Změna svozu bioodpadu

Z technických důvodů bude svoz biologicky rozložitelného odpadu (pro lokality – Za řekou, Paseky, Hájov, Prchalov, Klokočov), avízovaný dle harmonogramu na dnešek tj. 19.1.2021, přesunut na tento pátek, tj. 22.1.2021. Děkujeme za pochopení.

 

Svoz odpadu Příbor Technické služby

 

Zdroj: www.pribor.eu

Odstávka vody - SmVaK Ostrava

SmVak informuje občany města o odstávce vody z důvodu poruchy na vodovodní síti dne 20.1.2021 od 8:00 do 14:00 na ul. Na Benátkách č.p. 912, 917, 919, 987, 1670, ulice Sládková č.p. 913, 1455, 1456, 1457, ulice Na nivách č.p. 1454. Umožněno předzásobení.

 

SmVaK příbor Nový Jičín Ostrava

 

Zdroj: www.pribor.eu

Na Novojičínsku zadrželi migranty z Afghánistánu. Přijeli ukrytí v trubkách

Přijeli na korbě rumunského kamionu ukrytí v trubkách. Policie nyní zjišťuje jejich skutečný věk a další věci okolo. Řeč je o trojici migrantů z Afghánistánu, které při namátkové kontrole zjistili celnící u pumpy v obci Vražné na Novojičínsku.

Hlídka z oddělení kontrol zpoplatněných komunikací prováděla zrovna kontrolní činnost a vybrala si odstavné parkoviště u čerpací stanice v obci Vražné na Novojičínsku.

"Celníci při kontrole zjistili, že v návěsu rumunského nákladního vozidla byl slyšet nějaký hluk. Na místo pro to přivolali další dvě mobilní hlídky. Z důvodu možného ohrožení členů hlídek celníci vyčkali s otevřením připojeného návěsu na příjezd Policie České republiky," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj Pavla Zdobnická.

Po otevření nákladového prostoru na celníky a policisty čekali tři mladí muži pocházející z Afganistánu. Byli prohledáni, stejně tak návěs, kde se našla taška a batoh patřící jednomu z migrantů. Ti byli eskortováni na pracoviště Cizinecké policie ve Frýdku-Místku. Případ byl předán Policii České republiky k dalšímu šetření.

Muži u sebe neměli žádné doklady a policistům pak řekli, že jsou mladiství. Podle vyšetření ve zdravotnickém zařízení je ovšem jejich věk zřejmě minimálně 19 let.

"Test na koronavir byl u všech tří negativní. Nyní zjišťujeme skutečný věk cizinců a dále budeme zjišťovat oprávněnost vstupu a pobytu cizinců na území ČR," dodala v pátek mluvčí policie Pavla Jiroušková. 

 

Afganistán vlajka

 

Zdroj: www.denik.cz

Nájem obecního bytu za smluvní nájemné - U Tatry 1488

Město Příbor vyzývá zájemce k podání přihlášky na pronájem obecního bytu č. 15 na ul. U Tatry čp. 1488 v Příboře za smluvní nájemné. Velikost bytu 3+1.


Město P ř í b o r

v souladu s Pravidly pro pronájem bytů ve vlastnictví města Příbora č. 6/2020 (dále jen Pravidla)

vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za smluvní nájemné

Označení bytu: Příbor, U Tatry čp. 1488, byt č. 15, velikost 3+1, o celkové podlahové ploše 74,70 m2

Minimální výše smluvního nájemného (bez služeb): 45 Kč/m2/měsíc Popis bytu: 3 pokoje, kuchyň, koupelna, WC, předsíň, balkon, sklep
Stav bytu: odpovídá běžnému opotřebení
Vybavení bytu: kuchyňská linka, plynový sporák, spíž, vytápění dálkové Organizační pokyny:

 • -  žadatel musí splňovat podmínky dle čl. V., odst. 2 Pravidel,

 • -  prohlídka bytu se uskuteční v pondělí 18.01.2021 a ve středu 20.01.2021 vždy

  v 15.00 hod., sraz zájemců před domem čp. 1488, u. U Tatry v Příboře,

 • -  formulář přihlášky obdržíte na podatelně Městského úřadu v Příboře v přízemí, ul. Jičínská čp. 247 (vchod z dvora), je ke stažení na webových stránkách města pod odkazem Bytová problematika,

 • -  řádně vyplněnou přihlášku odevzdejte v zalepené obálce na podatelně Městského úřadu Příbor, ul. Jičínská čp. 247 (vchod z dvora), 742 58 Příbor, v termínu do 26.01.2021 do 14.00 hod. Obálku označte textem: Příbor, U Tatry 1488, byt č. 15,

 • -  v souladu s čl. VII Pravidel uhradí vybraný uchazeč jistotu ve výši trojnásobku měsíčního nájemného před podpisem nájemní smlouvy; v případě, že uchazeč od své nabídky odstoupí nebo neuhradí jistotu, bude byt nabídnut dalšímu zájemci dle schváleného pořadí pronájmu dle usnesení rady města.

