Vedoucí střediska zeleně

Firma Technické služby města Příbora, příspěvková organizace hledá pracovníky na pozici Vedoucí střediska zeleně. Jedná se o práci na plný úvazek / min. 40 hod. týdně s platem od 23 000 Kč. Minimální požadované vzdělání je úSO (vyučení s maturitou). Místo výkonu práce je Štramberská 483, Příbor, 742 58 Příbor.

Organizování práce v rámci střediska zeleně, provádění prací související s údržbou zeleně (strojní sekačka, fréza na pařezy, obsluha pily a křovinořezu atd.), vyřizování zakázek od firem a občanů, údržba a správa parků, zahrad a květinových záhonů na území města Příbora, údržba a kácení stromů, údržba keřů.
Řidičský průkaz sk. B,
stravenky, 25 dnů dovolené
Přihlášky s požadovanými doklady je nutno doručit nejpozději do 21.2.2019 na adresu:
TS města Příbora, Štramberská 483, 742 58 Příbor
reditel@tspribor.cz

Další kolo prodeje pozemků v lokalitě Za školou Npor. Loma startuje už v pondělí 19.8.2019

Město Příbor zastoupeno odborem investic a správy majetku oznamuje veřejnosti, že Zastupitelstvo města Příbora na svém 6. zasedání dne 26.06.2019 rozhodlo usnesením č. 15/6/ZM/2019 o vyhlášení 3. kola prodeje pozemků v lokalitě Za školou Npor. Loma v Příboře. Předmětem prodeje je 33 pozemků určených pro výstavbu rodinných domů.

 

Náležitosti podání žádosti:

· žádost bude podána na předepsanemém formuláři,
· žádost lze podat pouze elektronicky,
· termín pro podání žádosti: 19.08.2019 od 08.00 hodin - 30.11.2019 do 23.59 hodin
· pro příjem žádostí bude v uvedeném termínu zpřístupněna e-mailová adresa prodejpozemku@pribor-mesto.cz
· pro výběr kupujícího je rozhodný okamžik podání žádosti.


Podmínkou účasti ve veřejné soutěži je zejména:

· obeznámení se s Pravidly prodeje pozemků v lokalitě Za školou Npor. Loma v Příboře,
· obeznámení se s Regulativy zástavby Lokality Za školou (Z43),
· složení zálohy na kupní cenu ve výši 10 000 Kč na účet č. 6015-2225801/0100, platba musí být na uvedený účet připsána nejpozději do 5 pracovních dnů ode dne podání žádosti.


Pravidla prodeje, regulativy zástavby, registrační formulář - žádost, pokyny pro složení zálohy,
karty jednotlivých pozemků a další informace budou v dostatečném předstihu k dispozici na


http://www.pribor.eu/obcan/lokalita-za-skolou-prodej-pozemku/


Další informace poskytne:
Lenka Habdasová, odbor ISM, kancelář č. 17, v těchto úředních hodinách:
pondělí, středa 8:00 – 11:00 12:00 – 17:00
úterý, čtvrtek 8:00 – 11:00 12:00 – 14:00
pátek po telefonické dohodě.
telefon: 556 455 458
e-mail: habdasova@pribor-mesto.cz

 

Prodej pozemků za školou

OC Frenštát pod Radhoštěm

I přes odpor místních obyvatel vyroste ve Frenštátě pod Radhoštěm obchodní centrum ve stylu devadesátých let.

 

OC Frenštát pod Radhoštěm 1

 

OC Frenštát pod Radhoštěm 2

 

OC Frenštát pod Radhoštěm 3

 

OC Frenštát pod Radhoštěm mapa

 

Zdroj: www.msstavby.cz

Mapa: www.mapy.cz

Příbor - východ výstavba dálnice D48 7-2019

BESKYDY card - karta která vám otevře cestu do Beskyd s mnoha slevami

Získejte regionální návštěvnickou kartu , díky které můžete čerpat řadu výhod od partnerů nabízejících své služby turistům a návštěvníkům Beskyd.

 je platná 12 měsíců, takže ji můžete využívat při Vašich cestách po turistické oblasti Beskydy - Valašsko v každém ročním období. Otevírá se Vám možnost vybírat z nepřeberného množství výhod jak při poznávání turistických atraktivit, tak při odpočinku, sportu či při ubytování a stravování.

  poznáte krásy zdejšího regionu a zároveň ušetříte.

Přejeme Vám příjemný pobyt v Beskydech a mnoho fantastických zážitků s .

 

Na tomto místě najdete místa kde lze kartu uplatnit:

https://www.beskydycard.cz/cz/atraktivity

 

Kartu lze získat ve vybraných ubytováních zdarma při pobytu 2 a více nocí. Nebo v různých informačních centrech a zařízeních za 99,- Kč pro dopělého a 69,- Kč pro dítě.

 

BESKYDY CARD slevová karta do Beskyd

Časté dotazy

1. Co je to Beskydy Card?

Beskydy Card je karta hosta, díky které můžete čerpat řadu výhod od partnerů nabízejících své služby turistům a návštěvníkům Beskyd. Karta je platná 1 rok, takže ji můžete využívat při Vašich cestách po turistické oblasti Beskydy - Valašsko v každém ročním období. Otevírá se Vám možnost vybírat z nepřeberného množství výhod jak při poznávání turistických atraktivit, tak při odpočinku, sportu či při ubytování a stravování. S Beskydy Card poznáte krásy zdejšího regionu a zároveň ušetříte.

2. Co získám pořízením Beskydy Card?

Koupí Beskydy Card získáváte: - Výhody až u 100 druhů služeb, - Výhody od 20% a výše, - Tištěnou brožuru s aktuální nabídkou, - Platnost 12 měsíců, - Možnost opakovaného používání, - Rychlé odbavení na pokladnách, - Informace o nových výhodách ON-LINE.  

