevzdat zvláštní okrskové volební komisi; ta jej přiloží k výpisu ze zvláštního seznamu.

Informace o způsobu hlasování na zastupitelských nebo konzulárních úřadech České republiky při volbě prezidenta České republiky (2018)

která se koná ve dnech 12. a 13. ledna 2018

a případné druhé kolo ve dnech 26. a 27. ledna 2018

Volbu prezidenta České republiky vyhlásil předseda Senátu Parlamentu České republiky svým rozhodnutím publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 275/2017 Sb., v částce 96, která byla rozeslána dne 28. srpna 2017.

Voličem pro volbu prezidenta České republiky je státní občan České republiky, který alespoň druhý den volby, tj. 13. ledna 2018, dosáhl věku nejméně 18 let. Ve druhém kole volby může volit i státní občan České republiky, který alespoň druhý den druhého kola volby, tj. 27. ledna 2018, dosáhl věku 18 let.

Hlasování při volbě prezidenta České republiky mimo území České republiky probíhá na zastupitelských a konzulárních úřadech České republiky, s výjimkou konzulárních úřadů vedených honorárním konzulárním úředníkem.

Volba prezidenta České republiky mimo území České republiky se koná ve dvou dnech, kterými jsou

čtvrtek 11. ledna 2018 a pátek 12. ledna 2018, kdy hlasování začíná ve 14.00 hodin a končí ve 21.00 hodin místního času, jde-li o hlasování v místě v zahraničí, v němž nastává shodně označený hodinový čas později o více jak 2 hodiny ve srovnání s hodinovým časem na území České republiky,

pátek 12. ledna 2018, kdy hlasování začíná ve 12.00 hodin a končí ve 22.00 hodin místního času, a sobota 13. ledna 2018, kdy hlasování začíná v 8.00 hodin a končí ve 12.00 hodin místního času, jde-li o hlasování v místě v zahraničí, v němž nastává shodně označený hodinový čas později o nejvýše 2 hodiny ve srovnání s hodinovým časem na území České republiky,

pátek 12. ledna 2018, kdy hlasování začíná ve 14.00 hodin a končí ve 22.00 hodin místního času, a sobota 13. ledna 2018, kdy hlasování začíná v 8.00 hodin a končí ve 14.00 hodin místního času, jde-li o hlasování v ostatních místech v zahraničí.

Volební místnost

Ve volební místnosti jsou na viditelném místě vyvěšeny vzory hlasovacích lístků označené nápisem "VZOR", dále prohlášení kandidáta o vzdání se kandidatury nebo informace o ztrátě volitelnosti kandidáta, pokud byla doručena do 24 hodin před zahájením volby; při zjišťování výsledků volby se k hlasům odevzdaným pro takového kandidáta nepřihlíží; dále i případná informace o zřejmých tiskových chybách na hlasovacích lístcích s uvedením správného údaje. Volební místnost musí být pro každý zvláštní volební okrsek rovněž vybavena zákonem č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta), ve znění pozdějších předpisů, který musí být voličům na jejich žádost zapůjčen k nahlédnutí.

Hlasování

Prokázání totožnosti a státního občanství

Volič po příchodu do volební místnosti prokáže zvláštní okrskové volební komisi svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem, nebo platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem České republiky anebo cestovním průkazem. Voliči, který tak neučiní, nebude hlasování umožněno. Je tedy nezbytné, aby volič měl u sebe potřebné doklady.

Volič, který se dostavil do volební místnosti s voličským průkazem, je povinen tento průkaz odevzdat zvláštní okrskové volební komisi; ta jej přiloží k výpisu ze zvláštního seznamu voličů. Voličský průkaz opravňuje voliče k hlasování v jakémkoli zvláštním volebním okrsku vytvořeném při zastupitelském nebo konzulárním úřadě České republiky v zahraničí nebo v jakémkoli volebním okrsku na území České republiky (blíže viz Možnost hlasovat na voličský průkaz při volbě prezidenta České republiky v roce 2018).

Po záznamu ve výpisu ze zvláštního seznamu voličů obdrží volič od zvláštní okrskové volební komise prázdnou úřední obálku, tj. obálku opatřenou úředním razítkem příslušného zastupitelského nebo konzulárního úřadu a hlasovací lístky.

Hlasovací lístky

Hlasovací lístek se tiskne samostatně pro každého zaregistrovaného kandidáta. Na každém hlasovacím lístku je uvedeno číslo určené losem. U každého kandidáta je uvedena příslušnost k určité politické straně nebo politickému hnutí nebo údaj, že je bez politické příslušnosti. Dále je zde uvedeno, zda jde o kandidáta navrženého poslanci nebo senátory anebo navrhujícím občanem.

Hlasovací lístky jsou opatřeny otiskem úředního razítka Ministerstva vnitra.

Volič, který hlasuje ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí, obdrží hlasovací lístky až ve volební místnosti.

Výběr hlasovacího lístku

Po obdržení úřední obálky, případně hlasovacích lístků, vstoupí volič do prostoru určeného pro vložení hlasovacího lístku do úřední obálky. V případě, že se volič neodebere do tohoto prostoru, nebude mu hlasování umožněno.

V prostoru určeném pro výběr hlasovacího lístku volič vloží do úřední obálky jeden hlasovací lístek kandidáta, pro něhož se rozhodl hlasovat. Tento hlasovací lístek se nijak neupravuje.  

Neplatné jsou hlasovací lístky, které nejsou na předepsaném tiskopise, hlasovací lístky, které jsou přetržené, a hlasovací lístky, které nejsou vloženy do úřední obálky. Poškození nebo přeložení hlasovacího lístku anebo provedení různých oprav na hlasovacím lístku nemá vliv na jeho platnost, pokud jsou z něho patrny potřebné údaje. O neplatný způsob hlasování jde, je-li v úřední obálce několik hlasovacích lístků.

Způsob hlasování

Po opuštění prostoru určeného pro vložení hlasovacího lístku do úřední obálky vloží volič tuto úřední obálku s hlasovacím lístkem před zvláštní okrskovou volební komisí do volební schránky.

Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není přípustné. S voličem, který nemůže sám vybrat hlasovací lístek pro zdravotní postižení nebo z jiných důvodů, nemůže číst nebo psát, může být v prostoru určeném pro vložení hlasovacího lístku do úřední obálky přítomen jiný volič, nikoliv však člen zvláštní okrskové volební komise, a voličem vybraný hlasovací lístek za něho vložit do úřední obálky a popřípadě i úřední obálku vložit do volební schránky.

Mimo území České republiky nelze hlasovat do přenosné volební schránky.

Druhé kolo volby prezidenta České republiky

V případě, že žádný z kandidátů nezíská počet hlasů potřebný ke zvolení, tj. nezíská nadpoloviční většinu z celkového počtu platných hlasů oprávněných voličů, kteří se volby zúčastnili a odevzdali platný hlas, koná se druhé kolo volby prezidenta za 14 dnů po začátku prvního kola volby prezidenta České republiky, tj. ve dnech 26. a 27. ledna 2018 a v těch místech v zahraničí, kde nastává shodně označený hodinový čas později o více jak 2 hodiny ve srovnání s hodinovým časem na území České republiky, již ve dnech 25. a 26. ledna 2018.

Kandidáti

Do druhého kola volby postupují 2 kandidáti, kteří obdrželi v prvním kole nejvíce odevzdaných platných hlasů oprávněných voličů.