  Byt bude pronajat tomu, kdo předloží nejvyšší nabídku smluvního nájemného. V případě rovnosti nejvyšších nabídek rozhodne rada města o budoucím nájemci losem.

  Město Příbor si vyhrazuje právo od uvedené nabídky pronájmu bytu odstoupit.

  Ing. Jiří Hajda v.r.
  Vedoucí odboru bytového a nebytového fondu

zdroj: www.pribor.eu

Výstava Alena Pončová a Petr Lenart

Výstava fotografií - chodba Městské knihovny v Příboře

Výstava Alena Pončová a Petr Lenart

Výstava Alena Pončová a Petr Lenart

Lockdown do 22. ledna, rozhodla vláda. Výjimku nedostaly ani skiareály

Opatření proti šíření koronaviru podle stupně 5 protiepidemického systému PES vláda prodloužila do 22. ledna, do kdy je Sněmovnou schválen i nouzový stav. Po jednání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný. V České republice platí nejvyšší stupeň protiepidemických opatření od 27. prosince.

 

Znamená to třeba, že musí být uzavřená velká část obchodů s výjimkou potravin či drogerií i provozovny služeb. Restaurace smějí mít otevřená jen výdejní okénka a většina školáků musela zůstat doma a přejít znovu na distanční výuku. Výjimku dostaly děti dvou nejnižších tříd základních škol a děti ze speciálních a mateřských škol. .

Možné mají být nově konzultace jeden na jednoho u závěrečných ročníků vysokých škol a účast na přijímacích zkouškách do 10 osob. Nově vláda umožní i konání zkoušek do 10 osob ve vyšších odborných školách 

Ve čtvrtém a pátém stupni jsou zakázány návštěvy v nemocnicích. Vláda je za určitých podmínek povolila, nutný bude respirátor FFP2. Dále budou povoleny s negativním testem a respirátorem návštěvy i v zařízeních sociální péče, podobně by mělo být nově možné navštěvovat i pacienty v následné péči nebo například na psychiatrii.

 

Antigenní testy hrazené z pojištění i po 15. lednu

Antigenní testy hrazené ze zdravotního pojištění budou pokračovat i po 15. lednu, takže si za ně lidé víc nepřiplácejí. To má trvat, než se podaří naočkovat významnou část občanů. Lidé mohou antigenní testy podstoupit opakovaně.

 

Lockdown covid 19

 

Podle dřívějšího vyjádření Blatného by to mělo umožnit, aby byly při nižším stupni epidemického rizika s negativním výsledkem testu na covid-19 nebo s očkováním umožněny nyní omezené aktivity. Například jít do divadla, kina, fitness či na sportovní akci.

Na kulturu a sport i do 90 dnů od prodělání covid-19

„Chceme umožnit provozovatelům nastavit taková pravidla, aby byli lidé na jejich akce vpuštěni,“ řekl Blatný. Na dotaz iDNES.cz řekl, že se to bude týkat i lidí, kteří prodělali covid-19 do 90 dnů od prodělání onemocnění.

„Nebude to regulace státem, ale pořadateli. Stát nechce nikoho zvýhodňovat,“ uvedl ministr zdravotnictví.

S tím, že se při nižších stupních rizika budou pouštět na akce lidé s negatitivním testem i lidé očkovaní souhlasí opoziční politici z Anticovid týmu vznikající Trojkoalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

„S ohledem na to, že je společný zájem, aby se Česká republika vracela co nejrychleji k normálu, s tím souvisí i otevírání sportovních aktivit, otevírání kultury, koneckonců i v zahraničí při vstupu na některá utkání už dávno testování všech diváků diváků fungovalo, my to pokládáme za rozumnou, správnou cestu k tomu, aby plošné testování zajistilo prevenci před dalším šířením nákazy,“ uvedl místopředseda ODS Martin Kupka.

„Jsme zcela v souladu s tím, co říkal kolega Kupka. Bylo to diskutováno v rámci Anticovid týmu,“ sdělil iDNES.cz také Výborný. „Využití antigenních testů je zde zcela na místě,“ dodal Výborný.

V polovině listopadu začala testovat antigenními testy lůžková zařízení sociálních služeb, zejména domovy pro seniory. Test museli pravidelně podstupovat klienti i zaměstnanci, nyní se testují už jen zaměstnanci. Od začátku prosince se mohli nechat antigenním testem dobrovolně otestovat pedagogičtí pracovníci, od 16. prosince pak i veřejnost. Opakovat test je možné jednou za pět dní. Testují se také například sportovci z nejvyšších soutěží. 

 

Zavřené skiareály, posun termínu u některých daní

Horská lyžařská střediska zůstanou zavřená.  „Skiareály nejsou místem, kde dochází k omezování sociálního kontaktu,“ řekl Blatný.

Vicepremiér Kare Havlíček připravuje speciální program kompenzací pro ně. V pondělí představí i program na pomoc pro cestovní kanceláře.

Přiznání k dani nemovitých věcí a daně silniční bude možné bez sankcí podat do 1. dubna místo 1. února. Stejně tak bude možné až do 1. dubna zaplatit bez sankcí silniční daň za loňský rok.

 

Zdroj: www.idnes.cz