Kalendář akcí
Kalendář akcí

MASOPUST (KONČINY) S MUZEEM NOVOJIČÍNSKA

Typ akce: Jarmarky, poutě
Datum: 10.02.2023, 8:00–17:00
Místo konání: Nový Jičín
GPS souřadnice: 49.59490081071894,18.010576546090704
Organizátor, kontakt: Město Nový Jičín


Poznáte masopustní obyčeje a dopoledne budete mít také možnost ochutnat tradiční masopustní pečivo. Do programu se můžete sami zapojit, stačí si doma vyrobit například papírovou čepici s barevnými střapci a přidat se k nám. Sraz masek bude v 9:40 a 15:40 hodin na nádvoří Žerotínského zámku, odkud se průvod i s muzikou přesune na Masarykovo náměstí.9:40

Sraz masek na nádvoří Žerotínského zámku
- představení tradic a zvyků masopustu a končin
- ochutnávka tradičně podávaného pečiva10:00

Masopustní průvod a rej masek okolo náměstí, pochovávání basy
(populárně-naučný program o končinových zvycích)15:40

Sraz masek na nádvoří Žerotínského zámku
- představení tradic a zvyků masopustu a končin16:00

Masopustní průvod a rej masek okolo náměstí, pochovávání basy
(populárně-naučný program o končinových zvycích)Akce je pořádána v rámci Novojičínského masopustního jarmarku, který také proběhne v pátek 10. února od 8 do 17 hodin na Masarykově náměstí. Čeká vás spousta dobrot i skvělé zábavy. Mistr řezník předvede ukázku bourání čuníka, v prodeji bude kompletní nabídka zabijačkových specialit včetně polévky, ovaru, jelit, jitrnic, tlačenky, bůčkové rolády, škvarků, škvarkové a bůčkové pomazánky, uzeného masa a klobás. Jak je zmíněno výše, chybět nebude ani rej masek – přidat se můžete i vy a vaše děti, stačí si doma vyrobit například papírovou čepici s barevnými střapci a vyrazit za zábavou. Sraz masek bude v 9:40 a 15:40 hodin na nádvoří Žerotínského zámku, odkud se průvod i s muzikou přesune na Masarykovo náměstí. Poznáte masopustní obyčeje a ochutnáte tradiční pečivo. Bližší informace o akci najdete také na webu návštěvnického centra www.icnj.cz.

Program je připravován ve spolupráci s Návštěvnickým centrem Nový Jičín, Starojickou historickou společností a s kapelou z Hustopeč nad Bečvou.


Kalendář akcí


FOTO z akcí