Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka 2022

PROGRAM MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU LEOŠE JANÁČKA 2022 JE ZVEŘEJNĚN

 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka představuje pro letošní ročník pestrý program. Od 29. května do 1. července 2022 se diváci mohou těšit na tři desítky festivalových akcí v šesti městech Moravskoslezského kraje. Pomyslnou programovou osu tvoří velké symfonické koncerty zahraničních těles – Záhřebské filharmonie nebo Čajkovského symfonického orchestru v čele s legendárním ruským dirigentem Vladimirem Fedosejevem. V recitálech letos zazáří mladí interpreti, kteří již nyní dobývají světová pódia – violoncellista Zlatomir Fung z USA, kytarista Miloš Karadaglić původem z Černé Hory nebo francouzský cembalista Jean Rondeau, který je zároveň rezidenčním umělcem festivalu. Milovníci nejen klasické hudby určitě ocení folklór, jazz, drama či balet. Kompletní program včetně možnosti rezervace vstupenek je dostupný na www.mhflj.cz/program.

Po omezeních, která poznamenala poslední dva festivalové ročníky, letos představujeme program v jeho tradiční plné podobě. Kromě hudebních událostí nejen klasické hudby letos plánujeme také široký doprovodný program – výstavy, prohlídky, debaty a matiné s umělci, a chybět nebude také program pro rodiny a děti. Věříme, že naplníme očekávání publika a Janáčkův festival opět dostojí své pověsti jedné z nejdůležitějších kulturních a společenských událostí přesahující hranice našeho kraje,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHFLJ.

 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka 2022

 

FESTIVALOVÉ TIPY

Symfonické vrcholy

Letošní symfonické koncerty lze již nyní označit za festivalové vrcholy. Pod taktovkou Tomáše Netopila, prezidenta festivalu, se představí Záhřebská filharmonie a sólista – ve svých třiceti letech již značně proslulý – Jean Rondeau. Také programově je tento koncert „posluchačskou lahůdkou“. Nejočekávanější událostí festivalu 2022 je „návrat“ dirigenta Vladimíra Fedosejeva, který se po třiceti devíti letech vrátí se svým Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského z Moskvy do festivalové Ostravy, ve které před mnoha lety zahájil svou zahraniční kariéru.

Mladí umělci na scénu!

Charakteristickým znakem letošního festivalu je množství talentovaných interpretů, kteří již ve svém mladém věku dosahují mezinárodního věhlasu. Mimo Jeana Rondeau, jednoho z předních světových cembalistů současnosti, festival uvítá také violoncellistu Zlatomira Funga z USA, nejmladšího vítěze Čajkovského soutěže v Moskvě v celé její historii, nebo Miloše Karadagli

e, jednoho z nejžádanějších koncertních kytaristů současnosti původem z Černé Hory.

Rodáci z kraje

Na festivalových prknech se každoročně publiku představují interpreti spojení s Janáčkovým krajem; letos to bude například Beata Hlavenková, zpívající klavíristka, aranžérka a skladatelka, která se stala držitelkou Ceny Anděl 2019 v kategorii sólová interpretka, operní zpěvačka Patricia Janečková, která v roce 2014 vyhrála mezinárodní pěveckou soutěž liturgické hudby Concorso Internazionale „Musica Sacra“ v Římě, nebo klavírista Marek Kozák, laureát prestižní Mezinárodní klavírní soutěže Gézy Andy v Curychu 2021.

Doprovodné akce pro širokou veřejnost

I letos se mohou návštěvníci těšit na rodinný víkend na Hukvaldech s workshopy pro děti. Během celého festivalu se také uskuteční řada debat a setkání s umělci a interprety v koncertních sálech i festivalových kavárnách, prohlídka hradu Hukvaldy, výstava „František Podešva připoután šťastným odevzdáním“ v ostravské Galerii výtvarného umění a další.

Nejen z klasiky živ je fanoušek

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka už dávno není jen festivalem vážné hudby – milovníci jazzu se mohou těšit na jazzový podvečer s Robert Balzar Trio a obdivovatelé tance na „taneční hostinu“ v podání baletního souboru Národního divadla moravskoslezského. Folklórní večer obstará v hukvaldské oboře Vojenský umělecký soubor Ondráš. Na hudební drama Kantáta s hvězdným obsazením se mohou diváci těšit v Divadle Mír.

