Muž v Příboře nepřežil pád z okna

Tragicky skončil v pondělí před pátou hodinou ranní pád z okna v Příboře na Novojičínsku. 

 

"Na místo byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z výjezdové základny v Mošnově. Muž ve věku pětatřiceti let nejevil po pádu z okna žádné známky života," uvedl mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím, že záchranáři začali okamžitě s poskytováním přednemocniční neodkladné péče.

"Prováděli nepřímou srdeční masáž, zajistili dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, zahájili podávání léků. Zasahující lékařka při prvotním vyšetření konstatovala přítomnost mnohočetných poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku a dolní končetiny. Přes veškerou, více než půl hodinu trvající resuscitaci, se týmu ZZS nepodařilo obnovit krevní oběh postiženého a lékařka nakonec musela konstatovat jeho smrt," popsal Humpl.

 

Policie ČR

 

Zdroj: www.denik.cz

Svoz bioodpadu

Technické služby informují občany, že první svoz hnědých kontejnerů na bioodpad o objemu 770 l bude uskutečněn v pátek 3. 4. 2020.

Následně bude svoz probíhat vždy dvakrát týdně a to vždy v úterý a pátek. Výjimku mohou tvořit dny se státními svátky.

 

Od dubna bude již také probíhat pravidelný svoz 240 l bionádob od RD v intervalu 1 x 14 dní. Svozovým dnem v týdnu je úterý. Harmonogramy svozů občané obdrželi do svých poštovních schránek. Dále jsou harmonogramy dostupné na webových stránkách města i TS.

 

„Letní provoz“ kompostárny Točna bude zahájen v pondělí 30.3.2020. Od tohoto data bude kompostárna otevřena pro občany v těchto provozních hodinách:

Provoz kompostárny

 

dny v týdnu

otevírací hodiny

Po

od 7.00 do 18.00 hodin

Út, st, pá

od 7.00 do 15.00 hodin

Čt

od 7.00 do 18.00 hodin

So

od 7.00 do 12.00 hodin

Kontaktní osoba na kompostárně: p. Deml, 602 590 186

 

BIOODPAD

 

Zdroj: www.tspribor.cz

Jak si jednoduše vyrobit jednorázovou roušku pro osobní použití?

Tato jednorázová rouška z papírového kapesníku je určena k osobnímu krátkodobému použití. Je hotová do minuty. Doporučujeme si jich vyrobit více, abyste u sebe měli stále k dispozici roušky na celý den. Nepoužité roušky uchovávejte ve sterilním sáčku. 

 

Co je třeba mít po ruce:

  • Balíček hygienických jednorázových kapesníků
  • Jakoukoliv šňůrku, provázek či tkaloun
  • Kancelářskou sešívačku – roušku lze vyrobit i bez sešívačky 

 

Postup:

  1. Kapesníček rozložte na rovnou plochu a skládejte do harmoniky z jedné strany na druhou.
  2. Na obou koncích uvažte nebo připevněte sešívačkou stužku, provázek, tkaloun či něco podobného, co máte zrovna doma po ruce.
  3. Uprostřed složené harmoniky roztáhněte tak, aby se vytvořil tvar ústní roušky.
  4. Volné konce úvazku (stužka, provázek apod.) uvažte v zátylku – a je hotovo!

 

Jak manipulovat s rouškou:

Před samotnou výrobou a před nasazením roušky si umyjte ruce vodou a mýdlem. Roušku sundávejte tak, že opatrně rozvážete zadní úvazek a ihned vyhoďte roušku do koše. Nikdy se nedotýkejte zevního povrchu roušky, může být kontaminován kapénkami, které na ní ulpěly z okolí. Po odstranění roušky si vždy umyjte ruce vodou a mýdlem.

