Fotoklub Příbor

FOTOKLUB PŘÍBOR

ZPRÁVA O ČINNOSTI FOTOKLUBU ZA ROK 2020

 

Fotoklub Příbor, z. s., má v současné době 18 členů. Předsedou je Ing. Vladan Mácha, místopředsedou Libor Buzek, jednatelem je Lubomír Jurečka, členy výboru jsou Alena Pončová a Petr Lenart.
Fotoklub Příbor, z. s., se letos zúčastnil 62. ročníku souteže Vysočina. Této celostátní souteže s názvem Mapový okruh VYSOČINA se úcastnilo 16 fotoklubů z celé republiky:
BlaFo Blatná, KDÚ Trutnov, NADRAKA Trutnov, ART FOTO Vysocina, ART Gollegium Frýdek-Místek, KFK Brumov-Bylnice, Fotoklub Besedy Otrokovice, Fotoklub Hlinecan Hlinsko, Fotoklub Litovel, Fotoklub Zruč nad Sázavou, Fotoklub COVERT ART Vlašim, Horácký Fotoklub Jihlava, Fotostředisko Havlíčkův Brod, Fotoklub Znojmo, Fotoskupina Fokus Jindřichův Hradec a náš Fotoklub Príbor, z. s.
V letošním ročníku 2019 – 2020 Fotoklub Príbor, z. s., získal 2. místo, což je velice krásné umístení. Ale vyhráli jsme i 1.místo v jednotlivcích - Milan Vícha dostal 97 bodů a s další fotografií s 92 body obsadil celkové 6. místo. Z dalších našich zástupců získali 9. a 11. místo Janka Burgetová a 30. místo Miroslav Kardačínský. Fotografové zaslali do souteže celkem 255 fotografií. Umístění našich clenů jsou tedy skvelá!!

Je to super ukončení letošní souteže, ale i zviditelnení města Příbora v rámci celé České republiky. Samozřejmě, že musíme poděkovat i městským zastupitelům, kteří nám poskytují finanční podporu, abychom se mohli různých soutěží úcastnit.

 

MIMOŘÁDNÁ UDÁLOST VE FOTOKLUBU PŘÍBOR

Fotoklub Příbor se zúčastnil 59. ročníku celostátní soutěže Mapového okruhu VYSOČINA společně s dalšími 17 fotokluby z celé České republiky.
V letošním ročníku 2016-2017 náš Fotoklub Příbor vyhrál 1. místo v kategorii fotoklubů, což je nesmírný úspěch. Byli jsme úspěšní i v jednotlivcích - 1. místo získal Patrik Pavlačík. Na 3. místě se umístil další náš člen a zároveň předseda Fotoklubu Příbor Lukáš Ukropec!!! Je to krásné ukončení letošní soutěže, ale i zviditelnění města Příbora v rámci celé České republiky. Město Příbor nám letos poskytlo mimořádnou finanční podporu, za což srdečně děkuje.

 

Fotoklub Příbor má 23 členů. Předsedou je Lukáš Ukropec, místopředsedou Patrik Pavlačík, členy výboru jsou Vladan Mácha a Petr Lenart, členy kontrolní komise Alena Pončová a Miroslav Běhal. Lubomír Jurečka zajišťuje provoz fotoklubu jako jednatel.
Kdo se Mapového okruhu Vysočina účastní? Je to těchto 18 fotoklubů z České republiky: Blatná, Brandýs nad Orlicí, Brumov-Býlnice, Havlíčkův Brod, Hlinsko, Chrudim, Frýdek-Místek, Jihlava, Jindřichův Hradec, Otrokovice, Praha, Příbor, Trutnov, Nadraka Trutnov, Vlašim, Vysoké Mýto, Znojmo, Zruč nad Sázavou.
A naše dosavadní bilance? Fotoklub Příbor se umístil v roce 2004 na 1. místě, r. 2005 na 1. místě, r. 2006 na 2. místě, r. 2007 na 2. místě, r. 2008 na 5. místě, r. 2009 na 5. místě, r. 2010 na 3. místě, r. 2011 na 4. místě, r. 2012 na 7. místě, r. 2013 na 5. místě, r. 2014 na 8. místě, r. 2015 na 7. místě
a rok 2017 - opět 1. MÍSTO!!

