Milostivé léto

Od 28. 10. 2021 vstupuje v účinnost tzv. milostivé léto. Cílem tohoto institutu je umožnit lidem v exekuci umořit své dluhy vůči veřejnoprávním subjektům. Patří k nim například zdravotní pojišťovny, obce, nemocnice, dopravní podniky, Česká televize, veřejné vysoké školy a další státní instituce. Na daňové a správní exekuce se však milostivé léto nevztahuje. Principem je, že dlužník v období od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022 uhradí jistinu, tj. původní výši dluhu a poplatek včetně DPH ve výši 908 Kč. Zbývající část dluhu se dlužníkovi odpustí. Protože zejména úroky jsou tím, co dluhy v exekuci navyšuje a činí jejich vymáhání často nekonečným, je milostivé léto pro řadu lidí příležitostí, jak se alespoň části svých dluhů v krátké době zbavit.


Pokud chcete milostivé léto využít, exekutor, který danou exekuci vede, o tom musí být předem informován. Doporučujeme zaslat písemnou žádost o přesné vyčíslení jistiny dluhu a oznámit exekutorovi, že chcete dluh uhradit v rámci milostivého léta. Částku přitom můžete zaplatit jak jednorázově, tak ve více splátkách. Všechny platby však musí být exekutorovi doručeny ve výše uvedeném termínu.


V případě zájmu o bližší informace navštivte naši Občanskou poradnu v Příboře na adrese Freudova 118, v přízemí budovy stavebního úřadu.
Konzultační hodiny:

úterý 9-12 hodin – bez objednání
13-16 hodin – pro objednané
Mgr. Lenka Fusiková, Občanská poradna Nový Jičín, kontaktní pracoviště Příbor

Připravujeme území na stavbu obchvatu Mošnova

Blíží se přesně rok od zprovoznění obchvatu Skotnice, který spolu s navazujícím obchvatem Mošnova vytvoří odpovídající dostupnost průmyslové zóny Ostrava-Mošnov a letiště Leoše Janáčka. Kromě usnadnění průjezdnosti se zásadně zlepší kvalita života v příslušných obcích dříve dotčených hustým provozem osobní i kamionové dopravy.

 

Obchvat Skotnice oslaví první výročí a důvod k oslavám mají i občané sousedního Mošnova, protože pokročila příprava stavby „I/58 Mošnov – obchvat“. Aktuálně probíhá výběr firmy na přípravu vytyčeného území před zahájením samotných stavebních prací. Po této zimní fázi kácení stromů, keřů a zpracování dřevní hmoty plánujeme zahájení dvouleté stavby za více než 400 milionů Kč bez DPH.

 

Vizualizace obchvatu Mošnova: https://youtu.be/yqgaj_5H7ko.

 

Zdroj: www.rsd.cz

 

Infoleták 1

 

Infoleták 2

 

Infoleták 3

 

Infoleták 4

Odstávka vody SMVAK OSTRAVA 3.12.2021

SmVaK informuje občany města o poruše na vodovodní síti a odstávce vody dne 3.12.2021 od 8:00 do 14:00 hodin na ulici Pionýrů 1513, 1511, 1519.

Náhradní zásobování není realizováno.

 

SMVAK OSTRAVA

Oznámení o změně ceny vodného a stočného od 1.1.2022

Nová cena za odběr pitné vody (vodné) pro zákazníky na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku

bude činit 50,50 korun za metr krychlový včetně 10% DPH.
Cena za odvádění a čištění odpadních vod bude nově 44,87 korun včetně DPH. 

U vodného představuje rozdíl 2,63 koruny (5,49 %), u stočného 2,34 koruny (5,5 %). Souhrnně jde o 4,97 koruny, tedy 5,5 % včetně 10% DPH.

 

Souhrnně činí nové vodné a stočné 95,37 korun včetně 10% DPH.
 

„V kalkulaci vodného a stočného pro příští rok se odráží vývoj nákladů v nutnosti financovat plán obnovy, rozvoje a oprav vodohospodářské infrastruktury. Dále musíme reagovat na změny cen subdodavatelů. Naše politika udržuje dlouhodobě výši vodného a stočného pod celorepublikovým průměrem. Cílem je nadále poskytovat našim zákazníkům vysoce kvalitní služby v požadovaném rozsahu za přiměřené ceny,“ říká generální ředitel společnosti SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.
 

Téměř 334 milionů korun poputuje do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 256 milionů do vodovodních sítí a 143 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu. Spolu s opravami dosáhne částka, která poputuje do obnovy a rozvoje infrastruktury pro dodávky pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,04 miliardy korun. Je to nejvíce v historii společnosti.

