Domov Příbor čekají velké změny. Po rekonstrukci bude mít větší kapacitu

Moravskoslezský kraj zahájil ve středu 10. dubna rozsáhlou rekonstrukci Domova Příbor za bezmála 30 milionů korun. Po revitalizaci se zvýší kapacita zařízení a také se výrazně zlepší životní podmínky obyvatelů domova.  

„Kdybych měl být oficiální, řekl bych, že pokračujeme v procesu humanizace pobytových sociálních služeb. Mnohem lépe ale zní, že prostě chceme babičkám a dědečkům v našich domovech nabídnout lidštější a důstojnější podmínky k životu. V domově žijí lidé seniorského věku, kteří již z důvodu vysokého věku nebo nemoci již nemohou být sami a potřebují pomoc dalších osob. Chceme, aby se obyvatelé domova cítili jako v domácím prostředí,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a dodal, že se díky rekonstrukci zvýší kapacita domova ze stávajících 60 na 67 míst.

Zhotovitel si ve středu stavbu převzal s tím, že rekonstrukce má být kompletní na začátku příštího roku.

„Stavební práce budou probíhat uvnitř i vně objektu. Kromě rekonstrukce čeká budovu i přístavba a nástavba. Dojde ke změně dispozičního řešení domova, vznikne 7 jednolůžkových a 30 dvoulůžkových pokojů, všechny budou mít sociální zařízení. Součástí projektu je i zajištění bezbariérového přístupu na zahradu. Investiční akci, na kterou máme v rozpočtu Moravskoslezského kraje vyčleněno 28 milionů korun, bude realizovat firma Bystroň Group,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

„Jsem ráda, že se obyvatelé našeho domova mohou těšit na nové prostředí, které jim nabídne více pohodlí i soukromí. Revitalizaci jistě ocení i zaměstnanci domova, kterým se bude v nových podmínkách o seniory lépe pečovat,“ uzavřela ředitelka Domova Příbor Kamila Demlová.

Zdroj: novojicinsky.denik.cz

8. ETAPA - TOMEČEK ZAÚTOČIL V DUNÁCH, MAĎAŘI UVISELI, BELGIČANÉ NE

Tomeček zaútočil v dunách, Maďaři uviseli, Belgičané ne

Těšili jsme se a v osmé etapě Africa Eco Race jsme se i dočkali. Nádherné nové a staronové úseky, brutálně náročná trať a nejvíc dun v ročníku. Osm a mnohem více hodin závodění, po mnoha letech dojezd do dakarským závodům zaslíbené krajiny v oblasti Tidjikja a především český Desert Master v akci. Tomáš Tomeček v dunách zamával soupeřům, a i když se někteří snažili zavěsit za jeho oranžovou Tatru, podařil se mu skok na průběžné třetí místo.

Bude to nejtěžší etapa ročníku, zaznělo na brífinku. „Strašně těžká etapa, něco takového jsme dávno nejeli. Místy to bylo pomalé a hodně únavné,“ potvrzuje Tomáš Tomeček. „V první části se jelo pořád po písku a byla tam pásma obrovských kamenů. Písek byl extrémně měkký hned od startu a už na prvních dunách byli zakopaní lidi. Všiml jsem si, že přímo na startu se zahrabal Bouwens s bílým Ivecem.“ Což byl zřejmě následek skoku přes dunu v předchozí etapě, po kterém pravděpodobně praskla některá poloosa. Belgičané se vyhrabali a zběsilým tempem vyrazili vpřed, ale později se vrátili do bivaku a opravovali.

Tomáš Tomeček během etapy prožíval deja vu. „Opakovaně jsem potkával své soupeře zapadané, myslím, že Kovacs i Fazekas měli během dne i defekt. V těžkých pasážích jsem je předjel, oni mě pak zase dojeli na tvrdých pistách,“ přibližuje pilot Tatry 815. „A tak to šlo celý den. Předjel jsem i Elfrinka, nějakou dobu jsem jel jako úplně první, ale pak mě zase na rovinách stáhli a předjeli.“ Maďarské posádky kamionů Iveco spolu po celý den spolupracovaly a po vzoru Kamazů se navzájem vytahovaly z malérů. Kovacs s Fazekasem posléze upravili i taktiku jízdy v dunách. Na jejich začátku se zavěšovali za Tomečka se snahou nechat se jím bezpečně protáhnout aspoň těmi nejtěžšími úseky. Než jim zase zmizel. Taková taktika je na dakarských závodech legitimní. Maďarům vyšla do puntíku a tak okupují první dvě místa průběžného pořadí.