Pokud se na prvním místě umístilo více kandidátů se stejným počtem odevzdaných platných hlasů oprávněných voličů, postupují do druhého kola všichni tito kandidáti pouze z prvního místa. Pokud dojde ke shodě v počtu odevzdaných platných hlasů oprávněných voličů u kandidátů, kteří se umístili na druhém místě, postupují do druhého kola volby prezidenta kandidát z prvního místa a všichni kandidáti z druhého místa.

Pokud kandidát, který postoupil do druhého kola, přestane být volitelný za prezidenta republiky před druhým kolem, anebo se práva kandidovat vzdá, postupuje do druhého kola kandidát, který v prvním kole získal další nejvyšší počet platných hlasů oprávněných voličů. Při rovnosti odevzdaných platných hlasů oprávněných voličů postupují všichni takoví kandidáti. Druhé kolo volby prezidenta se koná i tehdy, účastní-li se ho pouze jeden kandidát.

Prezidentem republiky je zvolen ten kandidát, který získal ve druhém kole volby nejvyšší počet platných hlasů oprávněných voličů.

Hlasovací lístky pro druhé kolo volby prezidenta České republiky

Volič obdrží hlasovací lístky kandidátů postupujících do druhého kola volby ve volební místnosti.

 

Voličský průkaz - žádost

tel. 556 455 446, mobil - 730 815 426

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017 se uskuteční 20. a 21. října.

Volby do poslanecké sněmovny se konají každé čtyři roky podle zásad poměrného zastoupení. Volí se 200 poslanců. Kandidovat může ten, kdo je starší 21 let. 

Volby vyhlašuje prezident republiky (zákon stanoví, že tak učiní nejpozději 90 dnů před konáním těchto voleb). Podrobněji pak volby do poslanecké sněmovny upravuje zákon o volbách do Parlamentu ČR (247/1995 Sb.). Podle něj se volby konají vždy v pátek od 14 do 22 a v sobotu od 8 do 14 hodin, zákon pamatuje i na časovou úpravu voleb v zahraničí (na zastupitelským úřadech České republiky v zahraničí).

Hlasovat smí každý, kdo dosáhl alespoň druhý den voleb věku 18 let, kromě těch, kterým byla omezena osobní svoboda nebo jim byla v tomto směru omezena svéprávnost. Pokud volič zažádá obecní nebo zastupitelský úřad o volební průkaz, může volit kdekoliv v ČR i na zastupitelském úřadě v zahraničí.

 

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017

 

 

 

ODS

 

1. Zbyněk Stanjura, poslanec
2. Marie Manoušková, lékařka
3. Martin Sliwka, jednatel
4. Jakub Janda, reprezentant ve skocích na lyžích
5. Bohuslav Hamrozi, podnikatel
6. Martina Nováková, ředitelka neziskové organizace
7. Patrik Schramm, starosta Budišova nad Budišovkou
8. Petr Thaisz, podnikatel
9. Jana Císařová, specialistka marketingu
10. Petr Juras, ředitel školy
11. Vavřinec Pečinka, podnikatel
12. Radana Zapletalová, galeristka
13. Michal Sněhota, ředitel neziskové organizace
14. Werner Bernatík, vysokoškolský pedagog
15. Miroslav Kopečný, starosta Kopřivnice
16. Ivo Brauner, podnikatel
17. Milan Kolder, projektový manažer
18. Pavel Mlýnek, obchodní manažer
19. Jan Pánik, marketingový manažer
20. Ladislav Jodlovski, IT analytik
21. Petr Czudek, trenér basketbalového klubu Opava
22. Veronika Žáková, vedoucí sociálních služeb
23. Miroslav Konvičný, manažer
24. Lubomír Adamiš, podnikatel
25. Karel Bednařík, elektrikář
26. Radek Šnita, ředitel společnosti
27. Iris Heclová, provozní ekonomickánáměstkyně
28. Jan Stanjura, daňový poradce
29. Igor Trávníček, starosta městského obvodu Ostrava - Hrabová
30. Eva Pastušková, prezidentka občanského sdružení Kiwanis
31. Jan Vavříček, IT specialista
32. Vlastimil Dostál, podnikatel
33. Vladimír Návrat, projektant
34. Tomáš Barták, IT konzultant
35. Yvona Dluhošová, ředitelka mateřské školy
36. Eva Dufková, auditorka
37. Radim Rudzinski, vydavatel
38. Zdeněk Marek, manažer
39. Václav Dobrozemský, právník
40. Roman Hamrus, ředitel ZŠ a MŠ Majakovského

 

Řád národa - Vlastenecká unie

 

1. Barbora Řezáčová, 26 let, kynoložka
2. Rostislav Witala, 53 let, stavbyvedoucí
3. Martin Pisch, 48 let, směnový mistr
4. Renata Lachká, 42 let, inspektorka kvality
5. Jan Sochatzi, 67 let, důchodce
6. Radomír Hrbáč, 59 let, důchodce
7. Martin Kubíček
8. Marcela Podzámská
9. Martin Kudláček
10. René Pfleger
11. Roman Larisch
12. Jiří Jiříkovský
13. Jiří Trombík
14. Eva Veselá
15. Petr Ľachký
16. Pavel Kalvoda
17. Radim Kurka
18. Gabriela Vidová
19. Stanislav Šindelář
20. Alexandr Pyšík
21. Roman Stopka
22. Gabriela Dzvoníková
23. Petr Blatecký
24. Marie Kubíčková
25. Alena Zhánělová
26. Lucie Hrubá
27. František Randýsek
28. Jana Vránová
29. Karel Tůma
30. Aleš Galuszka
31. Nikola Pěsňová
32. Štěpán Plank
33. Veronika Hamrusová
34. Stanislav Šnedorf
35. Sylvie Švajdová
36. Naděžda Morávková

 

Cesta odpovědné společnosti

 

1. Aleš Bystrianský, 37 let, památkové inspekce
2. Marcela Dröhslerová, 54 let,dozorčí
3. Anna Nováková, 64 let, důchodce

 

ČSSD

 

1. Lubomír Zaorálek, 61 let, ministr zahraničních věcí 
2. Tomáš Hanzel, 41 let, primátor Karviné
3. Jiří Vzientek, 39 let, zastupitel Moravskoslezského kraje
4. Dana Váhalová, 51 let, poslankyně
5. Milan Čichoň, 42 let, advokát
6. Ladislav Velebný, 60 let, poslanec
7. Jana Feberová, 53 let, primátorka Havířova
8. Kateřina Chybidziurová, 41 let, krajská zastupitelka
9. Jiří Juchelka, 39 let, archeolog
10. Robert Halamíček, 38 let, vedoucí výroby
11. Jaroslav Kala, 59 let, vedoucí střediska správy silnic
12. Tomáš Kuča, 47 let, starosta Orlové
13. Pavel Machala, 31 let, náměstek primátora Frýdku-Místku
14. Blanka Faluši, 51 let, místostarostka Nového Jičína
15. Ludmila Juráňová, 62 let, starostka Raduně
16. Eva Nedomlelová, 61 let, ředitelka střední školy
17. Lenka Schreiberová, 30 let, vědecko-výzkumný pracovník
18. Igor Bruzl, 41 let, místostarosta Bohumína
19. Pavel Kawulok, 37 let, právník
20. Bohuslav Majer, 62 let, starosta Příbora
21. Libor Moravec, 50 let, technik
22. Vladimír Jedlička, 61 let, místostarosta Bruntálu
23. Monika Matulová, 35 let, marketingová manažerka
24. Jana Formandlová, 54 let, zdravotně sociální pracovnice
25. Miroslava Nováková, 48 let, státní zaměstnankyně
26. Miroslav Vlček, 63 let, důchodce
27. Jitka Měchová, 72 let, starostka Podvihova
28. Miroslav Petreček, 48 let, ředitel kontaktního pracoviště úřadu práce
29. Pavel Blecharz, 58 let, vysokoškolský pedagog
30. Alena Zedníková, 53 let, náměstkyně primátora Havířova
31. Lukáš Gola, 39 let, vedoucí IT
32. Věra Válková, 60 let, místostarostka Ostravy-Jih
33. Martina Polochová, 39 let, vedoucí oddělení EBU RBP
34. Petr Gawlas, 55 let, technik
35. Ladislav Olšar, 57 let, technik
36. Eva Tořová, 55 let, starostka Starých Hamrů
37. Vojtch Žižka, 26 let, konstruktér
38. Jan Zezulák, 49 let, ekonom
39. Petr Přeček, 49 let, důlní technik
40. Žaneta Poloková, 45 let, referent
41. Nikola Pohánělová, 39 let, manažerka místní akční skupiny