Pro umělecké duše

Důležitou součástí festivalu je program pro odbornou veřejnost – letošní historicky druhý mistrovský kurz MHFLJ zaštítí excelentní houslista Ivan Ženatý. Ani letos nebude chybět koncert oceněných skladeb soutěže Generace – mezinárodní soutěže pro skladatele do 30 let.

 

FESTIVAL V ČÍSLECH

30 festivalových akcí

22 festivalových koncertů

6 měst Moravskoslezského kraje – Ostrava, Hukvaldy, Opava, Frýdek-Místek, Příbor, Ludgeřovice

10 zemí světa, ze kterých přijedou interpreti – Francie, Německo, Polsko, USA, Rusko, Černá Hora, Velká Británie, Slovensko, Česko, Chorvatsko

a 1 liška (Bystrouška)

 

 

 

O FESTIVALU

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka vznikl v roce 2018 sloučením dvou významných festivalů klasické hudby nesoucích jméno Leoše Janáčka – Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy – a navazuje na jejich více než 40letou historii. Jeho cílem je prezentace děl klasické hudby v Moravskoslezském kraji s důrazem na dílo a odkaz Leoše Janáčka v podání špičkových českých a zahraničních umělců a souborů. Festival je dlouholetým členem Evropské festivalové asociace, kde je společně s Pražským jarem jediným zástupcem České republiky a reprezentuje tak české festivalové dění a českou klasickou hudbu i na této platformě.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

Veronika Gorylová

pr.manager@mhflj.cz

+ 420 737 637 719
www.mhflj.cz

 

CELÝ PROGRAM ZDE

Přílohy
pdfMezinárodní hudební festival Leoše Janáčka 2022 - celý program [pdf, 16 kB]
Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka 2022 - celý program

Páté kolo u vozu? Tahle Tatra 613 vznikla právě kvůli němu

Speciální Tatra 613-3 TRT – „Tatra Runway Tester“ – pro zjišťování přilnavosti ranvejí oslavila 35 let. Vyvinuli ji proto, že vláda nechtěla utrácet za techniku ze Západu.

Když o vás někdo řekne, že jste páté kolo u vozu, není to moc lichotivé označení – jste totiž zbyteční. Můžeme polemizovat o užitečnosti plnohodnotného pátého kola coby rezervy, na významu idiomu to však nic nezmění. Existuje nicméně jedno auto, jehož jízdy smyslem je právě používání pátého kola, a to dokonce auto československé – Tatra 613-3 TRT.

Ta písmena znamenají „Tatra Runway Tester“, tedy „Zkoušeč ranvejí“. Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO, International Civil Aviation Organization) totiž nařídila, že od roku 1989 musí mít mezinárodní letiště zařízení schopné měřit adhezi na vzletových a přistávacích drahách.

 

Tatra 613 - 1

 

Jelikož socialistická vláda nechtěla utrácet nedostatkové devizy na pořízení měřicího stroje ze zahraničí, zaúkolovala brněnské pracoviště Výzkumného ústavu dopravního v Žilině, a to už v polovině 80. let. Ten do roku 1989 vyvinul systém s pátým kolem umístěným za sedačkou řidiče, které mohlo být poháněno hydrostatickým převodem od motoru.

Ten nebyl kromě dodatečného kompresoru pro ovládání či pohon měřicího kola ničím odlišný od běžné produkce – byl to 3,5l vzduchem chlazený vidlicový osmiválec o výkonu 124 kW a točivém momentu 270 Nm, který dokázal rozjet speciál na 180 km/h. Doporučené rychlosti měření byly 65, 96 a 130 km/h, což zhruba odpovídá 40, 60 a 80 mílím v hodině.

 

Tatra 613 - 2

 

Po spuštění kola na ranvej pomocí hydraulické vzpěry se dal upravovat jeho přítlak v rozmezí 250–1000 newtonů. Místo pravé zadní sedačky byla nádrž na vodu, druhá byla pod přední kapotou, a to proto, aby vůz zvládl zkrápět dráhu pro změření adheze na mokru. Celkem byla zásoba vody 400 litrů.

