Plastický chirurg v Příboře

Od léta tohoto roku mají občané Příbora a blízkého okolí možnost řešit svá přání i zdravotní potíže přímo s plastickým chirurgem. Jedná se o řešení nejrůznějších kožních nádorů, mateřských znamének, některých vrozených vývojových vad (odstávající boltce apod.), řešení degenerativních onemocnění ruky (operace karpálních tunelů, kontraktur prstů, lupavých prstů) včetně poúrazových korekcí. Operace jsou plně hrazeny zdravotní pojišťovnou a pacienti neplatí nic.


Samostatnou kapitolu pak představuje velké spektrum výkonů estetických, a to nejen pro ženy. V rámci pojišťovny lze provést redukční operaci prsů (zmenšení) pro neurologické potíže a přetížení páteře. Povislá prsa lze taktéž modelovat nebo malá prsa naopak zvětšit. Naprostou samozřejmostí jsou operace povislých horních či dolních víček či lifting pokleslého obličeje stejně jako léčba nadměrného pocení v podpaží. Ve spektru výkonů nelze zapomenout ani na korekci jizev či korekční operace v oblasti genitálu. Nejžádanější stále zůstávají ambulantní výkony směřující k vyhlazení vrásek obličeje a dekoltu aplikací kolagenu či kyseliny hyaluronové. Hitem letošního roku se stala inovativní metoda ACRS plazmaterapie, kterou je možno použít nejen z estetických důvodů, ale i u celé řady kožních nemocí. Podstatou metody je aplikace vlastní plazmy. Ta se získá z jedné zkumavky krve pacienta a po 3 hodinách se vlastní plazma oddělená od krvinek aplikuje do postižených míst kůže. Plasma (obohacená o růstové faktory a protizánětlivé interleukiny) je látka tělu vlastní, takže nehrozí prakticky žádné komplikace. Metoda je velmi jednoduchá, snadno použitelná, s dobrou tolerancí a využít se dá nejen k léčbě kožních nemocí /akné, lupénka, záněty kůže, významné řídnutí vlasů/ ale i k omlazení pleti a vyhlazení vrásek.

 

Aplikaci vlastního séra lze opakovat neomezeně a výsledky po zákrocích jsou fascinující. Rád Vás přivítám ve své ambulanci! K vyšetření se můžete objednat prostřednictvím webových stránek www.estheticon.cz/chirurgove/suk-marek, kde najdete informace o zákroku, o který máte zájem. Vstupní konsultace jsou pro všechny klienty a pacienty z příborského regionu zdarma.


P.S. „Každý jsme nějak narostl a díky plastické chirurgii to můžeme zlepšit či opravit. Nejhorší je rezignovat a smířit se se situací, která vám nevyhovuje.“
Těším se na setkání s Vámi

MUDr. Marek Suk, Příbor - Paseky

Chirurg

Připravujeme území na stavbu obchvatu Mošnova

Blíží se přesně rok od zprovoznění obchvatu Skotnice, který spolu s navazujícím obchvatem Mošnova vytvoří odpovídající dostupnost průmyslové zóny Ostrava-Mošnov a letiště Leoše Janáčka. Kromě usnadnění průjezdnosti se zásadně zlepší kvalita života v příslušných obcích dříve dotčených hustým provozem osobní i kamionové dopravy.

 

Obchvat Skotnice oslaví první výročí a důvod k oslavám mají i občané sousedního Mošnova, protože pokročila příprava stavby „I/58 Mošnov – obchvat“. Aktuálně probíhá výběr firmy na přípravu vytyčeného území před zahájením samotných stavebních prací. Po této zimní fázi kácení stromů, keřů a zpracování dřevní hmoty plánujeme zahájení dvouleté stavby za více než 400 milionů Kč bez DPH.

 

Vizualizace obchvatu Mošnova: https://youtu.be/yqgaj_5H7ko.

 

Zdroj: www.rsd.cz

 

Infoleták 1

 

Infoleták 2

 

Infoleták 3

 

Infoleták 4

Odstávka vody SMVAK OSTRAVA 3.12.2021

SmVaK informuje občany města o poruše na vodovodní síti a odstávce vody dne 3.12.2021 od 8:00 do 14:00 hodin na ulici Pionýrů 1513, 1511, 1519.

Náhradní zásobování není realizováno.

 

SMVAK OSTRAVA

Oznámení o změně ceny vodného a stočného od 1.1.2022

Nová cena za odběr pitné vody (vodné) pro zákazníky na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku

bude činit 50,50 korun za metr krychlový včetně 10% DPH.
Cena za odvádění a čištění odpadních vod bude nově 44,87 korun včetně DPH. 

U vodného představuje rozdíl 2,63 koruny (5,49 %), u stočného 2,34 koruny (5,5 %). Souhrnně jde o 4,97 koruny, tedy 5,5 % včetně 10% DPH.

 

Souhrnně činí nové vodné a stočné 95,37 korun včetně 10% DPH.
 

„V kalkulaci vodného a stočného pro příští rok se odráží vývoj nákladů v nutnosti financovat plán obnovy, rozvoje a oprav vodohospodářské infrastruktury. Dále musíme reagovat na změny cen subdodavatelů. Naše politika udržuje dlouhodobě výši vodného a stočného pod celorepublikovým průměrem. Cílem je nadále poskytovat našim zákazníkům vysoce kvalitní služby v požadovaném rozsahu za přiměřené ceny,“ říká generální ředitel společnosti SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.
 