Méně štěstí měl Noel Essers. Svůj Man v posledním dunovém poli osmé etapy převrátil a musel čekat na pomoc. Té se dočkal od Bouwense, který se tou dobou s opraveným vozem hnal po asistenční cestě do dalšího bivaku. Oba ztratili hodně času a Bouwens je kvůli penalizacím za neprojeté waypointy ze hry o dobrý výsledek. Naopak Essers a podobně také Van Velsen a Hillewaere většinu kontrolních bodů projeli a z trati sjeli až před koncem, aby na ní nezůstali do naprosté tmy. Což se stalo mnoha jiným účastníkům.

Zmíněná cesta, po níž jela doprovodná vozidla, dlouho byla poslední překážkou k tomu, aby se dakarské závodění do Tidjikji mohlo vrátit. Nakonec to trvalo 15 let. Pěkná nová asfaltka nyní umožňuje jízdu i neterénním automobilům. Jen ji občas musí protáhnout bagry. Z navátého písku se na ní totiž rychle tvoří dunky. „Celá krajina okolo Tidjikji a taky Tichitu je nádherná. Až mystická, jsou to bájná místa,“ popisuje nadšeně Tomáš Tomeček a dodává: „Pamatuji si to tady ještě z mé první účasti v roce 1995. Místní kamenité cesty mají oranžovou barvu, je to zajímavý zapomenutý kraj a má veliké kouzlo. Úplný konec světa.“ Dnes se už skoro zapomnělo, že právě takové opuštěné oblasti v sedmdesátých letech minulého století inspirovaly Thierryho Sabina k založení tradice závodění dakarského typu. Charakterizovat ho má dobrodružství a vzájemnost účastníků, ne komerce, jízda na krev v omezovači od startu do cíle a připravené kamiony plné náhradních dílů.

Nejrychlejším člověkem na trati osmé etapy byl motocyklista Lyndon Poskitt a i ten jel super náročných 429 závodních kilometrů více než osm hodin. Přímo šok způsobil svým výkonem belgický paraplegik Geoffroy Noel de Burlin. S Polarisem třídy SxS upraveným na ruční pohon strčil do kapsy všechny automobily, buginy SxS i kamiony. Bylo jeho už čtvrté umístění v top 10 spojeného pořadí auto/truck. V hodnocení SxS mu patří druhá pozice a celkově je osmý.

De Burlina, Tomáše Tomečka, Igora Bouwense a další závodníky můžete vidět a slyšet v souhrnné reportáži z první poloviny Africa Eco Race, kterou jsme nazvali prostě Maroko. Přehrát si ji můžete na youtube kanálu Motorsport revue a do neděle 19. ledna ji najdete také ve vysílání televize Sport 5 a v programu ČT Sport v rámci pořadu Svět motorů – Aktuálně, který měl premiéru ve středu 15. ledna v 16:40.

Prosíme, omluvte chybu z úvodu zprávy k sedmé etapě. Jediná smyčka v harmonogramu Africa Eco Race je naplánovaná až na čtvrtek 16. ledna. Se startem i cílem v Tidjikja. Mělo by se jednat o vizuálně nejkrásnější etapu ročníku 2020. Závodníky čeká řádná porce 415 kilometrů písku, kamení, přejezdy dun včetně náročného stoupání v závěru. Trať je tam velmi úzká a vede mezi velikými kameny a v případě nehody hrozí, že by se mohla ucpat. Posledních 35 kilometrů povede v protisměru ranní trasy.

8. etapa Africa Eco Race 2020: Aidzidine - Tidjikja, 15. ledna 2020
Celková délka: 451 km
Přejezd: 3 km z bivaku
Etapa: Aidzidine - Tidjikja 429 km
Přejezd: 19 km do bivaku

