Městská knihovna Příbor

Městská knihovna bude z provozních důvodů do odvolání otevřená v pátky pouze do 12 hod. Děkujeme za pochopení.

 

Lidická 50
742 58 Příbor

tel:  

+420 556 725 037 

mail: knihovna@pribor-mesto.cz
mapa: zde najdete knihovnu
online katalog knih pribor.tritius.cz

 

Městská knihovna se nachází v památkově chráněném objektu bývalého piaristického kláštera a gymnázia spolu s městským muzeem a ZUŠ.

 

 

Knihovna Příbor - foto Jiří Jurečka 7Knihovna zpřístupňuje dokumenty z vlastního fondu nebo prostřednictvím meziknihovních výpůjčních služeb z knihovních fondů jiných knihoven. Knihovna získává, odborně zpracovává, uchovává a absenčním i prezenčním půjčováním zpřístupňuje dokumenty čtenářům. Umožňuje také rezervace požadovaných dokumentů.

Pořádají se zde tradiční knihovnické akce jako jsou Týden knihoven a Březen - měsíc Internetu. Organizuje zájmové a čtenářské akce pro děti a vzdělávací akce pro dospělé

Služby, které knihovna nabízí, se řídí výpůjčním řádem městské knihovny.

Ke knihovně patří 2 místní knihovny integrovaných částí města - Hájov a Prchalov.
Vytváří knihovní fond a zajišťuje jeho cirkulace pro místní knihovny v obcích Skotnice, Trnávka, Petřvald, Petřvaldík, Mošnov a Kateřinice.

 

ONLINE KATALOG KNIH

 

Knihovna Příbor - foto Jiří Jurečka 2- pod tímto odkazem se skrývá fond knih a periodik knihovny Příbor. Zájemce o elektronickou rezervaci knih nahlásí knihovně své datum narození, které bude sloužit jako PIN k jeho čtenářskému „kontu". V kombinaci s číslem legitimace a tohoto PINu se čtenář přihlásí a může provést rezervaci elektronicky. Více informací na tel. (+420) 556 725 037.

 

 

Půjčovní doba a provozní doba Internetu:

 

Oddělení pro dospělé     Oddělení pro mládež
pondělí 8:00 – 12:00 13:00 – 15:00 13:00 – 15:00
úterý 8:00 – 12:00 14:00 – 18:00 13:00 – 17:00
středa zavřeno   zavřeno
čtvrtek 8:00 – 12:00 14:00 – 18:00 13:00 – 17:00
pátek 8:00- 12:00 14:00 – 18:00


WI-FI v Městské knihovně

 

Vlastníte notebook nebo jiné zařízení podporující WI-FI připojení? Tak neváhejte a připojte se. V naší knihovně jsme spustili novou službu bezdrátového připojení k internetu. Název sítě je WIFI knihovna, pracovnice knihovny na požádání sdělí heslo. Tato služba je vhodná například pro návštěvníky města, kteří potřebují přístup k internetu, ale také pro studenty a další, kteří upřednostní práci se svým mobilním zařízením.

 

AKTUÁLNÍ AKCE:

 

KNIŽNÍ NOVINKY NA MĚSÍC BŘEZEN 2023

Britská spisovatelka Nikola Scott je autorkou románu V ovocném sadu. Román je promyšleně vystavěný a vtáhne čtenáře do minulosti jedné výjimečné ženy a jejího tajemství. Frankie to neměla nikdy lehké. Vyrůstala bez matky, vychovávala ji babička, která ji milovala… a která ji nakonec zradila. Po letech se jejich cesty znovu protnou a Frankie zjistí, že babička ztrácí paměť. V její minulosti je však skryta temnota – tajemství sahající do válečných dob, která mohou mít zničující dopad na
Frankiin vlastní život.


Thriller Strážce dveří amerického autora Jamese Byrneho je napínavé, akční čtení se záhadným hlavním hrdinou. Žoldák v důchodu Dez je nadšený amatérský muzikant, který si zrovna v Jižní Kalifornii užívá slunce a občasné vystoupení v místních barech, když v hotelu, kde bydlí, dojde k útoku. Špičkově vycvičený tým se pokusí unést hlavní poradkyni významné zbrojařské společnosti. Petra je navíc dcerou jejího výkonného ředitele. Jenže bohužel pro únosce je tu Dez.


Tanečnice z Moulin Rouge od německé spisovatelky Tanji Steinlechnerové je příběh Louise Weberové, múzy Toulouse Lautreca. Louise vyrůstá jako dcera pradleny v naprosté chudobě. Odmala je však zapálená pro tanec. Náruživě navštěvuje bary a kavárny na Montmartru a za podpory umělců, jako Renoir a Toulouse-Lautrec, se stává hvězdou MoulinRouge. Poté, co zatančí před perským šáhem, je z ní rázem mezinárodně uznávaná královna kankánu. Trápí ji však strach, že opět upadne do chudoby. A tak dává všechno v sázku: bohatství, štěstí - i lásku svého života.


Dagmar Digma Čechová napsala román pro ženy Podívej se podruhé… Zamiluješ-li se na první pohled, podívej se podruhé. Přesně to radí osamělému spisovateli Oldřichovi nejoblíbenější z jeho postav, dokonalý muž a úspěšný detektiv Xaver.
Jako sebevědomé alter ego směruje život svého stvořitele až do chvíle, kdy si Oldřicha zcela podmaní mladá a krásná Heda. Dosud samotářský spisovatel nemůže uvěři svému štěstí a hluboký cit k milované ženě ho přiměje i přestat naslouchat dlouholetému příteli. Manželskou idylku však brzy narušují čím dál častější temné chvíle…

 

Kathryn Hughesová a její román Krabička vzpomínek je o poučení z minulosti, které nám může dát naději na lepší budoucnost. Jenny slaví sté narozeniny a při té příležitosti rozjímá nad minulostí. Otevře krabičku, v níž si schovává vzpomínky na
turbulentní časy, a rozhodne se podniknout cestu, která jí pomůže vyrovnat se s minulostí. Chce se vrátit do malebné vesničky v Itálii, která se stala němým svědkem tragických událostí.Mladá ošetřovatelka Candice, si stoletou stařenku oblíbí a navzdory generačním rozdílům se stanou přítelkyněmi. Candice se zájmem naslouchá Jennyinu vyprávění a moudrým radám – s jednou výjimkou. Nechce slyšet pravdu o svém vztahu. Když se domlouvají, že bude Jenny na její cestě do Itálie  doprovázet, ani jedna z nich netuší, jak moc si vzájemně ovlivní život a že stoletá moudrá žena může ještě zažít velké překvapení.

 

Půjčovní doba v červenci a srpnu:
Oddělení pro děti i dospělé
Pondělí:
8.00 – 12.00 13.00 – 15.00
Úterý a čtvrtek:
8.00 – 12.00 13.00 – 18.00
Pátek:
8.00 – 12.00