Čidla umístěná na měřicím kole zjistila síly, následně z nich počítač na palubě vypočítal součinitel podélného tření a tyto informace mohla osádka vozu rovnou předávat řídícím letového provozu. Ti posílali informace blížícím se pilotům, kteří mohli podle toho správně nastavit ABS.

 

Tatra 613 - 3

 

Na jaře roku 1989 vznikly celkem tři kusy Tatry 613-3 TRT; speciál tedy nedávno oslavil 35 let. Po představení na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se jednalo o prodeji do dalších zemí východního bloku. Jenže ten se na podzim 1989 rozpadl, takže další kusy už nikdy vyrobeny nebyly. Jeden z těch existujících je občas k vidění v kopřivnickém muzeu automobilky Tatra.

 

Zdroj: www.auto.cz

Beskyd Rallye: Zámocká etapa povede regionem i Příborem, provoz neomezí

A ta už ve čtvrtek 25. července zamíří ze slovenské na českou stranu hranice, kde je čeká odpoledne „prolog“ v podobě výjezdu na horský hotel Charbulák na hřebeni Gruň ve Starých Hamrech. „Základnu pak budeme mít dole na Bílé, odkud se další den pokračuje,“ vysvětluje ředitel akce.

Beskyd Rallye čeká poslední pátek v červenci „Zámocká etapa“ dlouhá celkem 123 kilometrů. Povede z Bílé přes Valašsko a na Novojičínsku se veteráni objeví od Rožnova pod Radhoštěm. „Trojanovice, Frenštát pod Radhoštěm, Příbor, Nová Horka u Studénky,“ komentuje Dostálek první část trasy.

 

veteran rally

 

Na zámku Nová Horka je zastávka v 10 hodin. Během ní se šoféři a jejich doprovod podívají dovnitř a veřejnost zase bude obdivovat jejich zaparkovaná auta či motorky. Stejně tomu bude na zámcích v Bartošovicích od 10:45 (zde se účastníci rallye chystají i do Záchranné stanice pro volně žijící živočichy ZO ČSOP Nový Jičín) a Kuníně od 12 hodin. „Kunínská zastávka bude nejdelší, tříhodinová,“ podotýká Václav Dostálek.

 

Veteran rally

 

Beskyd Rallye dále pojede přes Nový Jičín, Mořkov a Veřovice zpět do Frenštátu pod Radhoštěm a dále přes Čeladnou na Ostravici (exkurze v Beskydském pivovárku) a na velké parkoviště na Samčance ve Starých Hamrech.

„Dopravní policie nás doprovázet nebude, není to třeba,“ dodává Dostálek s tím, že postupné projíždění veteránů každou z obcí na trase „Zámocké etapy“ zabere přibližně hodinu. Zastávky do toho nepočítá. Muzeum na kolech – jak tomuto setkání účastníci z celé Evropy říkají – se v sobotu 27. července přesune na „Pútnicku etapu“ na Slovensko.

 

Příborem projede dvojnásobný mistr světa - připravte se na omezení

Ve čtvrtek 25. července 2024 projede městem Příbor slavný závod CZECH TOUR 2024 jehož součástí bude i dvojnásobný mistr světa v cyklistice Julian Alaphilippe.

 

Czech tour přijede směrem od Skotnice, projede kolem ČS MOL po Ostravské ulici a u Penny zabočí dolů po ulici Bonifáce Buzka na ulici Místeckou. Po projetí Místecké zabočí za benzinkou po Hukvaldské ulici směr Hukvaldy kolem Hájovského rybníka.

 

Jelikož se jedná o World Tour bude závod přenášen televizními společnostmi do celého světa.

 

Julian Alaphilippe

 

 

Očekávání organizátorů cyklistického závodu Czech Tour se začínají naplňovat. Týden před startem letošního ročníku, na který dorazí i rekordních osm týmů z elitní kategorie World Tour, se zpřesňují nominace a soupiska belgické stáje Soudal-Quick-Step budí patřičný respekt. Hlavní hvězdou Vlčí smečky nebude nikdo jiný než dvojnásobný mistr světa Julian Alaphilippe.

Miláček Francie, vítěz šesti etap na Tour de France. Majitel puntíkatého trikotu z Grand Boucle pro nejlepšího vrchaře v roce 2018 a o rok později po dva týdny nositel žlutého dresu pro lídra průběžného pořadí. K tomu vítěz klasik jako Strade Bianche, Milán-San Remo nebo Valonský šíp. To je ve zkratce 32letý Julian Alaphilippe.

 

Znalci pelotonu si přitom vybaví, že jedna z nejvýraznějších tváří poslední dekády světové cyklistiky nastartovala svou kariéru v barvách českého týmu Etixx-Ihned. A populární Loulou se ještě coby novic ukázal i na dvou největších českých závodech. V roce 2013 nejprve startoval v Závodu míru jezdců do 23 let a o dva měsíce později nechyběl ani na Czech Tour. Tam bojoval o celkové prvenství, nakonec se ale musel sklonit před současným ředitelem obou podniků Leopoldem Königem.

„Těším se, až si s Julianem na naše společné soupeření zavzpomínáme,“ říká s úsměvem Leopold König. „Nominace Vlčí smečky mi udělala velkou radost. Potvrzuje se, že prestiž Czech Tour stoupá,“ dodává někdejší člen hvězdné stáje Sky.

V barvách týmu Soudal-Quick-Step, který nese hlubokou českou stopu (úspěšné angažmá Zdeňka Štybara, Jana Hirta či Petra Vakoče), se na Czech Tour představí i 29letý Kasper Asgreen. Týmový hrdina loňské Tour de France, který po senzačním úniku čtyřčlenné skupiny v 18. etapě dokázal utnout dlouhé čekání na etapový vavřín. Chybět pak nebude ani jednatřicetiletý Josef Černý, jenž Czech Tour ovládl v roce 2017 a v roce 2020 se blýskl etapovým triumfem na Giru d’Italia.

 

 

Nadějné mládí bude ve Vlčí smečce reprezentovat 23letý Antoine Huby, který se do Česka vrací po loňském triumfu v Závodu míru, nebo jednadvacetiletý Američan Luke Lamperti.

Letošní Czech Tour se koná v termínu 25.-28. července, den před první etapou je připravené slavnostní zahájení v Olomouci s prezentací všech týmů a jejich hvězd. Na závodníky čeká v průběhu čtyř etap bezmála 590 km s převýšením víc než 9000 metrů.

 

Program CZECH TOUR 2024

  • představení týmů - 24. července od 17:30, Olomouc, Horní náměstí
  • ⁠1. etapa – 25. července: Prostějov – Ostrava (151,3 km / 1 418 m)
  • ⁠2. etapa – 26. července: Zlín – Pustevny (172,7 km / 3 389 m)
  • ⁠3. etapa – 27. července: Moravská Třebová – Dlouhé Stráně (134,1 km / 2 458 m)
  • ⁠4. etapa – 28. července: Šumperk – Šternberk (129,2 km / 1 945 m) 

 

Týmy na CZECH TOUR 2024

Kategorie WorldTour

  • ⁠Bahrain Victorious
  • ⁠Red Bull-Bora-hansgrohe
  • ⁠Team dsm-firmenichPostNL
  • ⁠Ineos Grenadiers
  • ⁠Intermarché-Wanty
  • ⁠UAE Team Emirates
  • ⁠Team Visma | Lease a Bike
  • ⁠⁠Soudal Quick-Step

Kategrie Pro

  • ⁠Bingoal WB
  • ⁠Team Corratec - Vini Fantini
  • ⁠Team Flanders - Baloise
  • ⁠Team Polti Kometa
  • ⁠Q36.5 Pro Cycling Team
  • ⁠TDT - Unibet Cycling Team
  • ⁠Tudor Pro Cycling Team
  • ⁠⁠Uno-X Mobility

Kategorie Continental

  • ⁠ATT Investments
  • ⁠Elkov-Kasper
  • ⁠Lidl-Trek Future Racing
  • ⁠Pierre Baguette Cycling
  • ⁠Israel Premier Tech Academy
  • ⁠CCACHE x Par Küp

Detail první etapy najdete zde: https://www.czechtour.com/cs/etapa-1-3

Foto: Soudal Quick-Step / Getty Images

TATRA 815-7 PRAM na technicko-terénním polygonu v Ostravě

TATRA 815-7 PRAM v Armádě České republiky slouží k přepravě ukotveného minometu vz. 82 PRAM-L (resp. jeho tažení), jeho obsluhy, munice a materiálu. Je určen pro mechanizované jednotky AČR. Patří do kategorie vojenská bojová vozidla - kolové speciální vozidlo.

