Odstávka vody SMVAK OSTRAVA 13. září 2023

Číslo Ulice Dotčená oblast Plánované zahájení Plánované ukončení Způsob náhradního zásobování Umístění náhradního zdroje pitné vody Důvod odstávky
11250 Větřkovská ulice Větřkovská č.p. 847, 853, 852, 849, 851, 850, ulice Na Nivách č.p. 1459, 1069 13.09.2023 08:00 13.09.2023 10:00 Umožněno předzásobení   Jiná manipulace na vod.síti

 

SMVAK Příbor

Tatra vyvíjí unikátní náklaďák, který tady ještě nebyl. Už se prohání po polygonu, uplatnění by měl najít třeba u záchranářů

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks spolu s partnery vyvíjí vůz se systémem automatizovaného řízení. Na zkušebním polygonu testuje automobil Tatra Force, v jehož kabině při jízdách nesedí řidič, ale ovládá jej operátor pomocí dálkového ovládání. Do projektu autonomního řízení Tatra spolu s partnery investuje desítky milionů korun. Řekl to mluvčí automobilky

Andrej Čírtek.

 

„Projekt je rozdělen do tří fází, přičemž v současné době probíhá jeho první fáze, která představuje validaci systémů. Finálním cílem projektu je připravit nákladní vůz s automatizovaným řízením třetí úrovně, jenž bude schopen autonomní jízdy,“ uvedl Čírtek.

 

TATRA TRUCKS

 

Zkoušený prototyp s dálkovým ovládáním je podle něj předobrazem vozidel, která mohou najít uplatnění u záchranářských jednotek i v průmyslu. „První aplikace těchto technologií do komerčního řešení by se mohla objevit v nejbližších letech,“ řekl mluvčí. Na projektu s Tatrou spolupracují tým Mobility Lab Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava a společnost Valeo.

 

První fáze projektu zahrnuje integraci senzoriky do vozidla a zprovoznění asistenta odbočení a asistenta pasivní změny pruhu. „Ve druhé fázi bude vozidlo opatřeno Lidarem pro informativní detekci překážek. Ve třetí fázi už bude senzorika pomocí implementovaného softwarového a hardwarového rozhraní vozidlo sama směrově řídit, ovládat rychlost jízdy a také chod motoru nebo funkce převodovky i brzdového systému atd. To umožní navíc zprovoznit další pokročilé asistenční systémy,“ uvedl Čírtek.

Ředitel výzkumu a vývoje automobilky Radomír Smolka uvedl, že se snaží vyvinout vůz připravený i do nejtěžších provozních podmínek. „Musí mít tedy například senzory s vyšší odolností nebo disponovat systémem kybernetické bezpečnosti,“ uvedl Smolka. Například záchranářské a hasičské sbory podle něj ve stále větší míře poptávají vozidla s automatizovaným řízením či dálkovým ovládáním, která by mohla být bez osádky vysílána do nebezpečných zón.

Tatra Trucks vyrábí sériové nákladní vozy i speciální automobily na míru. Produkuje vozy a podvozky pro civilní sektor i pro využití v armádě či záchranných složkách. Má přes 1 400 zaměstnanců, dalších víc než 700 lidí pracuje v dceřiné firmě Tatra Metalurgie. Tatra Trucks patří do skupiny Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada, dalším jejím akcionářem je skupina Promet Group Reného Matery. Loni automobilka dosáhla tržeb 7,12 miliardy korun, zákazníkům dodala 1 326 vozů.

 

Zdroj: www.garaz.cz

 

Odstávka vody SMVAK OSTRAVA 2. října 2023

Číslo Ulice Dotčená oblast Plánované zahájení Plánované ukončení Způsob náhradního zásobování Důvod odstávky
11266 Jičínská ulice Jičínská, Štefanikova, Lidická 02.10.2023 08:00 02.10.2023 10:00 Umožněno předzásobení Jiná manipulace na vod.síti

 

odstavka 2.10.2023

Odstávka vody SMVAK OSTRAVA 5. října 2023

Číslo Ulice Dotčená oblast Plánované zahájení Plánované ukončení Způsob náhradního zásobování Důvod odstávky
113291 U Tatry ulice U Tatry č.p. 1486, 1487, 1488 05.10.2023 08:00 05.10.2023 14:00 Umožněno předzásobení Výměna uzávěru

 

odstavka 5.10.2023

Předprostor muzea Tatry – nové vizualizace

Nové, aktuální vizualizace předprostoru muzea osobních automobilů Tatra v Kopřivnici. V současné době probíhá vypracování projektové dokumentace.

Autor: M2AU

 

tatra-m2au-1

 

tatraplan_koprivnice_m2au_1_upr-1

 

tatraplan_koprivnice_m2au_2

 

tatraplan_koprivnice_m2au_4

 

Zdroj: www.msstavby.cz

POMOC PŘI ČIPOVÁNÍ NÁDOB NA ODPAD - ČTĚTE POZORNĚ

Žádáme občany, kteří ještě nemají očipované nádoby, aby je ve dnech 18.9.-20.9.2023 nechali přistavené před domem. V tomto období proběhne POSLEDNÍ čipování.

VŠECHNY nádoby MUSÍ být označeny číslem popisným a umístěné před domem na dostupném místě!

Nádobu je možno schovat až po ujištění, že je opravdu ze ZADNÍ STRANY nalepený čip!

Upozorňujeme občany, že pokud nebudou mít očipovanou nádobu, tato jim od 1.10.2023 nebude vysypána.

Děkujeme.

 

čipování

Den rodin v Muzeu nákladních automobilů Tatra

V neděli 17. září se v Muzeu nákladních automobilů Tatra uskuteční jeden ze Dnů rodin. Při této příležitosti budou mít návštěvníci možnost navštívit expozici nákladních vozů zdarma, a to vždy v celou hodinu od 10 do 16 hodin s kapacitou 200 osob na každý vstup. Vstupenky budou k dispozici ve stánku před muzeem.
 
56362-Kocar-NW-WIEN-typ-Mylord-auto
 

Délka prohlídek bude omezena na 50 minut a v tento den se nebudou půjčovat tablety ani odrážedla. Odpoledne od 13 do 17 hodin bude před muzeem připraven pro rodiny s dětmi zábavný a edukační program zaměřený na podporu propagace náhradní rodinné péče zajištěný ve spolupráci s organizacemi působícími v této oblasti. Nebude chybět stánek ke kampani Dejme dětem rodinu, kde fundovaní pracovníci poskytnou vyčerpávající informace k náhradní rodinné péči a odpoví na případné dotazy.

 

56362-TATRA-815-6x6-Rallye-Pariz-Dakar-1986-auto

 

Primárním cílem akcí pořádaných pod společným názvem Dny rodin 2023 je přiblížit široké veřejnosti problematiku různých forem péče o potřebné děti či blízké rodinné osoby. Pořadateli jsou Centrum psychologické pomoci a Moravskoslezský kraj, záštitu převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil. Pozvání směřuje obecně na celou veřejnost, především pak na rodiny s dětmi, neformální pečující a náhradní rodiče. Snahou organizátorů je šířit povědomí o náhradní rodinné péči a umožnit rodinám strávit příjemné odpoledne plné her a zábavy. V sobotu 23. září se uskuteční Den rodin také v Trojhalí Karolina, kde mimo jiné vystoupí Ewa Farna.