 

Radostné Česko

 

1. Boleslav Buzek, 47 let, ředitel 
2. Richard Bohačík, 31 let, školitel 
3. Jan Skapa, 37 let, vysokoškolský pedagog
4. Petr Kijonka, 43 let, jednatel 
5. Ivan Vašek, 38 let, specialista v oblasti filmové tvorby 
6. Lumír Štěpán, 27 let, OSVČ 
7. Jaroslav Palička, 25 let, konstruktér 
8. Miroslav Chýlek, 25 let, trenér bojových sportů 
9. Magdaléna Králíková, 21 let, grafik 
10. Kristýna Paseková, 26 let, trenérka tance u tyče

 

Starostové a nezávislí (STAN)

 

1. Ludmila Bubeníková, 62 let, starostka Velké Polomi, předsedkyně krajského výboru STAN
2. Jan Lipner, 52 let, starosta, člen rady Svazu města obcí ČR
3. Helena Pešatová, 58 let, starostka
4. Roman Macháček, 44 let, předseda Sdruženínájemníků BYTYOKD.CZ
5. Monika Czepczorová, 42 let, starostka
6. Bronislav Sedláček, 53 let, lékař
7. Pavel Buzek, 51 let, starosta, učitel matematiky a fyziky
8. Antonín Janýška, 63 let, ředitel Marianum, p. o.
9. Alena Krušinová, 58 let, zastupitelka města Krnov
10. Petr Jančík, 57 let, vysokoškolský pedagog
11. Jana Zechová, 53 let, starostka, ekonomka
12. Roman Štípal, 63 let, kardiolog
13. Renáta Witoszová, 50 let, fyzioterapeutka
14. Ivo Kaleta, 54 let, místostarosta města Třinec
15. Helena Wieluchová, 59 let, starostka obvodu Ostrava-Svinov
16. Martin Dostál, 41 let, tajemník Sdružení pro výstavbu I/11 a I/57
17. Halina Kiedrońová, 56 let, vedoucí radiologická asistentka
18. Milan Němec, 36 let, radní města Opava, podnikatel
19. Hana Bližňáková, 48 let, starostka, pedagožka
20. Roman Šigut, 40 let, státní zaměstnanec drážní inspekce
21. Milada Hejmanová, 73 let, zastupitelka města Třince
22. Jinřich Feber, 60 let, starosta, předseda fotbalového klubu
23. Regína Vřeská, 50 let, starostka, ekonomka
24. Martin Víteček, 37 let, náměstek primátora města Opava
25. Naděžda Kubálová, 59 let, ředitelka domova pro seniory, zastupitelka 
26. Miroslav Přádka, 47 let, lékař, zastupitel města Frýdku-Místku
27. Petr Letocha, 33 let, podnikatel v marketingu
28. Stanislav Pešát, 58 let, podnikatel, ředitel fitcentra v Opavě
29. Miroslav Novotný, 51 let, starosta
30. Miroslava Šromková, 59 let, zastupitelka města Orlová
31. Richard Dudek, 41 let, zastupitel Ostrava Radvanice a Bartovice
32. Svatopluk Běrský, 37 let, místostarosta obce Janovice
33. Vítězslav Dostál, 57 let, cestovatel, farmář
34. David Cmiel, 43 let, starosta, předseda výboru MAS Jablunkovsko
35. Petr Rys, 44 let, starosta, soukromý podnikatel
36. Dalibor Mouka, 51 let, místostarosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

 

KSČM

 

1. Leo Luzar, 52 let, poslanec
2. Daniel Pawlas, 41 let, OSVČ 
3. Ivan Žárský, 42 let, učitel 
4. Ladislav Sekanina, 65 let, OSVČ
5. Alena Grosová, 52 let, učitelka 
6. Eva Dostálová Mohylová, 33 let, učitelka
7. Milada Halíková, 67 let, poslankyně
8. René Číp, 42 let, ekonom 
9. Petr Havránek, 39 let, manažer 
10. Jiří Blahuta, 52 let, starosta obce Raškovice
11. Jana Pohludková, 56 let, starostka obce Horní Blovice 
12. Josef Babka, 60 let, vedoucí právního odboru 
13. Janetta Gazdová, 48 let, OSVČ 
14. Kateřina Křenková, 55 let, starostka obce Bartošovice 
15. Martin Špalek, 45 let, místostarosta Města Albrechtice
16. Svatomír Recman, 64 let, systémový inženýr, politolog
17. Jaromíra Valder Jakubcová, 33 let, asistentka u postižených dětí 
18. Tomáš Michna, 26 let, vedoucí obchodního oddělení 
19. Silvie Olšovská, 23 let, studující 
20. Miroslav Hajdušík, 33 let, náměstek primátora Karviné
21. Jan Zámarský, 42 let, mistr strojírenské výroby
22. Tomáš Stuchlik, 23 let, student VŠ 
23. Nikola Žišková, 24 let, student VŠ 
24. Jan Kotala, 36 let, asistent poslance
25. Vlastimil Kupka, 59 let, předseda okresního výboru KSČM 
26. Marian Kachel, 41 let, manažer 
27. David Kolář, 47 let, důlní technik 
28. Milada Sluková, 53 let, účetní
29. Ivan Patík, 56 let, konstruktér
30. Monika Havlíčková, 49 let, ředitelka příspěvkové organizace 
40. Miroslav Bolec, 39 let, kovozemědělec
41. Pavel Bačgoň, 63 let, předseda okresního výboru KSČM 
42. Radim Hyvnar, 40 let, systémový inženýr
43. Jaroslav Čech, 60 let, provozní elektrikář
44. Martin Přasličák, 37 let, strojní technolog 
45. Rudolf Sacký, 37 let, řidič

 

Strana zelených

 

1. Ivan Bartoš, 60 let, krajinný ekolog 
2. Hana Pietrová, 28 let, pracovnice s mládeží, knihovna Třinec 
3. Ondřej Syrovátka, 38 let, místostarosta města Nový Jičín
4. Michael Cestr, 28 let, projektový manažer, skautský vedoucí 
5. Eva Tenzin, 32 let, lektorka na Ostravské univerzitě 
6. Josef Hanibal, 41 let, učitel na základní škole 
7. Dalibor Halátek, 37 let, náměstek primátora 
8. Zuzana Pučoková, 33 let, technoložka v potravinářství 
9. Tomáš Drobík, 37 let, vysokoškolský pedagog 
10. René Šmotek, 45 let, herec 
11. Petra Černocká, 27 let, účetní, odbornice v oblasti zdravé výživy 
12. Zdeněk Frélich, 36 let, poradce pro životní prostředí 
13. Lukáš Výtisk, 31 let, architekt 
14. Hana Durdová, 40 let, lékařka 
15. Roman Anderle, 27 let, člen rady města Krnova 
16. Jiří Tvarůžek, 60 let, jednatel – ředitel firmy 
17. Nela Parmová, 37 let, referentka pro vnější vztahy FF OU 
18. Martin Tomášek, 48 let, vysokoškolský učitel 
19. Robin Ujfaluši, 38 let, manažer v neziskové sféře
20. Kristýna Karin Olíková, 27 let, referentka veřejné správy 
21. Richard Pešat, 41 let, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí 
22. Petr Cestr, 64 let, dlouholetý ředitel knihovny 
23. Olga Pavlíčková, 43 let, majitelka jazykové školy 
24. Milan Gabzdyl, 38 let, projektant 
25. Šimon Ambruzs, 30 let, soustružník 
26. Pavla Brady, 45 let, soudní znalkyně, zastupitelka města 
27. Petr Ondruška, 55 let, krajinářský architekt, projektant 
28. Łukasz Nytra, 31 let, zoolog 
29. Hana Hůlová, 55 let, referentka veřejné správy 
30. Radim Kačmarský, 40 let, OSVČ 
31. Roman Polách, 30 let, literární historik 
32. Gabriela Kabotová, 26 let, odborná referentka
33. Vladan Mácha, 53 let, výroba energie z malé vodní elektrárny
34. Vladimír Šmehlík, 36 let, dramaturg a turistický průvodce 
35. Eva Beranová, 23 let, studentka práv 
36. Miroslav Haupt, 64 let, důchodce

 

Rozumní -stop migraci a diktátu EU

 

1. Peter Harvánek, 43 let, manažer, lektor, předseda hnutí Změna pro lidi
2. Marcela Tyrlíková, 45 let, referentka státní správy a samosprávy 
3. Jan Síla, 67 let, neurochirurg
4. Radomil Bodzsar, 60 let, starosta obce Mošnov 
5. Petr Rabas, 64 let, trenér judo
6. Naděžda Franková, 63 let, dětský neurolog 
7. Petr Stuchlík, 49 let, manažer IT 
8. Karin Szczyrbová, 36 let, ekonomka 
9. František Hanačík, 58 let, OSVČ 
10. Karel Mašlík, 50 let, učitel 
11. Miroslav Houžvička, 62 let, dělník 
12. Lenka Stejskalová, 34 let, zdravotnísestra, specialistka 
13. Jiří Matuszek, 67 let, IT specialista 
14. Vladislava Kopitzová, 58 let, zastupitelka městského obvodu Ostrava
15. Jana Konečná Sílová, 31 let, zubní lékařka 
16. Petr Drozdík, 34 let, specialista technicképodpory
17. Petra Liberdová, 45 let, živnostník
18. Jindřich Galda, 64 let, technik 
19. Marcel Koch, 43 let, manažer, technik 
20. Vítězslav Bednařík, 55 let, OSVČ
21. Michal Papoušek, 54 let, prodejce 
22. Vladimíra Goldová, 51 let, fakturantka 
23. Alena Kozlovská, 48 let, hlavní účetní 
24. Milan Lesák, 29 let, programátor 
25. Naděžda Stwiertniová, 58 let, vrchní sestra operačních sálů a ARO 
26.Dagmar Valová, 67 let, analytik a správce IS 
27. Iveta Koňaříková, 50 let, učitelka odborných předmětů
28. Stanislav Holiš, 46 let, údržbář
29. Petr Staškovan, 35 let, vedoucí údržby dolu Darkov
30. Ladislav Němec, 66 let, OSVČ, architekt 
31. Jan Wybraniec, 63 let, OSVČ
32. Vasil Gašpar, 67 let, důchodce 
33. Radim Bradáč, 42 let, výstupní kontrolor 
34. Lukáš Velička, 35 let, OSVČ, pekař 
35. Tomáš Berg, 34 let, mistr ve výrobě
36. Miroslav Vala, 75 let, vysokoškolský učitel

 

Strana svobodných občanů

 

1. Radomír Klein, generální ředitel Czech Print Center
2. Jiří Zapletal, 36 let, administrátor zadávacích řízení
3. Vítězslav Stanovský, 45 let, IT manager
4. Petr Veselý, 44 let
5. Veronika Tomášová, 36 let, historička
6. Jiří Filip, 36 let, vychovatel – dětský domov
7. Jana Vidláková, 38 let
8. Lenka Stanovská, 46 let, primář OKB
9. Martina Veselá, 43 let
10. Jan Fryčka, 30 let
11. Jana Moricová, 32 let, učitelka sš
12. David Hájek, 38 let, projektový inženýr
13. Martin Honajzer, 48 let, Manažer kontaktního centra
14. Martin Věncek, 35 let, úředník
15. Ján Babjak, 38 let
16. Petr Kocourek, 39 let
17. Pavel Farda, 43 let, OSVČ
18. Richard Gazda, 44 let
19. Lukáš Heger, 27 let, obchodní partner eCENTRE
20. Hynek Stejskal, 36 let
21. Vladimír Menšík, 44 let
22. Miroslav Cupánek, 63 let
23. Radovan Krejčí, 46 let
24. Lubomír Moric, 34 let, manažer
25. Jakub Chrudina, 28 let
26. Jiří Hlaváč, 23 let
27. Zdeněk Tomis, 57 let, technik
28. Pavel Pravda, 39 let
29. Radim Pavlas, 24 let
30. Jan Hanzlík, 26 let
31. Zenon Kuder, 28 let, systémový inženýr
32. Robert Rädisch, 25 let
33. Jan Kirschner, 40 let
34. Jan Kondziolka, 32 let
35. Martin Kuča, 37 let
36. Lucie Dziubová, 32 let, finanční referentka

 

Blok proti islamizaci - Obrana domova

 

1. Olga Havlová, 64 let, poslankyně 
2. Aleš Dobrozemský, 54 let, výzkumný pracovník 
3. Pavel Koruna, 48 let, báňský záchranář 
4. Vladimíra Antošová, 49 let, loutkoherečka
5. František Dýmal, 54 let, novinář 
6. Alois Novotný, 56 let, projektant 
7. Daniel Makay, 49 let, podnikatel 
8. Renáta Revayová Pobiecká, 51 let, administrativní pracovnice 
9. Andrzej Wacławik, 63 let, IT technik 
10. Pavla Rozumková, 50 let, podnikatelka 
11. Kamil Willerth, 47 let, báňský záchranář 
12. Libuše Martínková, 50 let, pedagogický asistent 
13. Mojmír Gregor, 41 let, seřizovač 
14. Míla Hudečková, 69 let, výtvarnice - kurátorka 
15. Tomáš Váca, 42 let, elektromechanik 
16. Radek Raindl, 47 let, pracovník ve stavebnictví 
17. Jiří Heimlich, 60 let, důchodce
18. Marie Straková, 47 let, servírka 
19. Zdeněk Hrdlička, 58 let, provozní chemik 
20. Karel Zátopek, 45 let, OSVČ
21. Ivan Antoš, 59 let, OSVČ
22. Soňa Střešovská, 57 let, účetní 
23. Pavel Haus, 39 let, zedník 
24. Marie Frontzová, 70 let, středoškolská profesorka 
25. David Nalevajka, 24 let, skladník 
26. Hana Kadlčáková, 37 let, servírka 
27. Lukáš Vavruša, 26 let, chemický technolog
28. Barbora Peschová, 42 let, oční optička 
29. Daniel Makay, 25 let, asistent 
30. Barbora Gregorová, 21 let, kadeřnice 
31. Pavel Fiala, 67 let, novinář
32. Veronika Plachká, 28 let, invalidní důchodce
33. Lucie Maivelderová, 37 let, prodavačka 
34. Bohuslav Špetla, 45 let, montér
35. Lubomír Karbula, 60 let, výtvarník 
36. Tibor Várnay, 62 let, masér