 

MAPOVÝ OKRUH FOTOSOUTĚŽE VYSOČINA 2017

 

1. místo - Patrik Pavlačík „Polonahá dívka v klobouku si cucá ukazováček.“

 

 

 

2. místo - Lukáš Ukropec „Bývalý předseda Fotoklubu Příbor Rudolf Jarnot soustředěně vytváří fotku do mapy.“

 

3. místo - Miroslav Galia „Potápka malá běží po velké louži s roztáhlými křídly.“

 

ALPY - horská krajina

ALPY - horská krajina

Osm hvězd Aljašky - výstava fotografií Evy Kršňákové

Eva Kršňáková, rodačka z Příbora, ač už přes tři desítky let žije nedaleko Prahy, na své kořeny nikdy nezapomněla. Stále se k nim vrací. Vrací se tam, kde dostala do vínku talent i potřebu nenechávat si své objevy jen pro sebe. Ať se týkají přírody a vlivu člověka na ni, historie nebo odvěké touhy poznávat kraje, i ty nejvzdálenější. Aljaška mezi ně bezpochyby patří.

 

Eva zde pořídila spousty materiálu nejen svému dočasnému zaměstnavateli v USA, jednomu z největších návštěvnických center Mendenhall Glacier, ale rovněž k výstavě nebo sepsání knižní publikace.

Když jsem se s obsahem seznámil, napadlo mě jediné – kdy mi to letí směr Aljaška?

Petr Müller, novinář a publicista

 

Piaristický klášter v Příboře, 1. patro, chodba u městské knihovny

 

Osm hvězd Aljašky

Výstava Alena Pončová a Petr Lenart

Výstava Alena Pončová a Petr Lenart

Rudolf JARNOT

Rudolf Jarnot se narodil 28. března 1934 v Českém Těšíně. Od roku 1956 žije v městě Příboře, kde rozšířil členskou základnu příborského fotoklubu a po deseti letech se stal jeho předsedou.
Pod jeho vedením se fotoklub začal orientovat na fotografie dokumentující a propagující město Příbor. Byl iniciátorem „Příborských setkání“ – pravidelných setkání moravských fotografů a zasloužil se o realizaci fotografické galerie v Příboře, jejíž programovou náplň v letech 1975 – 1992 spoluvytvářel.

Fotografii se věnuje od dětských let. Nejčastěji zachycuje přírodní motivy, zejména krajinné prvky a hory, příležitostně dokumentuje i sportovní okamžiky. Stále zůstává velice aktivním sportovcem, vitálním člověkem plným energie a životního elánu. Neustále cestuje a lyžuje, velice často se toulá krajinou v okolí Příbora, se kterou je jeho jméno neodmyslitelně spjato.

 

Rudolf Jarnot
Jičínská 788
742 58 Příbor

Petr LENART

Petr Lenart

rok narození 1952

fotografuje od 1970

 

Byl u zrodu fotoklubu v Novém Jičíně při Tatrovance v r. 1978. Činnost fotoklubu byla ukončena v r. 1988.

Zúčastnil se mnoha klubových výstav, které byly prezentovány v Tatrovance Nový Jičín, v r . 1984 v Bílovci, V Ostravě v pasáži kina náročného diváka v DK Vítkovic.

V r. 1980 získal v soutěži diapozitivů „Radhošťský kvítek“ druhé místo za panem Janem Andělem z Prahy.

V letech 1979-1980 fotografoval hudební koncerty v Beskydském divadle v NJ.

Od r. 2008 je členem fotoklubu Příbor.

Zúčastnil se klubových výstav v Bartošovickém mlýně v r. 2009 a v r. 2011.

 

Fotografuje přírodu, portréty.

 

Fotoaparáty:

  • Flexaret V
  • Petri TTL
  • Minolta Dynax 4
  • Minolta Dimage A1
  • Nikon D80


Petr Lenart

Nerudova 16

741 01 Nový Jičín

tel: +420 605 746 323

mail: petr.l@email.cz