V historické zástavbě cenného příborského centrálního náměstí
Sigmunda Freuda působí místní radnice trochu jako "pěst na oko". Zdejší radní dům nebyl postaven v barokním či klasicistním slohu, jak tomu je u okolních měšťanských domů, nýbrž ve slohu funkcionalistickém v letech 1936 - 1938. Před stavbou nové radnice stávala na témže místě radnice stará, avšak přestala vyhovovat nárokům doby na svou honosnost a prostornost, a proto byla nahrazena budovou novou, v tehdy moderním a zajímavém funkcionalistickém slohu.
Dvoupatrová dvoukřídlá funkcionalistická budova je postavená na místě staré renesanční radnice, která byla v letech 1850 a 1896 rozšířena přikoupením sousedních domů (č.p. 17 a č.p. 19). Nachází se v nárožní poloze, ukončující řadovou zástavbu západní fronty náměstí. Do náměstí je objekt obrácen čtyřosým křídlem s převýšenou nárožní věžicí s hodinami.
V jednoduchém interiéru se dominantně uplatňují především komunikační prostory s ušlechtilými materiály v kontrastech světlé a tmavé barvy, matného a lesklého povrchu (schodiště s typickým pochromovaným funkcionalistickým zábradlím atd.)
Přes všechny zápory, které budova v historickém okolí může v někom vyvolávat, i ona je dnes již historickou součástí koloritu náměstí S. Freuda a celého Příbora.