AER 2020 - výsledky 8. etapy (429 km):
Kamiony: 1. Fazekas (Maď./Scania) 8:24:57, 2. Tomeček (ČR/Tatra) +14:24, 3. Kovács (Maď./Scania) +16:30, 4. Levickij +1:36:34, 5. Chlebov (oba Rus./Gaz) +1:41:04, 6. Elfrink (Niz./Mercedes) +1:52:21, 7. Essers (Bel./Man) +2:18:03, 8. Van Velsen (Niz./Ginaf) +2:18:03, 9. Hillewaere (Bel./Man) +2:18:03, 10. Van Groningen (Niz./Daf) +13:33:03, 11. Bouwens (Bel./Iveco) +14:48:03, 12. Baran (Pol./Man) +14:48:03, 13. D´Huster (Fr./Man) +14:48:03.
Moto: 1. Poskitt (Brit./KTM) 8:07:56, 2. Gritti (It./Honda) +02:15, 3. Ullevalseter (Nor./KTM) +10:05,…7. Benko +30:47, 33. Zaťko (oba SR/KTM) +3:06:10.
Auta/SxS: 1. De Burlin (Bel./Polaris) +8:19:17, 2. Frebourg (Fr./Can-Am) +01:04, 3. Martin (Fr./Mercedes) +04:06.

 

Tomáš Tomeček DAKAR 2020 TATRA

 

AER 2020 - výsledky po 8. etapě:
Kamiony: 1. Kovács 36:13:11, 2. Fazekas +3:08:27, 3. Tomeček +3:34:15, 4. Essers +5:22:57, 5. Van Velsen +6:26:02, 6. Elfrink +6:33:52, 7. Bouwens +17:27:53.
Moto: 1. Botturi 36:24:05, 2. Ullevalseter +02:05, 3. Poskitt +30:08,... 5. Benko +3:10:12, 26. Zaťko +11:45:31.
Auta/SxS: 1. Martin 35:58:38, 2. Fretin (Fr./Can-Am) +4:24:30, 3. De Burlin +6:18:59.

Tradiční harmonogram Africa Eco Race obsahuje 12 etap a jeden volný den v západosaharské Dakhle. Trasa od první etapy 7. ledna povede převážně dosud nevyužívanými částmi Maroka a Mauritánie, kde se poprvé dostane také do dříve dakarsky proslavené oblasti Tidjikja. Úspěšní závodníci absolvují přibližně šest tisíc kilometrů, z toho asi čtyři tisíce v ostrém tempu a do Dakaru dorazí v neděli 19. ledna.

IRITRACK: https://tinyurl.com/AER20Iritrack
CHECKPOINTY: https://tinyurl.com/AER20Checkpoints
VÝSLEDKY: https://2020.africarace-live.com/fichiers/classement.php
ODKAZY: www.tomastomecek.cz, www.africarace.com, https://www.facebook.com/MotorsportRevue
Kontakt pro média: Prokop Siwek, siwek@msrevue.cz, +420739244661 

 

Zdroj: www.tomastomecek.cz

Valentýnská pouť 16. února 2020

V neděli 16.2.2020 se bude v Příboře konat tradiční Valentinská pouť. Prosíme širokou veřejnost a především drobné příborské podnikatelé, kteří mají zájem na této akci prodávat, aby včas vyplnili přihlášku zveřejněnou na webu Technických služeb www.tspribor.cz. která je uložena v dokumentech.

Pro více informací kontaktuje Ing. Závorková, TS Příbor na tel.: 731 549 482, nebo pište na e-mail: sluzby@tspribor.cz.

Uzávěrka přihlášek bude 31.01.2020.

 

Valentinská pouť

E neschopenka

DESATERO PRO POJIŠTĚNCE

ENESCHOPENKA


aneb co se mění a co zůstává

 

1. Pokud onemocníte a ošetřující lékař vás uzná dočasně práce neschopným, od 1. 1. 2020 vám dá pouze průkaz dočasně práce neschopného pojištěnce (ne již 3 díly papírové neschopenky).

 

2. Od lékaře můžete odejít přímo domů, protože už není třeba předávat, posílat či jinak doručovat zaměstnavateli papírovou neschopenku ani žádné jiné formuláře. Nemění se Vaše povinnost dodržovat režim stanovený lékařem a povinnost umožnit kontrolu jeho dodržování v prvních 14 dnech nemoci i zaměstnavateli, kterému z tohoto důvodu v uvedených dvou týdnech nahlašujete případnou změnu místa pobytu a vycházek.


3. Nadále také máte povinnost nahlásit neprodleně zaměstnavateli (telefonicky, SMS zprávou, e-mailem), že jste onemocněli a lékař vás uznal dočasně práce neschopným.

 

4. Průkaz práce neschopného, který vám lékař vytiskne a předá, je vaším dokladem, máte v něm zaznamenán termín příští návštěvy lékaře, čas povolených vycházek, záznam o nástupu/propuštění z lůžkové péče, záznam o předání do péče jiného lékaře apod., předkládáte ho také případné kontrole z OSSZ.