Od roku 2000 investovaly SmVaK Ostrava do výroby a distribuce pitné vody 6 miliard korun. Pět miliard směřovalo do odvádění a čištění vody odpadní. Celkem tedy společnost investovala 11,2 miliardy korun a další významné prostředky využila na opravy a údržbu svého majetku.

 

SMVAK

 

Zdroj: www.smvak.cz

UZAVŘENÍ OBČANSKÉ PORADNY

V úterý 30.11.2021 bude Občanská poradna v Příboře (ul. Freudova 118, Příbor) z důvodu nemoci zavřená.

PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření od pátku 26. listopadu 2021 platí - COVID

Od 26. listopadu 18:00:

Restaurace, bary

 • Do restaurací nebudou moci od 22:00 do 4:59 zákazníci. Přes den pak platí nadále nutnost potvrzení o bezinfekčnosti, tedy očkování či prodělání covidu. 
 • Nebude umožněno konzumovat jídlo a pití v restauracích, které jsou umístěné v nákupních centrech. Budou si ho tam moci pouze lidé koupit a sníst jinde.
 • Zakazuje se konzumace alkoholu na veřejných místech.

 

Vánoční trhy

 • Platí i zákaz konání vánočních trhů.
 • Výjimkou je prodej stromků a kaprů.
 • Celoroční tržiště budou moci zůstat otevřená. Jde například o farmářské trhy. Nebude se tam ale moci jíst ani pít.


Kulturní a sportovní akce

 • Nově se bude moci hromadných kulturních a sportovních akcí účastnit pouze 1000 lidí.
 • Limit se týká divadel, kin, koncertů nebo počtu diváků na sportovním utkání.
 • Společenských akcí, jako jsou večírky či plesy, se bude moci zúčastnit pouze 100 osob.

Zdroj: www.novinky.cz

Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů

Začátkem listopadu byla zahájena sezóna zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat v rámci SSÚD ŘSD 770 našich zaměstnanců. Do připravených směn je zařazeno celkem 648 řidičů a 122 dispečerů. Další kapacity, především pro údržbu silnic I. třídy, jsou na zimu v pohotovosti u dodavatelských firem.

 

ŘSD musí i při silném sněžení zajistit vlastními pracovníky průjezdnost více než 1 050 kilometrů dálnic v celé ČR. Údržbu mají na starosti jednotlivá střediska správy údržby dálnice (SSÚD). Na jedno SSÚD připadá přibližně 50 km dálnice. Zbývající úseky dálnic (cca 350 km) a silnice I. třídy udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s ŘSD.

 

 

Důležitým prvkem systému zimní údržby silnic jsou rovněž dispečerská pracoviště. Dispečeři na SSÚD mají ve většině případů k dispozici online obrazové údaje z dohledových kamer, informace o aktuálních hodnotách z meteorologických stanic, ale i ze snímačů umístěných přímo na vozovkách. Zaměstnanci center zároveň vyhodnocují krátkodobé, střednědobé, i liniové předpovědi ČHMÚ pro jednotlivé tahy. Součástí systému je i srážkový radar.

 

V souladu s legislativou ČR jsou dálnice a silnice I. třídy zařazeny do I. pořadí důležitosti při zajišťování sjízdnosti. Doba od zjištění vzniku závady ve sjízdnosti do doby výjezdu prvních mechanismů ke zmírnění této závady nesmí být v zimním období delší než 30 minut.

        

Pořadím důležitosti jsou současně stanoveny i lhůty pro zmírňování závad ve sjízdnosti vozovek silnic po výjezdu mechanismů:                                 

                                           

 • do 2 hodin u dálnic   
 • do 3 hodin u silnic I. třídy

 

Zimní údržbou se podle pořadí důležitosti zmírňují závady vznikající povětrnostními vlivy
a podmínkami za zimních situací ve sjízdnosti komunikací.

 

Informace o zimní výbavě, sjízdnosti silnic a dálnic, ale také informace zahrnující výkony zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy naleznete na portálu www.dopravniinfo.cz.

 

K dispozici je pro řidiče také bezplatná dálniční asistenční služba. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do cca 20 minut. Řidiči se mohou na asistenční službu obrátit také s dotazem na aktuální dopravní situaci. Kontakt – 800 280 281.

 

Děkujeme Vám předem za pomoc při informování Vašich čtenářů, posluchačů a diváků.

 

S pozdravem                                                                                                                                                                             

 

Mgr. Jan Studecký

tiskový mluvčí

Ředitelství silnic a dálnic ČR

Čerčanská 12, CZ-14000 PRAHA

tel: 241 084 402, mobil: 724 717 446

www.rsd.cz, jan.studecky@rsd.cz

 

ŘSD PRAHA MSK

Přílohy
pdfTZ_ŘSD_Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů [pdf, 506 kB]
TZ_ŘSD_Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů