Kalendář akcí
Kalendář akcí

Výstup na Mount Everest 2021

Typ akce: Sportovní akce
Datum: 02.10.2021 - 03.10.2021, 8:00
Místo konání: Kopřivnice
GPS souřadnice: 49.58241653442383,18.15688705444336
Organizátor, kontakt: DDM KOPŘIVNICE


Kopřivnický Everest láká svou náročností

Trochu ve stínu mediálně známější Beskydské sedmičky se schovává IX. ročník kopřivnického Výstupu na Mount Everest 2021. Kdo však absolvoval oba extrémní závody ví, že Everest je nesrovnatelně těžší a nemá co do náročnosti v republice konkurenci.

Sportovní nadšenci si mohou v termínu od 2. do 3. října vyzkoušet zdolání převýšení 8 848 metrů výstupem na lyžařské sjezdovce, která měří 821 metrů, úspěšní sólolezci vyjdou na vrchol 39krát. Noční výstupy jsou z bezpečnostních důvodů o čtvrtinu zkráceny.

Zájemci se mohou registrovat ve třech kategoriích – sólolezci, duolezci a družstva, která jsou u dospělých maximálně šestičlenná, u dětí desetičlenná. Startuje se v sobotu 2. října v 10 hodin od lyžařské chaty pod Červeným kamenem a dvě hodiny předtím se začíná s prezencí účastníků. Předpokládaný konec je naplánován na neděli 3. října v 10 hodin dopoledne. Účastníci po ukončení výstupů nemusejí čekat na ukončení akce, ale jsou odměňováni v jejím průběhu.

Absolventi předchozích ročníků vždy oceňovali skvělou rodinnou atmosféru a podporu pořadatelů a veřejnosti. „Je pravda, že pro pořadatelský tým je Everest srdeční záležitost. A po loňské pauze způsobené pandemií se o to víc na Červený kámen těšíme,“ uvedla hlavní pořadatelka Jana Hanzelková z Domu dětí a mládeže Kopřivnice. Pro aktivní účastníky víkendového výstupu i pro fandící diváky jsou připraveny doprovodné akce jako například discgolf, celodenní grilování a v neposlední řadě od 18 hodin vystoupení hudební skupiny PŘÍ-KOP. Odměnou, kromě bolavých kolen, natažených šlach a puchýřů, budou medaile, diplomy a upomínkové předměty. Třídy a kluby získají míče.

Bližší informace a přihlášky jsou ke stažení na webových stránkách Domu dětí a mládeže Kopřivnice www.ddmkoprivnice.cz nebo na janahanzy@seznam.cz.


Kalendář akcí


FOTO z akcí