5. Nemusíte sami žádat o náhradu mzdy ani o nemocenské, peníze obdržíte stejným způsobem, jako vám zaměstnavatel vyplácí mzdu (na stejný účet nebo adresu). V případě, že dostáváte mzdu v hotovosti, prostřednictvím držitele poštovní licence na adresu do ciziny nebo do ciziny na účet jiného peněžního ústavu než banky, postupujete jako v následujícím bodě. Pořád přitom platí, že nemocenské vyplácí OSSZ do 30 dnů od doručení řádně vyplněných podkladů pro výplatu dávky.


6. Chcete-li nemocenské poslat jiným způsobem nebo na jiný účet než je vám zasílána výplata, musíte tuto skutečnost sdělit OSSZ. Nejjednodušší je použít k tomu tiskopis „Žádost o změnu způsobu výplaty při dočasné pracovní neschopnosti“ (k dispozici je na webu ČSSZ), který lze odeslat elektronicky z ePortálu ČSSZ (zde je i ke stažení a ručnímu vyplnění) nebo písemně poštou na OSSZ, pod kterou spadá váš zaměstnavatel.


7. Veškeré podklady a údaje k výpočtu nemocenského obdrží OSSZ elektronicky přímo od vašeho zaměstnavatele (u OSVČ má OSSZ potřebné údaje ve své evidenci). Informace o vyměřovacím základu, ze kterého se počítá výše dávky, bude jako dosud uvedena formou zprávy pro příjemce (při výplatě bankovním převodem) nebo na složence.


8. Jste-li osoba samostatně výdělečně činná - OSVČ (dobrovolně účastná nemocenského pojištění), bude vám nemocenské zasláno na účet, ze kterého hradíte pojistné na nemocenské pojištění, nebo na adresu, kterou eviduje vaše OSSZ v souvislosti s vyplácením dávek. Pokud chcete nemocenské poslat jiným způsobem nebo na jiný účet, musíte to sdělit OSSZ. Postup je stejný, jako výše u zaměstnanců a využívá se i stejný tiskopis „Žádost o změnu způsobu výplaty při dočasné pracovní neschopnosti“.


9. Pokud vás během pracovní neschopnosti přebírá do péče jiný lékař, postačí předložit mu průkaz dočasně práce neschopného pojištěnce (je na něm uvedeno číslo neschopenky).


10. Zaměstnavateli nepředáváte žádné doklady o trvání pracovní neschopnosti ani o jejím ukončení, všechny tyto informace se dozví elektronicky z ČSSZ. Stejně jako jste však povinen informovat zaměstnavatele o Vaší návštěvě u lékaře a vzniklé pracovní neschopnosti, máte tu samou povinnost i u jejího trvání a ukončení.

 

Více informací k eNeschopence: www.cssz.cz/eneschopenka. Konkrétní informace k nároku, výši a výplatě nemocenského sdělí příslušná
OSSZ (kontakty na jednotlivá pracoviště zde: www.cssz.cz/cz/kontakty) nebo odborníci call centra nemocenského pojištění na bezplatné
informační telefonní lince 800 050 248.

Poplatky za psy

!!! NEPŘEHLÉDNĚTE !!!


Vážení občané,
odbor finanční, správce poplatku, si vás v souvislosti s přijetím novely zákona o místních poplatcích, zákona č. 565/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dovoluje informovat o připravovaných změnách u místního poplatku ze psů.
Připravované změny jsou ve schvalovacím procesu orgánů města Příbor a v případě schválení budou zapracovány do nové Obecně závazné vyhlášky o místním poplatku ze psů, s účinností od 1. ledna 2020.
Připravované změny se týkají:
1. Rozšíření okruhu poplatníků ze zákona, poplatek bude platit nejen držitel psa s trvalým pobytem na území obce, ale také osoba s ohlášeným místem pobytu podle zákona o pobytu cizinců na území ČR, s azylem nebo dočasnou ochranou cizinců.
2. Rozšíření nároku na osvobození ze zákona, nově bude osvobozen od poplatku i držitel průkazu ZTP a osoba provozující útulek pro zvířata.
3. Snížení sazby poplatku ze zákona pro fyzické osoby, snížená sazba poplatku se bude týkat jen osob starších 65 let.
O případném neschválení připravovaných změn orgány města Příbor budou občané informováni v únorovém Měsíčníku.

