Úplná uzavírka silnice I/48 v místě mostu C244

Firma SEKNE, spol. s r.o., Hamerská 12, 772 00 Olomouc oznamuje, že v rámci stavební akce „D48 Rybí – MÚK Rychaltice“ dojde k úplné uzavírce silnice I/48 v úseku od mimoúrovňové křižovatky sil. I/48 x I/58 (MÚK Příbor-střed) po mimoúrovňovou křižovatku sil. I/48 x III/4863 (MÚK Příbor-průmyslová zóna) z důvodu betonáže nosné konstrukce mostu C244 (most přes řeku Lubinu). Termín uzavírky je stanoven na 12.05.2019 od 00:01 hod. do 23:59 hod. 

Objízdná trasa bude vedena:

  • Od Nového Jičína ve směru Frýdek-Místek – D48, sil. I/48, sjezd na sil. II/464 ul. Ostravská, sil. III/04825 ul. Bonifáce Buzka a ul. Místecká, sil. I/48
  • Od Frýdku-Místku ve směru Olomouc, Nový Jičín, Frenštát p. R.  – sil. II/04825 ul. Místecká, Bonifáce Buzka, sil. II/464 ul. Lidická, III/04823 ul. Jičínská, kruhový objezd na sil. I/58, první výjezd na D48.

Uzavírka Příbor dálnice D 48

Splatnost místního poplatku za svoz komunálního odpadu

Odbor finanční upozorňuje občany města na blížící se splatnost místního poplatku za svoz komunálního odpadu, jehož termín splatnosti je obecně závaznou vyhláškou města č. 1/2019 stanoven k 31.05.2020.

 

Pro bližší informace k možnostem úhrady tohoto místního poplatku můžete kontaktovat správce poplatku: tel. 605 526 460, email. buczkova@pribor-mesto.cz

 

Pokladna MÚ je přestěhována na adresu Jičínská č.p. 247.  Preferujeme bezhotovostní platby.

Číslo účtu pro platbu online:  27-1290010227/0100, variabilní symboly a výše poplatku jsou stejné jako v loňském roce.

 

Zdroj: www.pribor.eu

Výzva – bio nádoby 770 l neplnit zeminou!

Žádáme občany města, aby do hnědých nádob na bio dávali hlavně odpad rostlinného původu, jak je uvedeno na nádobách i na webu Životního prostředí ve složce třídění odpadu, záložka bioodpad (https://zpo.pribor.eu/trideni-odpadu/bioodpad). Hlína nebo zemina do kompostu v menším množství patří, ale pokud někdo zaplní nádobu 770 l z velké části hlínou, je to tak těžké, že se nádoba nedá klasicky vyprázdnit do svozového vozidla. V takovém případě na stanoviště musí dojet nakladač a vozidlo s hákovým kontejnerem, výsyp netrvá pár minut, ale 45 min. a zaměstná další 2 zaměstnance navíc. Při takovém výsypu trpí nádoba, většinou se ulomí kolečka a jako tentokrát madlo.


Prosím, buďte ohleduplní a máte-li velké množství zeminy, dovezte ji do kompostárny přímo na vozíku, nebo kontaktujte technické služby, aby zeminu odvezly.

 

Děkujeme.

 

Zdroj: www.pribor.eu

Kde musím mít roušku od 25. května 2020

 

Kde musím mít roušku od 25. května 2020

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 22.5.2020 počet testovaných na COVID - 19

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 22.5.2020 počet testovaných na COVID - 19

 

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 22.5.2020 počet testovaných na COVID - 19-graf

 

Potvrzené případy COVID – 19 v MSK k 22.5.2020 počet testovaných na COVID - 19-uzdravení

 

Zdroj:Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje
Vypracoval:HZSMSK, oddělení IBC a oddělení OOKŘ

Automobilová honička v Mošnově skončila nárazem do plotu. Řidič neutekl

Policisté v Mošnově zatkli 46letého muže z Nového Jičína, který se jim nejprve snažil ujet, posléze i útect. Nepomohlo ani schovávání ve křoví. Důvodem jeho chování byl strach z běžné silniční kontroly.  

 

Dotyčného řidiče chtěla policejní hlídka z Příbora zkontrolovat v pondělí zhruba dvacet minut před 14. hodinou na silnici v Mošnově.

 

"Řidič motorového vozidla tovární značky VW Golf však na dávaná znamení z policejního vozu (za pomocí výstražného světelného a zvukového zařízení majáku a nápisu STOP) k zastavení nereagoval, výzvy policistů neuposlechl a ze směru své původní jízdy odbočil na obec Petřvald, část Dvorek," popsal mluvčí policie René Černohorský.

NEPOMOHL ÚTĚK ANI ÚKRYT VE KŘOVÍ 

Po ujetí přibližně 700 metrů při průjezdu pravotočivé zatáčky výše uvedený vůz narazil do oplocení jednoho z rodinných domů v obci Petřvald. V tu chvíli řidič i jeho spolujezdkyně vystartovali z auta a dali se na útěk do přilehlého lesního porostu.

"Na místo se kromě zakročujících policistů dostavily i další přivolané policejní hlídky a také novojičínský policejní psovod se služebním psem. I když se obě osoby neustále ukrývaly v lesním porostu, poté v křoví u řeky a neustále se snažily policistům utéci ve směru na obec Petřvaldík, přesto byly po chvíli zadrženy a převezeny na policejní služebnu k nutným procesním úkonům. V řidiči automobilu byl následně zjištěn 46letý muž z Nového Jičína a v jeho spolujezdkyni 29letá žena z Nového Jičína," popsal dále mluvčí.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob naštěstí nedošlo. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun.

PROPADLÁ TECHNICKÁ A ZÁKAZ ŘÍZENÍ

Řidič se následně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce, testu na možnou přítomnost návykových látek v jeho těle i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči).

 

"Prohlídkou osobního automobilu tovární značky VW Golf bylo zjištěno, že má propadlou technickou kontrolu a emise z listopadu loňského roku a dále bylo lustracemi v dostupných evidencích prokázáno, že 46letý muž má v současné době vysloven status neřidiče, poněvadž mu bylo rozhodnutím Městského úřadu v Kopřivnici a rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně zakázáno řízení všech motorových vozidel až do října roku 2021," doplnil Černohorský s tím, že policisty již byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Policie čr

Zdroj: www.denik.cz

Autobusové linky budou opět jezdit dle platných jízdních řádů

Od pondělí 25. 5. 2020 budou linky příměstské autobusové dopravy ODIS provozovány v plném rozsahu podle platných jízdních řádů. 

Výjimkou budou linky  441, 442, 443, 445, 531, 533 a 551, které budou i nadále provozovány dle výlukových jízdních řádů s omezením pro letní školní prázdniny. Linky 293 a 365 budou provozovány podle výlukových jízdních řádů s odlišným omezením. 

 

ODIS dopravní služby

 

Zdroj: www.kodis.cz