 

Jednorázová jednoduchá rouška

 

Jednorázová jednoduchá rouška (3)

 

Jednorázová jednoduchá rouška (4)

 

Jednorázová jednoduchá rouška (5)

 

Jednorázová jednoduchá rouška (1)

 

Jednorázová jednoduchá rouška (7)

 

Zdroj: www.mzcr.cz

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 29.3.2020 počet testovaných na COVID - 19

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 29.3.2020 počet testovaných na COVID - 19

 

Zdroj:Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje
Vypracoval:HZSMSK, oddělení IBC a oddělení OOKŘ

Daňové přiznání lze vhodit do boxu na finančním úřadě

Upozorňujeme občany na sběrné boxy umístěné v níže uvedených budovách, které jsou v provozu pro osobní „odevzdání“ daňových přiznání v pracovních dnech od 8:00 do 17:00 hodin.

Sběrný box je v pracovních dnech vybírán denně. Podání jsou po vynětí z boxu označena podacím razítkem s datem jejich vynětí. Daňovému subjektu nebo jeho zástupci je doručení podání (vynětí z boxu) potvrzeno SMS zprávou odeslanou na telefonní číslo uvedené daňovým subjektem v daňovém přiznání.

Úplnost listin doporučujeme zajistit obálkou nebo složkou.

Daňové přiznání však není nutno osobně odevzdat na finančním úřadě, je možno jej zaslat poštou nebo elektronicky přes www.daneelektronicky.cz

 

ÚP v Novém Jičíně

Svatopluka Čecha 2027/47, Nový Jičín

Před budovou - označeno

PO–PÁ: NON - STOP

 

ÚP v Kopřivnici

Kpt. Jaroše 395/1, Kopřivnice 1

Před budovou, označeno

PO–PÁ: 07:00 – 17:00

 

Finanční správa Kopřivnice

 

Zdroj: www.financnisprava.cz

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 28.3.2020 počet testovaných na COVID - 19

Počet testovaných na COVID-19 má rostoucí tendenci, což je pozitivní pro rychlejší podchycení možné šíření nákazy.

 

Stav testovaných

 

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 28.3.2020

 

Zdroj:Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje
Vypracoval:HZSMSK, oddělení IBC a oddělení OOKŘ

Od dnešního dne budou otevřeny zámečnictví, servisy výrobků a strojů pro domácnost, myčky automobilů a také činnosti týkající se pohřbívání

Na základě mimořádného opatření se prodlužuje zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb.

 

Ministerstvo zdravotnictví na základě dnešního jednání vlády vydalo mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, s výjimkou vybraných prodejen. Nově se do výjimek zařadilo zámečnictví, servis výrobků a strojů pro domácnost, myčky automobilů a také činnosti týkající se pohřbívání. Zákaz prodeje se také nevztahuje na poskytování ubytovacích služeb, a to osobám za účelem výkonu povolání a cizincům s pracovním povolením či do doby opuštění území České republiky.    

Nadále se zákaz nevztahuje na maloobchodní prodej potravin, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, léčiv, zdravotnických prostředků, potřeb pro zvířata, brýlí a čoček, tabákových výrobků, novin a časopisů a dalších výjimek uvedených v mimořádném opatření. Tento zákaz se současně nevztahuje na činnosti, které nejsou živností podle živnostenského zákona.Nově se nařizuje, aby podnikatelé provozující maloobchodní prodejnu potravin se samoobslužným prodejem poskytovali bezplatně zákazníkům u každého vchodu do takové prodejny jednorázové rukavice nebo jiný obdobný ochranný prostředek na ruce (např. mikrotenový sáček).
Cílem všech navržených změn v návaznosti na již dříve přijatá opatření usnesením vlády ze dne 14. března 2020 je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, s výjimkou maloobchodního prodeje zboží a služeb v nezbytných oblastech, tak aby se v největší možné míře zamezilo komunitnímu přenosu onemocnění koronavirem.

 

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví navazuje na usnesení vlády a bylo vydáno na dobu od 27. 3. 2020 od 6:00 hodin do 1. 4. 2020 do 6:00 hodin.

 

Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

Zdroj: www.mzcr.cz