 

Poplatky za psa 2020 Nový Jičín Příbor


Správce poplatku dále informuje občany, že jak sazby poplatku (kromě sazeb u osob starších 65 let), tak i splatnosti poplatku zůstávají beze změn. (Splatnost poplatku až 500 Kč u téhož poplatníka je jednorázově nejpozději do 31. 3. a u téhož poplatníka nad 500 Kč ve dvou stejných splátkách, nejpozději v termínech do 31. 3. a do 31. 10. příslušného kalendářního roku).
Poplatek může být zaplacen na pokladně Městského úřadu Příbor, bankovním převodem nebo poštovní poukázkou typu A.

Číslo účtu pro zaplacení poplatku je: 19-2225801/0100.

TOMEČKOVI UDĚLAL RADOST SUGAWARA A REKORDNÍ ÚČAST KAMIONŮ

Dvanáctý ročník Africa Eco Race se od předchozích v mnohém liší. Přibylo účastníků ve většině kategorií, změnil se termín, stěžejní část trati povede zcela jinudy. To hlavní se ale nemění. Závod vede z Evropy do Afriky, do cíle u Růžového jezera poblíž Dakaru, hlavního města Senegalu. A nemění se ani jedna z jeho hlavních tváří. Tomáš Tomeček se s Tatrou 815 postaví na start už podesáté.

Tomeček ještě k tomu potřetí v řadě do kokpitu své „desetitunové motorky“ usedne úplně sám. Coby sólo jezdec se v roce 2018 musel sklonit pouze před posádkou Gerarda de Rooye, před rokem po technických problémech obsadil páté místo. „Potrápila nás spojková hřídel, výměna byla velice komplikovaná a ztratili jsme šanci na lepší umístění,“ vzpomíná Tomeček v bivaku ve francouzském městečku Menton. „Zvládli jsme to s nasazením celého týmu a díky tomu jsme opět dorazili až do vysněného Dakaru. Letos už vezeme náhradní spojkové hřídele pro všechny týmové Tatry. Což nejspíš znamená, že nás stejná závada příštích dvacet let nepotká,“ dodává s úsměvem testovací pilot automobilky Tatra, který svou flotilu vozů s kopřivnickým rodokmenem rozšířil o další kus. „Účastníků přibývá a tak měli pořadatelé zájem o nasazení třetího balai, tedy sběrného kamionu, který na trati pomáhá závodníkům v nouzi,“ vysvětluje. „Pořídili jsme tedy Tatru s pohonem 4x4 a úspěšně ji otestovali na jarním závodě Morocco Desert Challenge. Letos už bude připravená zasáhnout, pokud by naše dvě klasická baléčka zůstala déle na trati a bylo by třeba rychle jet pro někoho dalšího.“

 

Tomáš Tomeček TATRA DAKAR

 

Účastníků skutečně přibylo. Nejvíce v kategorii moto, do které se přihlásilo 75 jezdců, tedy téměř dvojnásobek běžného počtu. Jsou mezi nimi opět i Slováci Ján Zaťko a Martin Benko. Ve startovní listině se nachází rovněž rekordních 15 kamionů a k tomu 47 osobních automobilů. Ty jsou rozděleny do třech kategorií. Klasických aut pojede 28, k tomu pět ve třídě Raid. Do stále ještě poměrně nové kategorie SXS se přihlásilo 19 posádek nebo sólo jezdců. Zajímavý příběh napíše další solitér v závodě, Belgičan Geoffroy Noel De Burlin, který se jinak pohybuje pouze na invalidním vozíku. Jistě bude zajímavé sledovat také počínání dakarské legendy, osmasedmdesátiletého Jošimasu Sugawaru, který pro návrat do Afriky vyměnil kamion Hino za malou buginu. „Pana Sugawaru jsem potkal na přejímkách. Moc mě to potěšilo, neviděli jsme se asi deset let,“ lehce se dojímá Tomáš Tomeček. „Moc hezky jsme si popovídali. Zavzpomínali jsme na staré Dakary, které se ještě pod původní značkou jezdily v Africe.“ V té době bylo zvykem, že se startovalo na Nový rok nebo krátce po něm. Na podobný termín se z konce prosince posunul i Africa Eco Race. Změna se výrazně dotkla také trasy.

Dvanáctý ročník závodu s podtitulem Pravý závod do Dakaru bude slavnostně zahájen v Monaku v sobotu 4. ledna večer, odkud se konvoj účastníků přesune do italského přístavu Savona a následně trajektem přeplaví do marockého Tangeru. V minulých letech se plulo na trase Sété - Nador. Tradiční harmonogram obsahuje 12 etap a jeden volný den v západosaharské Dakhle. Trasa od první etapy 7. ledna povede převážně jinými částmi Maroka a Mauritánie, kde se poprvé dostane také do dříve dakarsky proslavené oblasti Tidjikja. Úspěšní závodníci absolvují přibližně šest tisíc kilometrů, z toho asi čtyři tisíce v ostrém tempu a do Dakaru dorazí v neděli 19. ledna.

Prokop Siwek

Stručné bio:
Ing. Tomáš Tomeček se narodil 26. června 1970 v Přerově, žije v Příboře. Je ženatý, jeho manželka Lada je módní návrhářka. Spolu mají čtyři děti. Vystudoval VUT v Brně, obor dopravní a manipulační technika, specializace podvozky. Poté nastoupil do kopřivnické Tatry. Pro své schopnosti jízdy v poušti si vysloužil titul Desert Master. Pracuje v Tatře jako externista – testovací jezdec. Má za sebou 14 účastí na Rally Dakar a devět na Africa Eco Race. V roce 2018 jako první v historii dokázal dokončit dálkovou dakarskou rally coby jednočlenná posádka závodního kamionu, a vysloužil si další přezdívku: Captain Solo. Při Africa Eco Race 2019 totéž úspěšně zopakoval, závod dokončil na pátém místě.

Největší úspěchy:
Rally Dakar: zlato (1995 – navigátor), 2x stříbro (1996 – navigátor, 2003 – pilot), bronz (1999 – pilot).
Africa Eco Race: 3x zlato (2011-12, 2014), 3x stříbro (2013, 2016, 2018) a 2x bronz (2015, 2017).
Vítězství v dalších dálkových závodech: 2x Rallye Orpi Maroc (2005-6) a Rallye Tunis (2008, 2012), Baja Deutschland (2004), Rallye Maroko Shamrock (2009).

 

Zdroj: www.tomastomecek.cz

IN.F.Obálka - záchrana v ledničce pro seniory

Až 60 tisíc seniorů v Moravskoslezském kraji může získat obálku do lednice s důležitými informacemi o zdravotním stavu pro záchranáře. Moravskoslezský kraj inicioval ke zvýšení bezpečnosti seniorů projekt IN.F.Obálka, tedy „Informace jako Forma Ochrany“.

IN.F.Obálky, které jsou určeny pro seniory, obsahují informační leták, formulář k vypsání, propisku a samolepku nebo magnetek na ledničku s logem aktivity. Obálky slouží k předání informací o nemocech, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné, atd. pro složky záchranného systému.

IN.F.Obálka pomáhá efektivnímu zajištění pomoci v situaci tísně, ohrožení zdraví nebo života. Je třeba vyplnit formulář s požadovanými údaji a vložit jej zpět do plastové obálky a umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Samolepkou nebo magnetkou pak označit dveře lednice nebo vstupní dveře do bytu z vnitřní strany a tím způsobem budou informovány zasahující záchranné složky.

Záchranné složky se tak díky jednoduchému a rychlému vyjmutí obálky z lednice dostanou včas k údajům o zdravotním stavu, užívaných lécích, alergiích a o dalších upozorněních, čímž budou moci vhodněji poskytnout pomoc. Pro zajištění efektivní zdravotní péče je důležité, aby byly informace vyplněné v obálce aktuální. V případě změny zdravotního stavu či změny předepsaných léků apod. je třeba nové skutečnosti do formuláře dopsat.

Použití IN.F.Obálek je jednoduché a jejich správné vyplnění a uložení může být pro zdravotníky i pro příbuzné stěžejní při poskytnutí pomoci v krizové situaci.

 

Obálky si senioři nebo jejich příbuzní mohou vyzvednout v kanceláři odboru sociálních věcí Městského úřadu Příbor, ul. Freudova 118, tel. 556 455 470 - 472, a to v úředních hodinách odboru, tedy v pondělí a ve středu od 8 do 11 hodin a od 12 do 17 hodin nebo v úterý a ve čtvrtek od 8 do 11 hodin.

 

IN.F.Obálka - záchrana v ledničce pro seniory

 

Zdroj: www.pribor.eu