 

Čtyřnápravové vozy Tatra 815-7 PRAM jsou vybaveny pancéřovanou čtyřdveřovou kabinou. Pancéřované kabiny nových tater poskytují posádkám vysokou balistickou i protiminovou ochranu certifikovanou dle standardů NATO na úrovni Level 2a/b s možností navýšení ochrany až na stupeň Level 3a/b. Pancéřované kabiny se na vozidla montují přímo v kopřivnické automobilce a se standardním nepancéřovaným provedením kabin vozidel řady Force sdílejí interiérové prvky.

 

Posádka vozu má také k dispozici speciální sedadla, která ji chrání před účinky výbuchu pod vozidlem. Ve střeše kabiny je otvor opatřený poklopem a lafetací, která umožňuje instalaci různých palných zbraní.

Minomet PRAM-L je u nových vozidel řady Force převážen na korbě společně se zásobou munice, k manipulaci s ním i municí slouží hydraulická rampa na zádi vozu. Minomet však může být přepravován i ve vleku za vozidlem na speciálním podvozku.

 

TATRA 815-7 PRAM | Sejfer

 

Základní takticko-technická data:

  • Osádka: 5 osob - velitel minometného družstva, mířič, nabíječ, řidič (C+E) a strojník EC 
  • Pohotovostní hmotnost: 18 650 kg
  • Celková hmotnost: 38 000 kg
  • Celková délka: 10 240 mm
  • Celková šířka: 2 550 mm
  • Celková výška: 3 3901 mm
  • Světlá výška: 410 mm
  • Motor: Tatra T3C-928-90 - vznětový, vidlicový, vzduchem chlazený, s přímým vstřikem paliva, přeplňovaný, s chlazením plnicího vzduchu, splňující limity exhalací EURO 3, objem válců: 12 667 cm³ 
  • Objem palivových nádrží: 420 l
  • Rychlost na silnici: 85 km/h
  • Jízdní dosah po silnici: 700 km
  • Nájezdový úhel: přední: 41°, zadní: 35°, svah: 27°
  • Překročivost: 2,0 m
  • Výstupnost: 0,5 m
  • Brodivost: 1,22 m

Zdroj: AČR

Oznámení o harmonogramu oprav komunikací v Příboře

Firma COLAS CZ, a. s., která realizuje akci „Opravy komunikací na území města Příbora“, oznamuje harmonogram pokládky asfaltových vrstev:

 PO 3. 6. 2024

    ul. Wolkerova 1
    ul. Wolkerova 2 + Technické služby

 ÚT 4. 6. 2024

    ul. Šmeralova

 ST 5. 6. 2024

    ul. B. Němcové

 ČT 6. 6. 2024

    ul. Tovární

 PÁ 7. 6. 2024

    ul. Lesní

Zhotovitel upozorňuje, že pod asfaltovou vrstvu bude vždy aplikován spojovací postřik z asfaltové emulze, který funguje jako lepidlo a dokáže značně znečistit plochy dlažeb před domy. Prosíme občany, aby na spojovací postřik nevjížděli automobily.

Děkujeme za pochopení a spolupráci!

Skvělá novinka pro Příbor, CZECH TOUR 2024 projede Příborem. Přijede CHRIS FROOM, nebo TADEJ POGAČAR na CZECH TOUR 2024?

Přivábí Czech Tour hvězdy? Šance je velká a ve hře je opět i Froome, říká Leopold König

Závod, jaký se v Česku dosud nejel. Letošní ročník Czech Tour registruje vedle dalších ekip rekordních osm týmů z nejvyššího patra profesionální cyklistiky a už dva měsíce před startem první etapy je jasné, že se fanoušci mají na co těšit. „Je to senzace,“ neskrývá nadšení ředitel závodu Leopold König.

Loni jely Czech Tour tři týmy kategorie World Tour, letos jejich počet raketově vzrostl na osm. Pro vás jako ředitele skvělá zpráva…

Historicky nejvyšší počet elitních stájí je jednoznačná senzace. Moc děkujeme za důvěru. Současně chci ale připomenout, že máme spoustu dalších týmů z prokontinentální, tedy druhé nejvyšší divize a mj. také develompent tým Lidl-Trek s naším reprezentantem Mathiasem Vackem.