Téměř 334 milionů korun poputuje do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 256 milionů do vodovodních sítí a 143 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu. Spolu s opravami dosáhne částka, která poputuje do obnovy a rozvoje infrastruktury pro dodávky pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,04 miliardy korun. Je to nejvíce v historii společnosti.

Od roku 2000 investovaly SmVaK Ostrava do výroby a distribuce pitné vody 6 miliard korun. Pět miliard směřovalo do odvádění a čištění vody odpadní. Celkem tedy společnost investovala 11,2 miliardy korun a další významné prostředky využila na opravy a údržbu svého majetku.

 

SMVAK

 

Zdroj: www.smvak.cz

UZAVŘENÍ OBČANSKÉ PORADNY

V úterý 30.11.2021 bude Občanská poradna v Příboře (ul. Freudova 118, Příbor) z důvodu nemoci zavřená.

PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření od pátku 26. listopadu 2021 platí - COVID

Od 26. listopadu 18:00:

Restaurace, bary

 • Do restaurací nebudou moci od 22:00 do 4:59 zákazníci. Přes den pak platí nadále nutnost potvrzení o bezinfekčnosti, tedy očkování či prodělání covidu. 
 • Nebude umožněno konzumovat jídlo a pití v restauracích, které jsou umístěné v nákupních centrech. Budou si ho tam moci pouze lidé koupit a sníst jinde.
 • Zakazuje se konzumace alkoholu na veřejných místech.

 

Vánoční trhy

 • Platí i zákaz konání vánočních trhů.
 • Výjimkou je prodej stromků a kaprů.
 • Celoroční tržiště budou moci zůstat otevřená. Jde například o farmářské trhy. Nebude se tam ale moci jíst ani pít.


Kulturní a sportovní akce

 • Nově se bude moci hromadných kulturních a sportovních akcí účastnit pouze 1000 lidí.
 • Limit se týká divadel, kin, koncertů nebo počtu diváků na sportovním utkání.
 • Společenských akcí, jako jsou večírky či plesy, se bude moci zúčastnit pouze 100 osob.

Zdroj: www.novinky.cz

Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů

Začátkem listopadu byla zahájena sezóna zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat v rámci SSÚD ŘSD 770 našich zaměstnanců. Do připravených směn je zařazeno celkem 648 řidičů a 122 dispečerů. Další kapacity, především pro údržbu silnic I. třídy, jsou na zimu v pohotovosti u dodavatelských firem.

 

ŘSD musí i při silném sněžení zajistit vlastními pracovníky průjezdnost více než 1 050 kilometrů dálnic v celé ČR. Údržbu mají na starosti jednotlivá střediska správy údržby dálnice (SSÚD). Na jedno SSÚD připadá přibližně 50 km dálnice. Zbývající úseky dálnic (cca 350 km) a silnice I. třídy udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s ŘSD.

 

 

Důležitým prvkem systému zimní údržby silnic jsou rovněž dispečerská pracoviště. Dispečeři na SSÚD mají ve většině případů k dispozici online obrazové údaje z dohledových kamer, informace o aktuálních hodnotách z meteorologických stanic, ale i ze snímačů umístěných přímo na vozovkách. Zaměstnanci center zároveň vyhodnocují krátkodobé, střednědobé, i liniové předpovědi ČHMÚ pro jednotlivé tahy. Součástí systému je i srážkový radar.

 

V souladu s legislativou ČR jsou dálnice a silnice I. třídy zařazeny do I. pořadí důležitosti při zajišťování sjízdnosti. Doba od zjištění vzniku závady ve sjízdnosti do doby výjezdu prvních mechanismů ke zmírnění této závady nesmí být v zimním období delší než 30 minut.

        

Pořadím důležitosti jsou současně stanoveny i lhůty pro zmírňování závad ve sjízdnosti vozovek silnic po výjezdu mechanismů:                                 

                                           

 • do 2 hodin u dálnic   
 • do 3 hodin u silnic I. třídy

 

Zimní údržbou se podle pořadí důležitosti zmírňují závady vznikající povětrnostními vlivy
a podmínkami za zimních situací ve sjízdnosti komunikací.

 

Informace o zimní výbavě, sjízdnosti silnic a dálnic, ale také informace zahrnující výkony zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy naleznete na portálu www.dopravniinfo.cz.

 

K dispozici je pro řidiče také bezplatná dálniční asistenční služba. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do cca 20 minut. Řidiči se mohou na asistenční službu obrátit také s dotazem na aktuální dopravní situaci. Kontakt – 800 280 281.

 

Děkujeme Vám předem za pomoc při informování Vašich čtenářů, posluchačů a diváků.

 

S pozdravem                                                                                                                                                                             

 

Mgr. Jan Studecký

tiskový mluvčí

Ředitelství silnic a dálnic ČR

Čerčanská 12, CZ-14000 PRAHA

tel: 241 084 402, mobil: 724 717 446

www.rsd.cz, jan.studecky@rsd.cz

 

ŘSD PRAHA MSK

Přílohy
pdfTZ_ŘSD_Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů [pdf, 506 kB]
TZ_ŘSD_Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů