Kalendář akcí
Kalendář akcí

VESELENÍ A MŠE O POUTI SV. VALENTINA

Typ akce: Jarmarky, poutě
Datum: 17.02.2019, 8:00
Místo konání: Příbor
GPS souřadnice: 49.64129754870543,18.140249197457678
Organizátor, kontakt: Město Příbor


Dobový kolorit dávných jarmarků si připomeneme na tradiční příborské akci VESELENÍ A MŠE O POUTI SV. VALENTINA.

 

Program, ve kterém vystoupí jako každý rok potulní muzikanti, kejklíři, komedianti a řemeslníci, začne v areálu sokolovny a na prostranství okolo kostela sv. Valentina v 9:00 hodin. Pro děti i dospělé bude připravena střelnice z luků a kuší, vystoupí historická kapela, pouliční divadélko, fakír, pěvecký sbor Valentin, můžete se zapojit do dobových soutěží, svézt se na historickém dřevěném kolotoči nebo na oslíkovi.

Nebudou chybět tradiční pochutiny jako příborské šifle, oříšky, zabijačka po Příborsku, koláče, perníky, polévky a horké nápoje na zahřátí, nabízeny budou i řemeslné výrobky a mnoho dalšího. Jako každoročně je připraveno losování Valentinského štěstí, které proběhne od 14 hodin. Losy budou opět v prodeji pouze v průběhu Veselení na místě. Mše v kostele sv. Valentina začne v 9:30 hodin. Po skončení bohoslužeb bude kostel zpřístupněn veřejnosti do 14 hodin.

Tradiční pouť - jarmark s historickým programem dobových divadelních skečů, středověkými soutěžními disciplínami pro děti i dospělé, dobovou muzikou, přehlídkou tradičních řemesel. / návštěvnost maximální - 3 000 návštěvníků. Pouť jako již tradičně se bude konat v blízkosti a okolí kostela Sv.Valentina.

Areál u Sokolovny Příbor

 

Veselení a mše o pouti sv. Valentina

Vstup zdarmaKalendář akcí


FOTO z akcí