Při posledním ročníku Czech Tour byl tahákem v pelotonu Chris Froome. Jaká je letos šance na start některé z hvězd světového pelotonu, když vezmeme v úvahu osm týmů z World Tour?

Pravděpodobnost, že přijede jedna z těch největších hvězd, je opravdu veliká. Na finální startovní listiny a konkrétní jména si ale ještě budeme muset počkat, týmy je budou zasílat v řádu týdnů, a možná i dnů před startem. Opět jsme v jednání i s týmem Israel Cycling Academy, byť s jeho development týmem, ale i tak je znovu šance na start Chrise Frooma.

 

CZECH TOUR 2024

Závodníci při letošní Czech Tour zavítají na nová místa. Můžete trasu stručně přiblížit?

Na jezdce opět čekají čtyři etapy. První dějství zavede peloton z Prostějova do Ostravy, kde můžeme čekat čistě sprinterský finiš. Odtud se už přesuneme do hor. Druhá etapa odstartuje ze Zlína – našeho nového startovního města – a při stoupání do cíle na Pustevnách už uvidíme souboj jezdců bojujících o celkové pořadí. Nebude to ale královská etapa, tou bude až třetí díl…

A výšlap na Dlouhé Stráně?

Přesně tak. Etapa z Moravské Třebové na Dlouhé Stráně definitivně nadělí peloton a na vrcholu kopce pravděpodobně uvidíme vítěze celé Czech Tour. Adept na celkový triumf ale bude muset potvrdit svou formu ještě při závěrečné etapě ze Šumperka do Šternberka, kde čekají tradiční okruhy na trase slavného automobilového závodu Ecce Homo. Těžké, ale divácky velmi atraktivní závodění na kostkách. Možná proto uvidíme celkového vítěze až ve Šternberku na cílové pásce.

CZECH TOUR 2024 PROFIL

Vedle startovních a cílových měst ovšem Czech Tour zavítá i do Olomouce…

Jde o jednu z novinek letošního ročníku. Po vzoru těch největších závodů jako Tour de France nebo Giro d’Italia jsme den před startem zařadili do programu slavnostní prezentaci všech týmů v centru Olomouce. Diváci tak budou mít příležitost prohlédnout si všech dvaadvacet sestav  a nejlepší jezdce letošní Czech Tour pěkně pohromadě. Pro fanoušky máme ale samozřejmě nachystaný bohatý doprovodný program ve všech cílových městech a těšit se mohou i na karavanu alegorických vozidel, která jede trasou závodu pár desítek minut před pelotonem.

Jaké jsou další letošní novinky?

Velkou zprávou je, že budeme mít přímý přenos ze všech čtyř etap. Přiblížíme se proto atmosféře těch největších podniků, celý závod bude snímat vrtulník a diváci se mohou těšit na opravdu atraktivní podívanou. Budeme vysílat pro víc než osmdesát zemí světa.

Do startu Czech Tour zbývají dva měsíce, fanouškům cyklistiky ale už za dva týdny budete servírovat atraktivní předkrm v podobě Závodu míru jezdců do 23 let. Na co se mohou těšit?

Závod míru patří do série tzv. Nations Cup pro závodníky do 23 let. Kromě nás je tam ještě podnik pořádaný organizátorem Tour de France Tour de l’Avenir a polský Orlen Nations Grand Prix. Jde o opravdu vybranou společnost těch nejlepších závodníků do 23 let na světě. Na startu Závodu míru budou reprezentace z 22 zemí a v pelotonu jsme v uplynulých ročnících mohli vidět i takové závodníky jako dvojnásobné vítěze Tour de France Tadeje Pogačara a Jonase Vingegaarda, Juliana Alaphilippa a další hvězdy pelotonu. Závod míru se navíc letos jede na nových trasách, máme nové lokality jako Krnov, Opava, Šumperk. Opět jde o čtyřdenní závod a diváci se mohou těšit jak na zajímavé souboje v kopcích, tak sprinterské duely.

 

CZECH TOUR 2024 LOGO

Zdroj: www.czechtour.cz