 

ODA

 

1. Tomáš Mlčák, 38 let, referent nákupu 
2. Petr Mrázek, 40 let, podnikatel, OSVČ
3. Luděk Matějíček, 21 let, student 
4. Petr Vojtěchovský, 38 let, ředitel společnosti 
5. Lumír Pospěch, 58 let, místostarosta města Kopřivnice
6. Michal Gaydicza, 49 let, servisní technik 
7. Petr Sikora, 52 let, vedoucí výroby 
8. Miriam Zemanová, 63 let, důchodkyně, právnička 
9. Pavel Bittner, 50 let, vedoucí pobočky, pojišťovnictví 
10. Otto Gold, 60 let, poradce 
11. Lumír Rada, 47 let, IT specialista 
12. Josef Macura, 50 let, ředitel taneční školy 
13. Jana Vašíčková, 54 let, vysokoškolský pedagog 
14. Dalibor Šrubař, 29 let, strážník 
15. Karin Mlčáková, 40 let, mateřská dovolená 
16. Zuzana Záborská, 25 let, mateřská dovolená 
17. David Mlčák, 28 let, manipulační dělník
18. Robert Folwarczny, 42 let, operátor výroby 
19. Kristýna Kostřicová, 21 let, prodavačka, 
20. Michaela Knápková, 29 let, OSVČ
21. Lukáš Gaydicza, 37 let, strojník betonárky 
22. Roman Bezunk, 42 let, vychovatel 
23. Eva Záborská, 55 let, uklízečka 
24. František Holingr, 30 let, podnikatel, OSVČ 
25. Ivana Prokopová, 36 let, nákupní referentka 
26. Martin Mička, 27 let, invalidní důchodce 
27. Richard Dobeš, 53 let, svářeč 
28. Jiří Kukol, 41 let, operátor 
29. Miroslav Polášek, 64 let, důchodce 
30. Miroslav Káňa, 52 let, mistr ve výrobě
31. Vladimír Machciník, 53 let, manažer pobočky, pojišťovnictví 
32. Merkéta Kružberská, 23 let, studentka 
33. Veronika Koselová, 23 let, studentka 
34. Dagmar Machciníková, 48 let, bankovní poradkyně 
35. Ivana Stanková, 46 let, kontrolorka zásob 
36. Svatava Pospíšilová, 56 let, pečovatelka

 

Česká pirátská strana

 

1. Lukáš Černohorský, 32 let, projektový manažer
2. Ondřej Polanský, 33 let, programátor
3. Jiří Demel, 59 let, IT manažer
4. Andrea Hoffmannová, 34 let, VŠ pedagožka
5. Rostislav Řeha, 44 let, analytik
6. Pavel Kořízek, 45 let, IT specialista
7. Hana Brňáková, 45 let, ředitelka NO
8. Barbora Vojkovská, 31 let, marketing manažer
9. Jan Nezhyba, 40 let, poradce NNO
10. Michal Gill, 30 let, OSVČ, překladatel
11. Zuzana Klusová, 32 let, copywriter
12. Martin Kučera, 46 let, nakladatel
13. Radek Simkanič, 27 let, doktorand
14. Ireneusz Pieniążek, 31 let, UNIX administrátor
15. Tomáš Hof, 34 let, bankéř
16. Jan Becher, 41 let, knihkupec
17. Michal Klus, 38 let, webdesigner
18. Karel Světnička, 57 let, právník a nezávislý publicista
19. Marta Oškerová, 50 let, grafička
20. Martin Rédr, 41 let, sociální pracovník
21. Jakub Dedek 25 VŠ student Ostrava Česká pirátská strana
22. Petros Michailidis, 62 let, analytik
23. Petr Kopečný, 33 let, automatizační inženýr
24. Alena Klocová, 49 let, konzultantka
25. Michal Breškovec, 39 let, architekt počítačových sítí
26. Marcel Žebrok, 32 let, učitel, správce sítě
27. Hashim Habiballa, 41 let, VŠ pedagog
28. Gabriela Lacková, 45 let, ředitelka MŠ
29. Vladan Hýl, 31 let, redaktor zpravodajství
30. Petr Simkanič, 52 let, jednatel společnosti
31. Roman Štosek, 50 let, informatik
32. Petr Pavlíček, 64 let, ředitel gymnázia
33. Milada Petrová, 51 let, OSVČ
34. Martin Kmec, 41 let, sítotiskař
35. Arnošt Žídek, 41 let, VŠ pedagog
36. Lukáš Beran, 31 let, specialista logistiky

 

Česká národní fronta

 

1. Tomáš Vrba, 27 let, IT specialista 
2. Tomáš Vrba, 46 let, jednatel společnosti 
3. Tomáš Gajec, 41 let, jednatel společnosti 
4. Tomáš Rehovič, 27 let, IT specialista 
5. Adam Šodek, 27 let, IT specialista 
6. Miroslav Antonín, 53 let, jednatel společnosti 
7. René Dittrich, 28 let, Branch manager 
8. Marek Krčmář, 27 let, obchodní zástupce 
9. Lukáš Šmerda, 26 let, technický pracovník 
10. Jiří Dlouhý, 40 let, technický pracovník
11. Tomáš Spáčil, 53 let, Sales manager

 

Referendum o Evropské unii

 

1. Karel Fiedler, 55 let, poslanec 
2. David Navrátil, 37 let, analytik 
3. Eva Zelingerová, 52 let, pěstounka 
4. Leopold Vahala, 56 let, technik 
5. Jiří Spáčil, 65 let, důchodce, horník
6. Dagmar Martynková, 60 let, ekonomka 
7. Libor Dohnal, 49 let, programátor, analytik
8. Anděla Kuliková, 55 let, učitelka MŠ 
9. Martin Zgažar, 43 let, informatik 
10. Věra Parýzková, 59 let, rehabilitační cvičitelka 
11. Anna Zahradníková, 30 let, administrativní pracovnice
12. Libor David, 68 let, jednatel společnosti
13. Danuše Mařádková, 54 let, kadeřnice 
14. Jan Lorenc, 27 let, obchodně technický manažer, podnikatel 
15. Kamila Jančičková, 35 let, administrativní pracovnice
16. Stanislav Swider, 63 let, technik na Vysoké školebáňské 
17. Vladimíra Gorolová, 55 let, ošetřovatelka 
18. Václav Brožík, 53 let, technik 
19. Iveta Michalčíková, 40 let, dělnice 
20. Zdeněk Polášek, 37 let, obchodní manažer
21. Karina Horosová, 33 let, referentka 
22. Pavel Kříž, 23 let, investiční poradce
23. Dušan Jančička, 44 let, stolař a kovář
24. Šárka Černobilová, 46 let, skladnice 
25. Jan Mattis, 26 let, mechanik
26. Naděžda Obadalová, 64 let, živnostník 
27. Zdeněk Šamaj, 23 let, skladník 
28. Pavlína Peterková, 53 let, živnostnice
29. Vladimír Varga, 56 let, fotograf, grafik 
30. Lukáš Marel, 28 let, zdravotní bratr 
31. Alojzy Friedman, 37 let, technolog, programátor, konstruktér 
32. Jaroslav Žiška, 34 let, telekomunikační specialista 
33. Elen Cimprichová, 50 let, státní zaměstnanec 
34. Jan Krystek, 57 let, správce sítě, programátor
35. Michaela Doleželová, 32 let, dělnice
36. Zdeněk Schwarz, 70 let, důchodce, živnostník