3. Kde si mohu Beskydy Card pořídit?

Beskydy Card můžete získat u smluvních ubytovacích zařízení při ubytování na 2 noci a více, v turistikých informačních centrech v turistické oblasti Beskydy-Valašsko nebo prostřednictvím eshopu na www.beskydycard.cz.

4. Kde mohu čerpat výhody?

Výhody s Beskydy Card můžete získat u poskytovatelů služeb uvedených na těchto webových stránkách, v brožuře, kterou získáte při koupi karty a na místech označených logem Beskydy Card. Rozsah výhod se stále rozšiřuje a aktualizuje, sledujte proto webové stránky www.beskydycard.cz.

5. Je Beskydy Card přenosná?

Ne, Beskydy Card je vždy vystavena na jméno, je vybavená unikátním číslem a čárovým kódem a poskytování karty třetím osobám je zakázáno. Nárok na čerpání výhod má tudíž jen držitel karty.

6. Jak postupovat při čerpání výhody?

Držitel Beskydy Card, který má zájem čerpat výhodu, o tom informuje poskytovatele dané služby, předloží svou kartu, a to před zahájením čerpání služby (před koupí vstupenky, při objednávce v restauraci aj.).

7. Co dělat, když ztratím nebo zničím kartu?

Každý držitel Beskydy Card přechovává kartu tak, aby nedošlo k její ztrátě, poškození, zničení nebo odcizení. Každou ztrátu, poškození funkčnosti, zničení nebo odcizení nahlásí provozovateli systému na e-mail dm@beskydy-info.cz.      

 

Více a nejvíce info najdete na www.beskydycard.cz

Doprava v Klokočově - nový kruhový objezd Příbor východ - dálnice D48

Důležité info pro občany Klokočova a návštěvníky restaurace U čápa: od začátku srpna bude zprovozněn kruhový objezd na sjezdu ze čtyřproudovky Příbor - průmyslová zóna ("u Primusu").
 
V té době bude zahájena oprava mostu přemosťujícího Tovární ulici u Skarabu, čímž dojde k úplné uzávěrce ulice Tovární pod tímto mostem na cca jeden rok. Do Klokočova se bude jezdit buď ze Skotnice (křižovatka u Žabák...a) nebo z výše uvedeného kruhového objezdu po ulici B. Němcové. O víkendu 3.-4. 8. bude uzavřen průchod po Tovární ulici i pro pěší, jinak bude pěším a cyklistům průchod umožněn.
 
Nájezd na dálnici D48 Příbor východ

Mimochodem křižovatka "u Primusu" ještě nebude hotova úplně, protože bude ještě nutno přebudovat stávající podobu sjezdu ve směru od NJ k benzínce na finální sjezd. Z toho důvodu se bude po určitou dobu sjíždět již u hřbitova a k Benzínce projíždět po Místecké městem.
 
Doprava v Klokočově - nový kruhový objezd Příbor východ - dálnice D48
 
Zdroj: Společně pro Příbor facebook stránky

 

V Kopřivnici je k vidění jedno z nejvzácnějších aut v Česku

Muzeum historických vozidel Oldtimer v Kopřivnici na Novojičínsku vystavuje od tohoto týdne jediný dochovaný exemplář automobilu Windhoff z roku 1902. Vůz prošel celkovou renovací, dostal i cenu za nejlepší renovaci za loňský rok, prozradil majitel AutoMotoMuzea Jaroslav Šerý.

 

„Je výjimečný, protože byly vyrobeny jenom dva kusy, a z těch dvou zbyl jenom tento jediný, který dnes vystavujeme. K nám se to dostalo úplně jednoduše, bylo to zapomenuté v jedné garáži,“ řekl Šerý.

Vůz v roce 1902 vyrobila berlínská firma Hans Windhoff ve spolupráci s firmou Arthur Haendler, která dodala motor, a karosárnou Schebera, účelem byla reklama chladičů Windhoff. Už v roce 1903 se automobil dostal do Vídně do majetku olomouckého arcibiskupa Theodora Khona a pak zůstal v českých zemích, měnil majitele a jezdil v Olomouci, Kroměříži nebo Lošticích.

 

„Mezi válkami se vůz nacházel v majetku pana Pospíšila, zámečníka z Olomouce, který auto používal ještě krátce po válce. Zmínka o automobilu Windhoff se objevila v časopisu Mladý svět v roce 1968, kde byl uveden na seznamu tehdy nejcennějších historických vozidel u nás,“ řekl Šerý.

Jde o automobil s jednoválcovým benzinovým motorem o objemu 908 centimetrů krychlových. Má hmotnost 400 kilogramů a může jet rychlostí až 50 kilometrů v hodině. Motor je vpředu a má třírychlostní převodovku spolu s diferenciálem na zadní nápravě. Jako všechny automobily z té doby má řízení vpravo. Poslední desítky let byl vůz schovaný a majitel muzea na něj dostal tip od kamaráda.

 

„Auto bylo celkem ve slušném stavu, ale musela se udělat celková renovace, na které se podílelo spoustu lidí, kamarádů a odborníků na řemesla,“ řekl Šerý. Renovace se dělala postupně tři roky. „Čalounění se muselo dělat znova, různé dřevěné věci, které byly shnilé, se musely dělat znova, ale celý podvozek včetně motoru, výkovků, to všechno je původní a motor krásně běží, takže ten stav je velmi pěkný,“ řekl Šerý.

Muzeum vystavuje i další unikátní exponáty. K vidění jsou v něm desítky historických automobilů i motocyklů z celého světa a část expozice se obměňuje. Otevřeno je denně od 09:30 do 17:00.

 

Windhoff

 

Zdroj: www.idnes.cz