Taiji - čínské zdravotní cvičení od 22.9.2016

Zveme všechny příznivce  na cvičení taiji  :

 

-  čtvrtek od 19,00 - 20,00 hod. - ZŠ Npor. Loma, Příbor

-  začínáme 22.9.2016

 

  1. začátečníci se naučí jednoduchou sestavu taiji 8 prvků

      a zdravotní čchi - kung vhodný pro zimní období

 

   2. pokročilí opakují již naučené sestavy:

       - wudangskou šavli 22 prvků

       - vějíř kung - fu

       - šaolinskou hůl

       a jiné cvičení po dohodě

 

 

 

 

  cvičení povede Roman Frej

Čína 2010

V červenci 2010 jsem navštívila Wudangské hory a Peking v Číně. Ve  Wudangských horách jsou jedny z nejznámějších škol bojových umění, takže jsem si chtěla zkusit cvičení přímo v takové škole. Čínský učitel byl mladý, ale jeho cvičení stálo opravdu za vidění. Naučil nás sestavu Wudangskou 13, která je v našich podmínkách vhodná i pro začátečníky. Přejezd mezi horami a Pekingem trval v lůžkovém vlaku 20 hodin. Ve vlaku každou čtvrt hodinu projížděli prodávající se svými vozíčky a nabízeli od jídla , ovoce a zeleniny i dětské hračky či hodinky. V Pekingu jsme měli první dva dny štěstí na počasí, ale další dny jsme poznali na našem dýchání, jak vypadá pekingský smog. Zážitků bylo mnoho, jediná možnost na procestování dalšího kousku obrovské Číny, je vrátit se zpět.

Slavnosti bojových umění v Ostravě

Zveme všechny nadšence a příznivce na Slavnosti bojových  umění  v Ostravě pořádaných  dne 25.10.2009 od 14,00 hod. v hale TJ Mittal , Varenská ul., Ostrava-Fifejdy (vedle OC Futurum).

Výtěžek z akce bude poukázán na konto nadace policistů a hasičů - vzájemná pomoc v tísni, která pomáhá zlepšit život dětem po hasičích a policistech, kteří zahynuli při výkonu svého povolání. 

Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář.

Této akce se zúčastní Klub tai-chi Příbor a s dalšími trenéry tai-chi z celé Moravy předvedou sestavu "24" prvků.

 

čínská kaligrafie

 

Čínská kaligrafie - přidány fotky z kurzu

 

úvod do kulturních a historických okolností, ze kterých se čínské umění kaligrafie vyvíjelo - historický vývoj a návaznost jednotlivých stylů, nejznámější díla, nejuznávanější umělci atd.

 

Důraz je kladen zejména na praktickou stránku čínské kaligrafie - nácvik základních technik,  seznámení se základními dodnes hojně využívanými styly čínského písma -  kaishu, zhuan, lishu....

 

Účastníkům jsou v kurzu k dispozici  základní kaligrafické pomůcky (štětec, tuš, papír atd.)

Víkendový kurz by měl probíhat v období od 1-2/2009 jako intenzívní tzn. kratší dobu než je původních 16 týdnů v Olomouci ( bude upřesněno).