 

TOP 09

 

1. Herbert Pavera, 59 let, starosta obce Bolatice, Bolatice
2. Michaela Roubíčková, 46 let, vysokoškolský pedagog, Vřesina
3. Ing. Pavel Tuleja, 46 let, vysokoškolský pedagog, Havířov
4. Adam Kratochvíl, 22 let, student, Ostrava
5. Tomáš Papuga, 50 let, lékař, Bolatice
6. Lukáš Volný, 42 let, lektor a supervizor v oblasti sociálních služeb, Ostrava
7. Tomáš Velička, 49 let, ředitel Poradny pro primární prevenci, Bílovec
8. Miroslav Mališ, 41 let, starosta obce Ostravice, Ostravice
9. Slavomír Bača, 44 let, agronom, Palkovice
10. Marcela Schullová, 54 let, středoškolská učitelka, Ostrava
11. Václav Srb, 59 let, tlumočník a průvodce, Praha
12. Petr Šarman, 32 let, analytik, Krnov
13. Václav Mores, 63 let, projektový koordinátor, Bruntál
14. Ladislav Sitko, 65 let, důchodce, radní města Rychvald, Rychvald
15. Aleš Nytra, 35 let, advokát, Kopřivnice
16. Jaroslav Jouza, 51 let, ředitel VaK Bruntál, a.s., Krnov
17. Aleš Moravec, 49 let, ředitel základní školy, Opava
18. Jana Ochmanová, 37 let, živnostník v autodopravě, Brantice
19. Jaroslav Vavříček, 43 let, řidič, Jakartovice
20. Bogdan Dal, 33 let, operátor ve výrobě, Třinec
21. Pavel Netušil, 46 let, středoškolský učitel, Příbor
22. Michal Opletal, 49 let, vedoucí údržby, Bruntál
23. Ludmila Palatová, 59 let, zdravotní sestra, Studénka
24. Petr Štíhel, 54 let, stavební inženýr, Ostrava
25. Roman Strzondala, 52 let, astrofyzik, soudní tlumočník, Mostyu Jablunkova
26. Jan Koloničný, 43 let, projektový manažer, vědecký pracovník, Metylovice
27. Jiří Hruška, 29 let, IT architekt, Bílovec
28. Monika Klapková, 50 let, středoškolská učitelka, Opava
29. Mikuláš Strnadel, 31 let, produktový manažer, Krnov
30. Karel Tejchman, 32 let, upisovatel v pojišťovně, Nový Hrádek
31. Roman Jašek, 43 let, ekektromechanik, Kobeřice
32. Radomír Surák, 55 let, jednatel společnosti, Bílovec
33. Pavel Fabián, 55 let, energodispečer, Stonava
34. Sonja Frašová, 44 let, informatik, správce počítačové sítě, Moravskoslezský Kočov
35. Aleš Barták, 48 let, jednatel společnosti, Hlučín
36. Martin Špetla, 53 let, ekonom, Frýdek-Místek

 

Hnutí ANO

 

1. Ivo Vondrák, 58 let, hejtman
2. Josef Hájek, 61 let, poslanec
3. Aleš Juchelka, 41 let, jednatel společnosti
4. Pavel Juříček, 60 let, předseda představenstva a generální ředitel
5. Jiří Strýček, 58 let, ředitel exportní divize
6. Josef Bělica, 39 let, náměstek primátorky Havířova
7. Stanislav Fridrich, 60 let, sadař
8. Andrea Babišová, 45 let, zdravotní sestra
9. Zuzana Ožanová, 47 let, metodik dopravně správních činností
10. Michal Ratiborský, 35 let, jednatel společnosti
11. Jaroslav Zowada, 44 let, podnikatel
12. Jitka Kunčarová, 55 let, projektová manažerka
13. Vladan Resner, 38 let, manažer exportu
14. Petr Veselka, 54 let, OSVČ
15. Pavel Kamenský, 36 let, obchodní ředitel
16. Zdeněk Jiříček, 48 let, ředitel psychiatrické nemocnice
17. Helena Pýchová, 57 let, psycholog
18. Milan Starostka, 63 let, provozní technik
19. Miroslav Binar, 35 let, finanční poradce
20. Radovan Hořínek, 43 let, právník
21. Filip Grygarčík, 40 let, vedoucí odboru 
22. Tomáš Hulva, 36 let, advokát
23. Ondřej Feber, 65 let, starosta Stonava
24. Libor Unverdorben, 51 let, místostarosta Bruntálu
25. Vlastimil Janiczek, 45 let, ředitel společnosti
26. Martin Šturala, 30 let, technicko -investiční manažer
27. Radim Babinec, 43 let, náměstek primátora Ostravy
28. Simona Horáková, 44 let, zástupce ředitele ZŠ
29. Jan Vavřík, 39 let, ředitel domova pro seniory
30. Josef Pukančík, 40 let, učitel
31. Jan Veřmiřovský, 37 let, ředitel školy
32. Oldřich Fiala, 72 let, řídící pracovník
33. Stanislav Kopecký, 45 let, referent dopravy
34. Igor Hendrych, 49 let, vysokoškolský pedagog
35. Tomáš Martinek, 27 let, projektant
36. Lumír Kaňok, 52 let, OSVČ

 

Dobrá volba 2016

 

1. Milan Petráš, 44 let, manažer 
2. Pavol Lukša, 55 let, starosta obce Čeladná 
3. Hana Buchtová, 57 let, manažer 
4. René Pastrňák, 40 let, lektor, terapeut, supervizor
5. Tomáš Fodor, 55 let, dispečer ČD Cargo 
6. Pavel Šafránek, 31 let, kontrolor výroby 
7. Pavlína Špačková, 28 let, referent sociálních věcí a kultury 
8. Roman Pastor, 42 let, Key Account Manager 
9. Andrea Mlynkecová, 43 let, sociální pracovnice 
10. Miroslav Grepl, 46 let, OSVČ 
11. Martin Thiemel, 25 let, realitní makléř 
12. Petr Doniec, 49 let, konstruktér 
13. Richard Gödel, 22 let, vysokoškolský student 
14. Petra Kantorová, 37 let, hypoteční specialistka 
15. Jiří Pelikán, 35 let, realitní makléř 
16. Karla Fodorová, 24 let, vysokoškolská studentka 
17. Lucie Nogová, 32 let, hypoteční specialistka 
18. Ivan Zeman, 74 let, důchodce 
19. Marie Hradílková, 52 let, recepční
20. Danuše Frolová, 53 let, prodavačka
21. Jaroslav Zbořil, 64 let, školník 
22. Hana Kvasničková, 30 let, mateřská dovolená 
23. Radek Veldamon, 31 let, obsluha CNC 
24. Olga Dunková, 49 let, zdravotní sestra
25. Jaroslav Rothkőgel, 77 let, důchodce 
26. Iva Brücknerová, 64 let, učitelka 
27. Zdeněk Lazar, 28 let, řidič 
28. Pavlína Maliňáková, 50 let, invalidní důchodkyně 
29. David Haviar, 33 let, učitel v autoškole 
30. Pavlína Holešová, 44 let, uklízečka 
31. Tomáš Sládeček, 31 let, OSVČ 
32. Kristýna Běčáková, 32 let, mateřská dovolená 
33. Ladislav Brückner, 64 let, finanční poradce 
34. Jana Guziurová, 31 let, administrativní pracovnice 
35. Dalibor Bajer, 33 let, servisní technik 
36. Leonarda Grygarová, 58 let, administrativní pracovnice

 

Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka

 

1. Jakub Moravčík, 38 let, programátor 
2. Kamil Sedláček, 46 let, dispečer 
3. Roman Kryštof, 45 let, řidič 
4. František Šebela, 57 let, OSVČ 
5. Šárka Kaletová, 45 let, operátorka 
6. Martina Stříteská, 44 let, mateřská dovolená
7. Henrich Štrobl, 49 let, horník 
8. Marek Ťapal, 39 let, OSVČ
9. Michal Cviček, 45 let, autodopravce 
10. Petr Šumský, 36 let, řidič 
11. Martin Kohutek, 30 let, ostraha vlaků
12. Pavel Adamik, 31 let, dělník
13. Alfred Juchelka, 70 let, důchodce 
14. Lubomír Chládek, 61 let, řemeslník

 

KDU-ČSL

 

1. Pavla Golasowská, 53 let, poslankyně
2. Petr Kudela, 48 let, poslanec
3. Michal Jedlička, 36 let, ředitel seniorcentra
4. Martin Čajánek, 48 let, místostarosta obce Baška
5. Dana Forišková, 61 let, místostarostka města Příbor
6. Jan Stejskal, 47 let, ekonom, Správce synagogy
7. Jaromír Švasta, 26 let, student
8. Bohuslav Niemiec, 35 let, radní města Havířov
9. Zbyněk Pražák, 62 let, náměstek primátora Ostravy
10. Jaroslav Perútka, 53 let, podnikatel
11. Tadeáš Sikora, 62 let, důchodce
12. Petr Muczka, 54 let, místostarosta města Kravaře
13. Marcel Jedelský, 52 let, duchovní
14. Andrzej Szyja, 38 let, ředitel ZŠ a MŠ
15. Věra Pražáková, 55 let,vedoucí pracovnice v hospici
16. Petr Kučerka, 54 let, ředitel Charity Odry
17. Petr Baránek, 57 let, obchodní ředitel
18. Pavla Löwenthalová, 47 let, radní města Krnov
19. Stanislav Šimíček, 36 let, místostarosta města Kopřivnice
20. Josef Prusek, 56 let, technolog - analytik
21. Jiří Hamrozi, 39 let, starosta města Jablunkov
22. František Staněk, 64 let, místostarosta obvodu Ostrava - Jih
23. Vladislav Szkandera, 56 let, farář Slezské církve evangelické
24. Marcel Sikora, 29 let, radní města Frýdek-Místek
25. Josef Chocholatý, 40 let, pastorační asistent
26. Radim Kozelský, 31 let, zdravotnický záchranář
27. Jiří Novotný, 41 let, starosta obce Trojanovice
28. Michal Hořínek, 40 let, místostarosta obvodu Ostrava-
Stará Bělá
29. Pavlína Stankayová, 38 let, speciální pedagožka-etopedka
30. Helena Michalská, 41 let, lékárnice
31. Pavla Skrutková, 53 let, nepedagogická pracovnice ZŠ
32. Ondřej Adamec, 33 let, servisní inženýr
33. Hana Buriánová, 49 let, dětská lékařka
34. Petr Jiříček, 47 let, zastupitel města Klimkovice
35. Josef Przywara, 65 let, důchodce
36. Pavel Řezníček, 53 let, radní obce Kunčice pod Ondřejníkem

 

Česká strana národně sociální

 

1. Radovan Vilím, 29 let, zubař 
2. Daniel Pastrňák, 33 let, technik 
3. Lukáš Stupavský, 28 let, dělník

 

Realisté

 

1. Alexander Király, 38 let, proděkan Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO
2. Igor Petrov, 58 let, podnikatel, komunální politik
3. Libor Hřivnáč, 57 let, galerista, místostarosta
4. Petra Míčková, 40 let, lékařka
5. Petr Klega, 42 let, kynolog, záchranář IZS
6. Marek Podzemný, 48 let, výrobní ředitel
7. Pavlína Čecháková, 42 let, finanční ředitelka
8. Alfréd Šrámek, 40 let, advokát
9. Radek Byrtus, 36 let, projektant
10. Jana Barvíková, 60 let, advokátka
11. Pavel Šebesta, 49 let, obchodní manažer
12. Jan Pýcha, 58 let, ředitel podnik
13. Radek Šibinský, 36 let, manažer inovací výrobních procesů
14. Martina Lusková, 37 let, ředitelka společnosti
15. Vladimír Parvonič, 43 let, podnikatel, instruktor svařování
16. Jan Boženský, 51 let, primář dětského oddělení
17. Miloslav Kubala, 55 let, ředitel divize industry service
18. Marie Malcharová, 53 let, vedoucí referentka vzdělávání dospělých
19. Daniel Týn, 51 let, strážník obecní policie
20. Petr Luzar, 47 let, podnikatel, komunální politik
21. Jiří Škola, 33 let, obchodník
22. Marie Trantinová, 58 let, zaměstnankyně vědecké instituce
23. Roman Pekala, 51 let, podnikatel, auditor
24. Jiří Krátký, 37 let, organolog
25. Eva Macková, 36 let, ředitelka Charity sv. Martina
26. Jaroslav Moureček, 58 let, zaměstnanec IT oddělení
27. Martin Svrček, 45 let, invalidní důchodce
28. Petra Šibová, 40 let, finanční poradkyně
29. Lukáš Dostál, 37 let, obchodní ředitel
30. Martin Mikeš, 46 let, manager
31. Martin Doležal, 33 let, zaměstnanec ve školství
32. Jana Jati, 43 let, podnikatelka
33. Zdenka Krátká, 69 let, důchodkyně
34. Magda Špoková, 29 let, finanční poradkyně
35. Richard Hurník, 30 let, vlakvedoucí
36. Jiří Baran, 29 let, referent zákaznického centra

 

SPORTOVCI

 

1. Aleš Depta, 52 let, předseda klubu olympioniků sev. Morava
2. Martin Tenk, 45 let, trenér
3. Jaroslav Netolička, 63 let, učitel
4. Jiří Malysa, 51 let, trenér
5. Jiří Raška, 49 let, OSVČ
6. Lucie Švecová, 35 let, trenér
7. Václav Štencel, 67 let, ředitel sportovního gymnázia
8. Aleš Besta, 34 let, trenér
9. Taťána Netoličková, 55 let, ředitelka sportovního centra
10. Adolfina Tačová, 78 let, trenérka gymnastiky
11. Jana Slaninová, 27 let, instruktor sportu
12. Václav Daněk, 56 let, trenér
13. Jeronym Barva, 53 let, trenér
14. Miroslav Toráč, 52 let, trenér
15. Dalibor Marek, 52 let, trenér
16. Vlastibor Konečný, 60 let, OSVČ
17. Jiří Malysa, 26 let, trenér
18. Karel Staufčík, 53 let, OSVČ
19. Michaela Peldová, 33 let, mateřská dovolená
20. Pavel Christov, 36 let, živnostník
21. Jaromír Kalod, 62 let, trenér
22. Jaroslav Juráš, 53 let, OSVČ
23. Jana Švecová, 42 let, oční specialistka
24. Marek Barva, 25 let, zápasník
25. Petr Krátký, 54 let, sportovní funkcionář
26. Petr Plavina, 44 let, sportovní funkcionář
27. Jaroslava Pavlíčková, 43 let, operátor výroby
28. Denisa Valová, 26 let, mateřská dovolená
29. Kristýna Kovařčíková, 23 let, student
30. Richard Janiš, 40 let, svářeč
31.Tereza Hrstková, 31 let, učitelka
32. Marie Deptová, 52 let, učitelka
33. Jakub Haratický, 29 let, IT specialista
34. Martin Ševčík, 25 let, someliér
35. Simona Hlavicová, 45 let, úřednice
36. Marian Málek, 43 let, úředník

 

Dělnická strana sociální spravedlnosti

 

1. Dominik Březný, 28 let, specialista v gastronomii, občanský aktivista
2. Oto Zaremba, 60 let, trenér - olympijský vítěz 
3. Karel Mikš, 42 let, dělník 
4. Václav Komárek, 73 let, emeritní ředitel 
5. Radim Sobotík, 40 let, technik 
6. Jiří Poledno, 70 let, chemik 
7. Petr Venyercsan, 52 let, dělník 
8. Petr Borna, 49 let, OSVČ 
9. Jan Kuřec, 26 let, technik 
10. Vilém Fronček, 54 let, podnikatel 
11. Jaroslav Chalupa, 64 let, pedagog 
12. Iveta Machová, 43 let, sekretářka 
13. Radim Skýpala, 41 let, dělník 
14. Lukáš Mikuš, 32 let, pracovník bezpečnostní služby 
15. Rostislav Pozděna, 63 let, řidič
16. Jjindřich Jonke, 67 let, emeritní ředitel 
17. Pavel Sluka, 47 let, podnikatel 
18. Jolana Šeligová, 52 let, OSVČ 
19. Miroslav Cesnek, 61 let, podnikatel 
20. Pavel Pich, 36 let, technik
21. Tomáš Vaněk, 30 let, kontrolor 
22. Karla Mrkvová, 48 let, OSVČ 
23. Josef Pápay, 49 let, technik 
24. Petr Čudejko, 54 let, OSVČ 
25. Radek Gasidlo, 40 let, OSVČ
26. Daniel Pokorný, 41 let, řidič 
27. Karel Hostaša, 45 let, řidič 
28. Alexandra Unčovská, 32 let, mateřská dovolená 
29. Pavel Malina, 52 let, řidič 
30. Martin Chovanec, 37 let, technik 
31. Tomáš Skupien, 48 let, hornický důchodce 
32. Petr Adámek, 48 let, OSVČ 
33. Ondřej Faldyna, 35 let, projektant 
34. Petr Matějček, 48 let, OSVČ
35. Silvie Kolarčíková, 33 leet, prodavačka 
36. Radoslav Štědroň, 62 let, geograf

 

Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)

 

1. Lubomír Volný, 44 let, učitel
2. Marian Bojko, 54 let, báňský záchranář
3. Ivana Nevludová, 39 let, účetní
4. Václav Kubín, 43 let, živnostník 
5. Irena Bláhová, 57 let, specialista MTZ
6. Jiří Strnad, 57 let, seřizovač
7. Igor Čech, 54 let, úředník
8. Jiří Jankot, 48 let, jednatel společnosti
9. Zdeněk Nevlud, 45 let, živnostník
10. Tomáš Raždík, 35 let, živnostník
11. Dušan Snášel, 58 let, lakýrník 
12. Jiří Pazdera, 47 let, administrátor
13. Ladislav Hammer, 35 let, manager prodeje
14. Miroslav Trombik, 59 let, řidič
15. Petr Pham, 29 let, pracovník security 
16. Martin Bojko, 34 let, logistik
17. Ĺuboslav Vršanský, 47 let, živnostník
18. Libuše Volná, 60 let, daňový referent
19. Růžena Raždíková, 55 let, živnostník
20. Milan Nevlud, 52 let, obchodní zástupce
21. Eduard Lipovský, 63 let, živnostník
22. Jiří Čejka, 33 let, obsluha prodejních automatů
23. Jaroslav Klikorka, 55 let, svářeč, zámečník
24. Antonín Ďuriš, 61 let, řidič
25. Jan Kocián, 33 let, operátor ve výrobě
26. Ján Tomeš, 53 let, živnostník
27. Jan Herold, 21 let, řidič
28. Roman Owczarzy, 49 let, dispečer
29. Yamato Pham, 58 let, živnostník
30. Norbert Šabacký, 44 let, dělník
31. Bronislav Dudzik, 65 let, předseda ZO odborového svazu
32. Jan Hruška, 30 let, programátor
33. Renáta Filipiecová, 47 let, obchodní zástupce
34. Lukáš Hurník, 25 let, zámečník
35. Karel Németh, 57 let, obsluha čerpací stanice
36. Kateřina Nikliborcová, 28 let, péče o zákazníka

 

Strana Práv Občanů (SPO)

 

1. Karel Sládeček, 54 let, krajský zastupitel, jednatel společnosti
2. Tomáš Miczka, 51 let, krajský zastupitel, ředitel
3. Radim Přeček, 44 let, krajský zastupitel, majitel školícího střediska
4. Dagmar Malíková, 49 let, pojišťovací poradkyně
5. Pavel Zapletal, 44 let, kontrolor jakosti
6. David Dudzik, 46 let, ekonom a energetik
7. René Černohorský, 46 let, státní zaměstnanec
8. Jana Glogarová, 35 let, advokátka
9. Tomáš Heczko, 49 let, trenér juda
10. Tomáš Krpel, 50 let, pedagog
11. Jan Panáček, 39 let, vedoucí odboru
12. Stanislav Martinek, 45 let, jednatel společnosti
13. Jiřina Dvořáčková, 42 let, živnostnice
14. Pavel Vágner, 52let, živnostník
15. Ludvík Kollár, 62 let, TV producent
16. Martin Kocyan, 44 let, ředitel stavební společnosti
17. Eva Mikulíková, 52 let, pedagog
18. Ladislav Kugler, 56 let, referent sociálního rozvoje
19. Petr Šainar, 50 let, majitel autodopravy
20. Gabriela Kuznitiusová, 40 let, živnostnice
21. Marie Sokolová, 73 let, důchodkyně
22. Jaroslav Palička, 59 let, živnostník
23. Magda Březná, 55 let, pedagog
24. Tomáš Vochoč, 45 let, živnostník
25. David Dembinný, 43 let, strážník
26. Pavel Mysla, 43 let, elektrotechnik
27. Ladislav Neuvirt, 33 let, živnostník
28. Darja Kolková, 57 let, jednatelka společnosti
29. Jiří Číp, 63 let, důchodce
30. Lenka Outratová, 45 let, asistentka ředitele
31. Jakub Dudzik, 24 let, programátor průmyslových robotů
32. Květoslava Hermanová, 53 let, poštovní úřednice
33. Rostislav Adam, 47 let, vedoucí střediska
34. Tomáš Sládeček, 47 let, učitel v autoškole
35. Jana Hausnerová, 52 let, referentka
36. Jiří Labaj, 49 let, referent